מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

התשובות לחששות של פושטי הרגל

שם הכותב: עו"ד אייל קורסיה 2017-11-15_074843

מי נחשב פושט רגל? פושט רגל יהיה אדם פרטי זאת בניגוד לדעה הרווחת כי חברה בע"מ יכולה להיות פושטת רגל, כאשר מדובר על חברה חדלת פירעון, החברה תהיה חברה בפירוק. גם אדם פרטי, חסר כל, עדיין אינו נחשב פושט רגל עד שבית המשפט מכריז עליו ככזה וזאת לאחר 18 חודשים מיום כניסתו להליך. על מנת שחייב יקבל מעמד של פושט רגל על כל ההגנות שההליך מעניק, יש צורך בפנייה לעורך דין מהתחום אשר עיסוקו העיקרי הוא הגנה על חייבים בפשיטת רגל.

מה המשמעות של פתיחת הליך פשיטת רגל? לאחר שעורך הדין השלים את בקשתכם וקיבל אישור מאת כונס הנכסים הרשמי ומאת בית המשפט המחוזי לניהול הליך פש"ר בעניינכם יוכל עוה"ד שלכם להתחיל ולהגיש בקשות בשם החייב לרבות על בקשות לביטול עיקולים שהוטלו על החייב כדוגמת עיקולי משכורת, עיקולי חשבון עו"ש, עיקולי מיטלטלין ואף בקשה לביטול הגבלות כדוגמת הגבלת רישיון נהיגה ולעיתים אף ביטול הגבלה מלחדש דרכון ועיכוב יציאה מן הארץ.

עם כניסת החייב להליך פשיטת רגל ולאחר תשלום אגרת ביהמ"ש בגובה של כ- 1,600 ₪ נקבע לחייב צו תשלומים חודשי אותו מחוייב לשלם מידי חודש לקופת הכינוס, לימים מתמנה מנהל מיוחד אשר תפקידו הוא איסוף נכסי החייב מהם ניתן להיפרע ולחלקם בין הנושים השונים ואם חשבתם שהמנהל המיוחד עושה עבודתו בהתנדבות אז כאן הטעות, המנהל המיוחד גוזר את שכר טרחתו מכל מסת הנכסים והכספים שהצליח להשיג (כ-20% הולך אליו).

הגנת דירת מגורים בהליך פש"ר: מניסיוננו בהגנה על חייבים בפש"ר, מרבית החייבים חוששים להיכנס להליך פשיטת רגל עת ברשותם נכס מגורים אשר עשוי להימכר בהליך לטובת כיסוי חובות החייב לנושים השונים. כאן המקום להדגיש כי בשנים האחרונות, יותר ויותר פסקי דין בערכאות הגבוהות ניתנים כאשר לפיהם " לא ניתן להשליך לרחוב את החייב ובני משפחתו רק מאחר והחייב נקלע לחובות בתום לב" כמו כן פקודת פשיטת הרגל, מאמצת סעיפי חוק שונים אשר יש בהם להגן על החייב ובני משפחתו, כך לדוגמא מאמצת הפקודה את סעיף 33 לחוק הגנת הדייר, כך שלעיתים פניה להליך פש"ר עשויה לשמור לכם על הבית מאשר לסכנו. כמו גם יש לקחת בחשבון את כדאיות מימוש הבית וכן בדיקה באם רובצת משכנתא על הבית שאז אין כדאיות במימושו. במקרים מסוימים יעדיפו חייבים אשר מעוניינים במימוש דירתם לשם תשלום לנושים, לבצע את מכירת הדירה ע"י מימוש עצמי ובכך לחסוך עשרות אלפי שקלים בהוצאות.

רבים מהחייבים מגיעים למשרדנו כאשר הם עצמאיים וברשותם עסק קטן אשר עשוי להניב משכורת לחייב, כאן המקום לשאלה: האם ניתן יהיה להמשיך ולקיים את עסקו של החייב במקביל לניהול הליך פש"ר בעניינו? התשובה לכך בהחלט חיובית, הסיבה לכך מאוד פשוטה: באם לחייב קיים מקור הכנסה (העסק שלו) אשר מניב לו פירות ורווח חודשי אשר מאפשר לחייב ולבני משפחתו להתקיים בכבוד, ייתכן ובמקרה זה יהיה כדאי ונכון יותר להשאיר ודווקא לדאוג לטפל בעסקו של החייב על מנת שיוכל למקסם רווחים וזאת על מנת שיוכל להתקיים בכבוד ולשלם את צו התשלומים החודשי כפי שנקבע לו עם כניסתו להליך פשיטת רגל. על מנת לאפשר לחייב להמשיך ולנהל את עסקו יש צורך בבקשה מיוחדת מצד עורך הדין המייצג אתכם שכן על פי רוב, חייבים שנכנסו להליך פש"ר כנראה אינם יודעים או מסוגלים לנהל את חייהם הכספיים ומשכך לא מגיע לחייב פרס בדמות ניהול עוסק עצמאי,  לכן מומלץ לפנות למי שמייצג חייבים בהליך פש"ר על מנת שהלה ידאג להשאיר לכם את העסק הקטן.

בנוסף לאמור לעיל, שאלה מוכרת ונוספת של חייבים היא: "האם ניתן שיהיה לי בעלות על רכב בזמן שאני בפש"ר"? תשובה לשאלה זו ניתן יהיה למצוא לפי המקרה הספציפי ונסיבותיו שכן במצבים מסוימים עשוי הרכב להגדיל את הכנסת החייב באם הינו עובד עם הרכב לצרכי פרנסתו שאז ניתן יהיה במקרים כאלו ו/או דומים לאפשר לחייב להשאיר את רכבו תחת שמו, כמו כן ייתכן ולחייב קיים רכב ישן אשר אין כדאיות במימושו וזאת לאור הוצאות גבוהות בניהול הליך מכירת הרכב אשר מצריך עריכת התמחרות/מכרז וכן פרסומים שונים במדיות ו/או בעיתונות זאת מבלי להזכיר את אחסון הרכב במחסנים, שם משולם סך יומי בגין כל יום אחסון ואשר כלל החיובים הללו מגולמים בסופו על חוב החייב אשר גדל וגדל, ולכן, היה ומדובר ברכב שאין כדאיות במימושו, ברי כי ניתן יהיה לשמור עליו.

קבלת הפטר: לאחר 18 חודשים מיום כניסתכם להליך, נקבעת עבורכם תכנית פירעון חודשית, אתם מצדכם תדרשו להגיע עם המייצג אתכם לאולם ביהמ"ש המחוזי לשם הכרזתכם כפושטי רגל ואשר מאותו מועד עורך הדין שלכם יוכל לבקש עבורכם הפטר.

"משרד עו"ד אייל קורסיה ושות"-

טלפון: 09-8805055/050-6351208

פקס:   09-8805056

כתובתנו: רחוב גיבורי ישראל 20 נתניה, אזה"ת פולג.

אתר: http://www.adv-dk.co.il/

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים