מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הישג ירוק: אורלייט לא יעתיק פעילותו לנתניה

המפעל, המייצר מוצרי גומי ופלסטיק ומשתמש בחומרים המוגדרים "מסוכנים" ואשר היה אמור היה להעתיק פעילותו לנתניה בשנת 2020 ואף הגיש בקשה לרישיון עסק והיתרים נוספים שנדחו, לא יעבור לנתניה

מפעל "אורלייט" בנס ציונה, שעבר במהלך שנת 2016 שימוע במשרד להגנת הסביבה בשל זיהום אוויר, לא יעתיק את פעילותו לנתניה. על פי התכנית המקורית, המפעל, המייצר מוצרי פלסטיק וגומי ומשתמש בחומרים המוגדרים "מסוכנים", אמור היה לעבור בתחילת שנת 2020 למתחם מפעל "אורדן" לתעשיות מתכת וליציקות פלדה, הממוקם באזור התעשייה הישן בנתניה. "אורדן" ו"אורלייט" הן חברות אחיות. 

לאחר סדרת פגישות בין אלי דלל, סגן ומ"מ ראש עיריית נתניה, להנהלת "אורדן", הודיע מנכ"ל החברה כי מפעל "אורלייט" לא יעבור למתחם המפעל בנתניה. מנכ"ל "אורדן" אף התחייב בפני דלל כי המפעל ימשיך להשקיע מאמצים ומשאבים בכל הקשור להגנה על הסביבה, בשיתוף פעולה מלא עם העירייה כבעבר.

מי שהעלתה את סוגיית העברת מפעל "אורלייט" למתחם "אורדן" לסדר היום הציבורי, הייתה הפעילה החברתית טלי מולנר, כיום חברת מועצת העיר והמשנה לראש העירייה.

מולנר סיפרה בזמנו כי עובדים ב"אורדן" פנו אליה והביעו חשש מהמעבר המתוכנן של "אורלייט", ומחתה בתוקף נגד המהלך.

מפעל "אורלייט", הממוקם בלב נס ציונה ומשמש את התעשייה הצבאית, היה מושא לביקורת מצד תושבים בשנים האחרונות.

בשנת 2016 ערך המשרד להגנת הסביבה שימוע למפעל "אורלייט", בעקבות פליטת חומרים מזהמים לאוויר. לאחר השימוע, הצהיר המפעל כי יעתיק את פעילותו למתחם 'אורדן' בנתניה, בתחילת שנת 2020.

ל"אורלייט" יש היתר רעלים מטעם המשרד להגנת הסביבה כבר יותר מ-20 שנה, ובו מפורטים החומרים המסוכנים בהם מותר לו לעסוק. המפעל מחזיק בעיקר בחומרים מסוכנים דליקים, גזים וחומרים אורגנים.

קודם לסיכום בין דלל להנהלת "אורדן", הגיש "אורלייט" בקשה לרישיון עסק בנתניה, שעברה לאישור מחוז מרכז של המשרד להגנת הסביבה. הנהלת המפעל אף נפגשה עם גורמים במשרד להגנת הסביבה ובאגף לאיכות הסביבה בעירייה, באשר לסוגיות הריחות והרעש, וכן לטענות אנשי "אורלייט" בדבר הקושי של המפעל לפעול בנפרד מ"אורדן". ב"אורלייט" התבקשו להסדיר את הארובות בניטור, כולל מערכת לטיפול בריחות וזיהום, כדי לפתוח בקשה להיתר, שנדחתה בהמשך עקב אי עמידה בדרישות. כאמור, בעקבות הודעת מנכ"ל "אורדן" לדלל, יופסקו כל המאמצים להעברת "אורלייט" לנתניה.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *