מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מבוטחים am/pm

לרגל יום הולדתו ה- 13 של יהונתן, החליטו הוריו כי הגיעה השעה לצאת לחופשה משפחתית בהולנד לחגיגת המאורע. שמחים ומאושרים ארזו בני המשפחה את חפציהם, עלו על המטוס ויצאו לחופשה לה המתינו בכיליון עיניים. ביום השלישי לחופשה, במהלך משחק בין אב המשפחה ליהונתן, מעד יהונתן ושבר את רגלו. למזלם של בני המשפחה, רכשו הם בטרם הנסיעה ביטוח רפואי, כך שלא נשאו הם בעלויות הטיפול, לרבות אשפוזו של יהונתן בבית החולים.

לאחר חזרתם של בני המשפחה ארצה ולאחר שהוסר הגבס מרגלו של יהונתן, התלונן בנם על כאבים עזים והגבלה בתנועות הרגל, אשר מונעים ממנו לשחק עם יתר חבריו, כפי שעשה טרם התאונה, ונאלץ לעבור טיפולים רפואיים לא מעטים.

הוריו של יהונתן סברו כי לאור נסיבות התאונה אין באפשרותם לקבל פיצוי בגין הנזק שנגרם לבנם, אולם החליטו לפנות לקבלת ייעוץ משפטי. יהונתן, באמצעות הוריו, פנה למשרד עורכי-דין ארביב-פרץ, המתמחה בתחום הביטוח, על מנת לבדוק את נסיבות המקרה ואפשרות הגשת תביעה לקבלת פיצוי בגין פגיעותיו. במסגרת הפגישה שהתקיימה בין הצדדים, גילו לראשונה הוריו של יהונתן, כמו הורים רבים אחרים, כי בנם, ככל יתר התלמידים הלומדים בישראל, מבוטחים באמצעות פוליסת תאונות אישיות תלמידים באחת מחברות הביטוח הפועלות בשוק הישראלי. עו"ד אריק ארביב מסביר כי "ביטוח תאונות אישיות מכסה תאונות שנגרמו לכל תלמיד מגילאי גן ועד לסיום תקופת הלימודים הן בבית הספר והן מחוצה לו במסגרת פרטית. בבית הספר, בבית, בזמן חופשה ובכל אירוע תאונתי אחר בכל שעה משעות היממה, 7 ימים בשבוע".

עו"ד אריק ארביב ממשיך ומוסיף כי "ביטוח תאונות אישיות מקנה פיצוי בגין מקרה מוות, מקרה נכות, לרבות נכות זמנית, פיצוי בגין ימי אשפוז, החזר הוצאות רפואיות וכו'. הסכומים בגין כל ראש נזק מפורטים בפוליסה אשר משתנה מעת לעת. כך לדוגמא, קובעת הפוליסה פיצוי בסך של 141,000 ש"ח. כמו כן, ישנו פיצוי במקרה של שלתלמיד הנפגע נותרה נכות לצמיתות בעקבות פגיעתו בסך של 376,000 ש"ח. היינו, בגין כל 10%, זכאי התלמיד לפיצוי של 37,600 ש"ח".   

במקרה של יהונתן, לאחר שנבדק על ידי מומחה רפואי ולאחר ניהול הליך משפטי מול חברת הביטוח באמצעות משרד עורכי-דין ארביב-פרץ, נקבע כי נותרה ליהונתן נכות צמיתה כתוצאה מהשבר ברגלו ובגינה זכה הוא לקבל פיצוי בהתאם לקבוע בפוליסה, לרבות שכר טרחת עורך-דין והוצאות משפט.

 

לסיום הוסיף עו"ד אריק ארביב כי "חברות הביטוח ובתי הספר לא טורחים ליידע את הורי התלמידים בדבר קיומה של הפוליסה ומה היא מכסה, ומשכך, תלמידים רבים אשר נפגעו לא מקבלים את הפיצוי לו הם זכאים  ועבורו משלמים כל הורי התלמידים במדינת ישראל בראשית כל שנת לימודים, ומטעם זה חשוב להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום".

 

 

 

תגובה אחת

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *