מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

נפצעת? בואי לשימוע

שם הכותב: הילה מלקי מסלטי נפצעת בואי לשימוע, עוד גיא אורטל

הליך השימוע הפך נחלת חובה בדיני העבודה בישראל ומהותו הינה מתן אפשרות לעובד להביע עמדתו אשר לנקיטת הליך הפיטורים.

תוך כדי ניהול ההליכים המקדמיים בתביעה, ביקשה התובעת מן המעסיק להמציא לעיונה את פרוטוקול השימוע שערך לה שכן, לטענתה במהלכו, אמר המעסיק דברים הנוגעים לעצם פגיעה בעבודה אצלו ואשר עשויים לתמוך בגרסתה כפי שבאה לידי ביטוי בתביעה שהגישה.

עוד טענה כי חלק מן הדברים שנאמרו והנוגעים למחלוקת, נרשמו על ידי המעסיק בפרוטוקול.

 

למרבה ההפתעה ובניגוד לכל דין, סירב המעסיק להמציא את הפרוטוקול בטענה שאין מדובר בתביעת פיצויי פיטורין או כזו העוסקת ביחסי עבודה, אלא בתביעה נזיקית כספית המתנהלת בבית משפט אזרחי ולא בבית הדין לעבודה.

 

לאור סירוב עיקש זה ובלית ברירה הגישה התובעת באמצעות בא כוחה עו"ד גיא אורטל, בקשה לבית המשפט לפיה יש ליתן צו כנגד המעסיק המחייבו לגלות ולהעביר לעיון את הפרוטוקול השנוי במחלוקת.

 

לאחר שדן בטענות הצדדים קבע בית המשפט כי נוכח האפשרות כי יתכן ויש בדברים שנאמרו במסגרת השימוע כדי לשפוך אור על נסיבות המקרה ולהוביל לחקר האמת יש לקבל את בקשת התובעת.

 

בית המשפט קבע אם כן כי על המעסיק להמציא לידי התובעת את פרוטוקול השימוע ואף חייב אותו בתשלום הוצאות.

 

עו"ד גיא אורטל, המייצג את הצעירה ומן הצד השני גם חברות ומעסיקים, מוסר כי מעסיקים רבים לא זו בלבד שאינם עושים די לשמור על בריאותם ושלומם של עובדיהם אלא שאף אינם מקפידים לשמור על מלוא הוראות דיני העבודה וחוקי המגן.

על המעסיק להכיר את תקנות הבטיחות בעבודה הרלבנטיות לתחומו, להדריך את עובדיו, לספק ציוד מגן, להעביר השתלמויות והדרכות בטיחותיות ובמיוחד מומלץ לו לרכוש ביטוח חבות רלבנטי.

בכך לא תמו חובותיו וכאמור עליו להקפיד כי העובד יקבל את מלוא הזכויות הסוציאליות המגיעות לו כדין והיה אם בכוונתו לפטר עובד זה או אחר עליו להקפיד הקפדה יתרה כי הליך הפיטורין יעשה כדין, בתום לב ובהתאם להוראות הפסיקה.

 

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים