מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מתרגלים מלחמה בלניאדו

שם הכתב: יאיר אברהם 22

תרגיל רחב היקף לבדיקת מוכנות בית החולים לניאדו לתרחיש מלחמה התקיים בשבוע שעבר; בתרגיל נבדקה גם מוכנות בית החולים  לטיפול באירוע חומרים מסוכנים המוני.

תרגיל נרחב לדימוי מצב מלחמה התקיים בשבוע שעבר בלניאדו. בתרגיל השתתפו כוחות גדולים מאד של צוות לניאדו, פיקוד העורף, משטרת ישראל, מד"א וכוחות מילואים של צה"ל. התרגיל סיכם פעילות של שלושה חודשים, בהם הכין המערך לשעת חירום בלניאדו את הצוותים הרפואיים, הסיעודיים והלוגיסטיים למצב מלחמה.

לעיתון השבוע בנתניה נמסר, כי התרגיל כלל תרחיש של נפילת טילים בתוך מתחם בית החולים, כולל פגיעה ישירה בשתי מחלקות, כוחות כיבוי אש תורגלו בחילוץ פצועים מתוך המחלקות שנפגעו. הנהלת לניאדו, בראשותו של המנהל הרפואי פרופ' צבי שמעוני, קיימה הערכות מצב מסודרות לכל אורך התרגיל, במסגרת מטה שעת חירום בנוכחות כלל הגורמים הרלוונטיים מהרשות המקומית, גורמי הצלה, פיקוד העורף, משרד הבריאות ומשטרת ישראל.

במהלך התרגיל הוכרז על "נפילת" טיל באזור התעשייה בנתניה ופגיעה  במכלי חומר מסוכן, נפגעים מדומים הסובלים מפגיעות רעלים הגיעו לבית החולים . צוות בית החולים נדרש להתמגן במיגון מלא עקב החשיפה לחומרים מסוכנים ולקבל החלטה, בזמן אמת, האם להכריז על אירוע חומרים מסוכנים בתוך בית החולים.

ד"ר רוני דוידסון מנהל האגף לשעת חירום במשרד הבריאות שליווה את התרגיל לכל אורכו ציין בדברי הסיכום שלו, כי "התרגיל היה מוצלח מאד והצוות פה עושה עבודה נהדרת – הם עושים זאת בתנאים לא קלים והעבודה הזו מעוררת הערכה רבה. חלק גדול מהבקרים בתרגיל למדו בעצמם מהתפקוד של הצוותים בלניאדו".

צילום באדיבות בי"ח לניאדו

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408