מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

לאחי ורעי תושבי נתניה היקרים

דברי ברכה קלמן הרב הראשי

עם התקדש עלינו חג הפסח, שלוחות ברכותינו לתושבי העיר, שנזכה לחוג אותו כהלכה מתוך שמחה ובריאות.

חג הפסח הוא הראשון בשורת החגים של העם היהודי, ובמידה רבה הוא החשוב שבהם. החג הזה מהווה אבן-יסוד בעיצוב הזהות היהודית ובהשרשת השייכות לעם- ישראל, לעברו ולערכיו הנצחיים.

חג הפסח מספר, למעשה, את סיפור לידתו והתהוותו של העם היהודי. מעם של עבדים, נבחר העם היהודי על-ידי הקדוש-ברוך-הוא להיות עם-סגולה, כדי לתת לו את התורה ולהעביר באמצעותו את האמונה בא-ל אחד לכל האנושות. ביציאת מצריים קיבלנו את תפקידנו המיוחד להיות שגריריו של הקב"ה בעולם. וכדברי הנביא ישעיהו "אתם עדי –ואני אל".

רבים תמהו  על סוד נצחיותו של עם ישראל, העם העתיק ששרד לאורך כל ההיסטוריה. עמים רבים הקימו שאון גדול: היוונים והרומאים, אך הם חלפו הלכו להם והעם היהודי אינו מגלה לא מיחושי זקנה ולא התמעטות כוחות.  הרב קוק ביאר זאת: כמו שחקנים בהצגה, מי שגמר את תפקידו יורד אל מאחורי הקלעים. רק מי שנשאר לו תפקיד הוא אשר נשאר על הבמה. כך הוא גם בבמת ההיסטוריה: כל עמי העבר סיימו את תפקידם ולכן ירדו אל מאחורי הקלעים וכבה אורם. רק עם ישראל שתפקידו הוא נצחי שכן נבחר הוא לייצג את הנצח, נשאר הוא לעולמים ואורו זורח ויזרח.

ברכה מיוחדת לראש העיר גב' מרים פיירברג –איכר העושה לילות כימים עבור העיר ותושביה ופועלת רבות למען קירוב לבבות והטמעת מסורת ישראל יחד עם נבחרי העירייה ועובדיה המסורים. ישלם להם ה' כפועלם.

ברכות לכל העושים בהנגשת שירותי הדת לכלל התושבים לרבנים לחברי המועצה הדתית ולעומד בראשה מר אשר אוחנה ולכל העובדים המסורים, שיזכו להמשיך בפועלם הברוך.

אנו תפילה שנזכה כולנו יחד לחוג את חג הפסח בירושלים הבנויה

 

ברכת חג כשר ושמח

קלמן מאיר בר

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים