מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

לשון הרע

שם הכותב: הילה מלקי מסלטי לשון הרע עוד גיא אורטל

תושבת נתניה שתבעה את שכנה על דברי לשון הרע שאמר נגדה, הפסידה וחויבה לשלם הוצאות של 15,000 ₪.

תחילת הפרשה בסכסוך שכנים במסגרתו הגישה התובעת תביעה כנגד השכן בשל שני מקרים בהם הכפיש אותה והוציא כנגדה לשון הרע.

בפעם הראשונה כך נטען, קרא לעברה קריאות גנאי כי היא משוגעת והכל בנוכחות עוברי אורח ושכנים ברחוב.

בפעם השניה התריא בפני בעל מקצוע שהגיע לעבוד אצלה שיזהר ממנה כי היא לא תשלם לו את שכר עבודתו.

לטענת האשה מדובר היה בדברי לשון הרע ולפיכך היא דורשת פיצויים של לא פחות מ –  100,000 ₪.

 

עו"ד גיא אורטל המתמחה בתביעות ובהתגוננות מפני תביעות לשון הרע ואשר יצג את המנוח ואת אלמנתו הגיש בעבורם כתב הגנה וכפר בכל הטענות שהועלו כנגד הנתבעים.

במהלך ההתדיינות המשפטית נפטר השכן – הנתבע, וביהמ"ש המליץ לתובעת לוותר ולמחוק את התובענה אולם, התובעת סירבה ובקשה להמשיך ולנהל את ההליך המשפטי כנגד עיזבון המנוח.

בתיק שהתנהל בבית המשפט העידו התובעת ואלמנתו של השכן, אותו בעל מקצוע שסיפר שהמנוח אמר לו את אותם הדברים בקשר לתובעת ובעל מקצוע אחר שבא להעיד על כי עבד אצל התובעת וזו אכן לא שילמה לו שכרו.

 

האלמנה מאידך, הגישה לתיק באמצעות עו"ד גיא אורטל, דיסק ובו צעקות שצועקת השכנה כלפי בעלה המנוח בנוכחות אדם זר ומכנה אותו בין היתר: "קרחת, סרטן, חולה נפש" ועוד…

 

על אף עדות התובעת ובעל המקצוע, הגיע בית המשפט למסקנה כי אין לפסוק לתובעת כל פיצוי אלא להיפך, יש לחייבה בהוצאות.

 

יתרה מזאת, בית המשפט קבע כי המקרה הראשון כלל לא הוכח ועל אף שלטענת התובעת נכחו אנשים רבים בעת שהוטחו בה הדברים, הרי שהיא לא טרחה להביא מי מהם לעדות בפני בית המשפט.

במקרה השני קבע בית המשפט, כי גם אם נאמרו הדברים לבעל המקצוע שבא לעבוד בבית התובעת הרי שלאור העובדה כי אכן לא שילמה לאחר, היה למנוח חשש כי כך הם פני הדברים ומה גם שמדובר בזוטי דברים קרי, דברים פחותי ערך שלא מגיעים כדי לשון הרע עפ"י חוק.

 

בית המשפט דחה אפוא את התביעה תוך שאינו חוסך שבטו מהתובעת שלא היתה אמינה בעיניו וקבע שלא ניתן לסמוך על עדותה וכי הדברים שהטיחה במנוח ז"ל ושנשמעו בהקלטה שהוגשה, הם: "מעליבים, מכפישים ומזיקים. היה בהם כדי להשפיל את המנוח בעיני אחרים ולבזותו. זאת בהתאם לכל סטנדרט של האדם הסביר".

 

בית המשפט דחה אפוא את התביעה וחייב את התובעת דווקא לשלם הוצאות משפט בסך 15,000 ₪.

 

עו"ד גיא אורטל המתמחה בתביעות לשון הרע ונזיקין ואשר יצג את המנוח ואת העזבון מסר בתגובה כי גם בתביעת לשון הרע נטל ההוכחה מונח על כתפיו של הנפגע וככל ולא ישכיל להוכיח כי הדברים אכן נאמרו בנוכחות אחרים וכי היה בהם כדי להשפילו, תדחה תביעתו כפי שאכן קרה בניצחון של מרשתו.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים