מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

התייעלות אנרגטית בנתניה

משרד הכלכלה והתעשייה אישר מענק ע"ס 646,674 ₪ לעיריית נתניה עבור פעולות התייעלות אנרגטית עירונית

מאת ברק גולן

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה תיתן מענק לעיריית נתניה במסגרת מסלול סיוע לפרויקטים המקדמים התייעלות אנרגטית, בין היתר באמצעות החלפת תאורת רחוב לחסכונית יותר, החלפת מערכות מיזוג, שיפור תאורה באולמות ספורט וכו'.

המסלול יצא לדרך לפני כשנתיים בשיתוף פעולה של משרד האנרגיה, משרד הכלכלה והתעשייה, המשרד להגנת הסביבה ומשרד האוצר, למספר רשויות למשך ארבע שנים. עיריית נתניה הינה בין הרשויות שזכו במענק השנה.

עיריית נתניה כאמור תקבל מענק על סך 646,674 ₪ עבור התייעלות אנרגטית, זאת כחלק מהמסלול הרחב המתפרש על פני 4 שנים. תכניות אלה יובילו להפחתת זיהומים וסיכונים לאוכלוסייה.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן מסר בתגובה, כי  "התוכנית להתייעלות אנרגטית היא בשורה לרשויות המקומיות ולאיכות הסביבה בה אנו חיים. לצד החשיבות הסביבתית, יש לחיסכון בחשמל גם יתרון כלכלי- את הכסף שנחסך בחשבון החשמל של העירייה, ניתן לתעל לטובת תוכניות נוספות, לרווחת תושבי העירייה".

ואילו ראש העיר נתניה מרים פיירברג איכר, הוסיפה כי  "אני מברכת את משרד הכלכלה על המענק והיוזמה להוביל שינוי תפיסתי וסביבתי. זוהי יוזמה חשובה גם עבור המדינה אבל גם עבור העירייה".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *