מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הכי ירוק שיש

עיריית נתניה זכתה, זו השנה השישית ברציפות, להיכלל ברשימת עשר הרשויות הירוקות של ועידת קלינטק; נתניה היא גם העיר הראשונה בארץ שאימצה, עוד בשנת 2007, את אג'נדה 21 לקיימות עירונית

מאת יאיר אברהם

גאווה של עיר: עיריית נתניה זכתה בתחרות קלינטק ל-10 הרשויות הירוקות זו הפעם השישית. העירייה, אשר חרטה על דגלה את מדיניות עיר ירוקה, מבטיחה ומקיימת, מיישמת הלכה למעשה את עקרונות השמירה על הסביבה והגנה על משאבי הטבע.

הוועדה המקצועית של ועידת "גרין-טן" החליטה להעניק לנתניה את אות "קלינטק" לשנת 2019, כאחת מעשר הרשויות הירוקות בישראל. ההחלטה לקחה בחשבון מכלול של קריטריונים בתחומי הסביבה והקיימות בהם יישום אסטרטגיות לחיסכון במים וחשמל, ניהול עירוני בר קיימא, מחזור, קידום התחבורה הציבורית, חינוך סביבתי, יישום עקרונות בניה ירוקה ועוד.

בוועדה הציבורית שקיבלה את ההחלטה חברים: ד"ר אשר וטורי, מרצה לקיימות במכון הטכנולוגי חולון HIT) ), חוקר ויועץ בתחום איכות הסביבה, פרופסור נאווה חרובי, מכללת נתניה, ד"ר דיויד כץ, מרצה במחלקה למשאבי טבע וסביבה באוניברסיטת חיפה ועו"ד מתן גורפינקל, העוסק בתחומי הסביבה והקיימות.

נתניה הינה הראשונה מבין הרשויות במדינה שהכריזה בשנת 2007 במועצת העיר על אימוץ סדר יום לקיימות עירונית על כל סעיפי אג'נדה 21. הרשות שותפה לאמנת פורום ה-15 לצמצום בפליטות גזי חממה לאוויר וחתומה על תכנית ברית ערים לאיכות חיים וסביבה של מרכז שלטון מקומי וכן הטמיעה נהלים ומדיניות עירונית רוחבית להטמעת עקרונות סביבה וקיימות בתכניות העבודה העירוניות.

העירייה מיישמת מגוון פרויקטים בנושאי סביבה וקיימות במסגרת עבודת האגפים השוטפת, בעלת שני תקני איכות באישור מכון התקנים, תקן ניהול סביבתי איזו 14001 ותקן לניהול אנרגיה איזו 50001 וכן מובילה עשייה בתחום עיר חכמה, המציבה את התושבים במרכז ופועלת לשיפור מתמיד של איכות חייהם.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *