מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כיצד תוקפים תיק הוצאה לפועל שנפתח ללא צדק

קורסיה חתוך

לאחרונה משרדנו מקבל יותר ויותר פניות בכל הקשור לתיקי הוצאה לפועל שנפתחו כנגד אזרחים כאשר האזרח טוען כי שילם את החוב או שלא היה חייב כלל כספים וכי התיק שנפתח אינו צודק.

אז מה באמת ניתן לעשות כנגד תיק הוצאה לפועל או כנגד הליכים שננקטו כנגדך שלא כדין?

ככול ומדובר על חוב שכבר שילמתם והתובע טרם הסיר או סגר את תיק ההוצאה ו/או טוען כי נותרה יתרת חוב שלטענתכם הוסרה, ניתן יהיה ברוב המקרים וככול ואכן יש בידכם אסמכתאות להוכחות, להגיש בקשה מסודרת באמצעות עוה"ד המייצג אתכם, בבקשה יעגן עוה"ד "טענת פרעתי" לפיה שולם החוב.

מהי טענת פרעתי?

חייב אשר טוען כי אינו חייב עוד כספים ו/או כי אינו נדרש עוד למלא אחר פסק הדין, עליו נטל ההוכחה לשכנע כי אכן מילא אחר החוב.

טענת פרעתי אינה מדברת אך ורק את פירעון חוב במובן המילולי של המילה, אלא יכול וחייב יטען כל טענה אשר יש בה לפטור אותו מהחוב באופן מלא או חלקי (כדוגמת התיישנות, ויתור, פשרה שהייתה, פטור, קיזוזים וכדומה).

רשם ההוצאה לפועל רשאי יהיה לעכב את כלל הליכי ההוצאה לפועל כנגדכם כבר בשלב הגשת הבקשה, היה והחלטת הרשם בטענת פרעתי אינה לרוחכם ברי כי ניתן יהיה לערער אליה לבית משפט תוך 20 ימים.

התנגדות לתיק, כיצד?

עוד דרך נוספת להתמודד עם תיק הוצאה לפועל או הליכים קשים היא כמובן להגיש התנגדות לרשם ההוצאה לפועל בה תפרטו את כלל הסיבות בגינן אתם מתנגדים לחוב הפסוק או לחוב בכלל, הדיון יעבור להתנהל בפני בית משפט השלום הקרוב ושם תהיו זכאים לפרוס את כלל הטענות שלכם כנגד החוב ואף בסופו וככול ואכן צדקתם ועוה"ד המייצג אתכם הצליח להציג הדברים כך שתקבלו החלטה לטובתכם ברי כי החוב צפוי להימחק, התיק ייסגר ואיתו כלל ההליכים כאשר בנוסף תקבלו מבית המשפט ע"י פסיקה, הוצאות ושכ"ט עו"ד.

כ-30% מהתיקים הנפתחים כיום נסגרים עוד בשלב ההוצאה לפועל ע"י עוה"ד המתנגדים, חשוב לדעת כי היה ולטובתכם טענות טובות, לא מומלץ ללכת ולשלם כספים לחינם ומומלץ יותר לגשת לעו"ד מהתחום שידאג להחזיר המצב לקדמותו ולדאוג לכם לאיזשהו החזר כספי בגין שירותיו ע"י פסיקת הוצאות ושכ"ט בבית המשפט.

חייגו עוד היום וטפלו בחובות.

משרד עו"ד אייל קורסיה ושות"-

טלפון: 050-6351208

אתר: http://www.adv-dk.co.il/

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408