מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מבצע רישום הזכויות בטאבו הגדול בנתניה יוצא לדרך וביוזמת התושבים!

שם הכותב: הילה מלקי מסלטי מבצע טאבו

לאחרונה, התקיים כנס תושבים רחב היקף בהיכל התרבות בעיר, לרישום הזכויות בטאבו של כל הנכסים והדירות הממוקמים במתחם הרחובות פינס, רזיאל ואליהו הגלעדי בנתניה, הכולל שטח עצום של כ- 64 דונם, מתוכם כ- 28 מבנים למגורים ושטחים ציבוריים [היכל התרבות, מד"א וכד'].

 

המתחם מותג במשך שנים כ"בעייתי" עקב חוסר האפשרות של תושבים רבים למכור ולרכוש דירות במתחם.

במתחם קיימות בעיות רישומיות רבות בטאבו, המצביעות על הקושי לסחור בנכסים שבמתחם וכמובן שהדבר בא לידי ביטוי גם בהערכת השווי הנמוך של הנכסים ובסירוב בנקים ליתן משכנתאות לרכישת הנכסים בשל מצבם הרישומי העגום.

מדובר למעשה באזרחים תמימים אשר רכשו דירותיהם ברחובות אלו לפני למעלה מ- 50 שנה ממיטב כספם ועד היום זכויותיהם הקנייניות אינן רשומות ואף יותר מכך, כל יום שעובר גורם לבעיות נוספות ומורכבות בערך הזכויות.

במשך השנים הרבות שחלפו פנו בעלי הזכויות בדירות ובנכסים השונים למשרדי עו"ד שונים לצורך הסדרת סוגיית הרישום, אולם אף לא אחד מהם הצליח ליתן פתרון פרקטי וישים, אלא שהמצב היה נראה עגום עד כי נאלצו בעלי הזכויות להשלים עם העובדה כי רישום הזכויות בטאבו הינו בגדר "חלום באספמיה" וכך יישאר.

בשנה האחרונה הגיעה בשורה לאחת מבעלי הזכויות במתחם, הגב' רחל עמר, כי הגיע לעיר נתניה משרד עו"ד המתמחה בתחום רישומי פרצלציות ובתים משותפים אשר "חילץ" בעלי דירות בפרויקט אחר בעיר, פרויקט "ברנוביץ", לאחר כ- 20 שנה בהן נותרו בעלי הזכויות ללא תעודת גמר ורישום ברשות מקרקעי ישראל בלבד, המדובר בפרויקט בניה הכולל 5 בניינים בני 8 קומות, בקרית השרון אשר הצליחו לרשום את זכויותיהם כבית משותף ובדירות לפני כשנתיים, באמצעות משרד עורכות הדין טזזו גפני ברששת ושות' מרמת פולג. כך גם נרשמו בהצלחה זכויותיהם של בעלי הדירות ברחוב אימבר 3 בעיר ועוד דוגמאות רבות.

מיד יצרו התושבים קשר עם עוה"ד מזי טזזו-מדינה העומדת בראש מחלקת הרישומים במשרד עורכות הדין ומאז החלו במגעים מול עיריית נתניה, במטרה לרתום את העירייה לקחת חלק פעיל ברישום ביחס לשטחים הציבוריים השייכים לה יחד עם תושבי השכונה במבצע הרישום הגדול ביותר בעיר, אותו יזמו תושבי השכונה וללא צורך בהמתנה לגורם ו/או רשות כלשהי שיואילו בטובם להסיר את "רוע הגזירה".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים