מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

היכונו למטרופולין של השרון

שם הכותב: אפי ישראל המטרופולין של השרון 1

עם אישורה של התוכנית – ניתן יהיה לגזור ממנה תוכניות מפורטות, לרבות תוכניות פינוי-בינוי. כמו כן, יעניק האישור לעירייה, עוצמה ועצמאות לאשר תוכניות שנגזרות מתוכנית המתאר, מבלי להיזקק לאישור פרטני של כל פרוייקט.

המטרופולין של השרון

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר: "התוכנית תשנה כליל את פניה של העיר, הן בהיבט המגורים והן בהיבט המסחרי-תעסוקתי ונתניה תהפוך להיות המטרופולין של השרון כולו."

תכנית המתאר לנתניה 2035 הוצגה  ביום שני השבוע בוועדה המחוזית, כאשר דיון נוסף שיתקיים ב- 22 לחודש יעסוק באזורי התעסוקה של נתניה, בהיות נתניה אזור תעסוקה מטרופוליני-משני על פי תוכנית המתאר המחוזית.

נמסר כי חברי הועדה ציינו לטובה את נתניה, בירכו על התכנית והדגישו כי נתניה הינה אחת הערים הבודדות בארץ, שערכו סקר טבע עירוני מפורט.

יש לציין כי הצגת התוכניות בוועדה המחוזית הינה צעד מכונן לעיר, שכן כידוע עם אישורה של תוכנית המתאר בוועדה המחוזית, ניתן יהיה לגזור ממנה תוכניות מפורטות, לרבות תוכניות פינוי-בינוי. כמו כן, יעניק האישור לעירייה, עוצמה ועצמאות לאשר תוכניות שנגזרות מתוכנית המתאר, מבלי להיזקק לאישור פרטני של כל פרוייקט.

התוכנית תביא להוספת של כ – 40 אלף יחידות דיור, הכפלת שטחי התעסוקה ל – 6 מיליון מ"ר, תוך הגדלת השטחים המיועדים למוסדות ציבור ל – 2800 דונם.

במקביל – תביא תוכנית אזור התעסוקה המטרופוליני ליצירת "בנק קרקעות" נרחב לתעסוקה בהיקף של כ – 6 מיליון מ"ר לצד שיפור ושדרוג הנגישות התחבורתית של אזורי התעסוקה וחיזוק הקשר בינם לבין חלקי העיר השונים.

את הכנת התוכניות הובילו מהנדס העיר לשעבר, פול ויטל והמהנדס הנוכחי, אבנר אקרמן, מנהלת אגף עיצוב ותכנון עיר, אדריכלית שרה גזית, אדריכלית ציונה הופמן, מירי יונגר וכן צוות המתכננים בראשות משרד "יער אדריכלים" אשר ליוו את התוכניות לאורך השנים במפגשי שיתוף ציבור, ברמה העירונית וברמה הפרטנית המתייחסת לשכונות העיר.

תכנית המתאר לנתניה נת 2035

התכנית, הינה פרי יוזמתה וחזונה של ראש העיר, מרים פיירברג- איכר והיא מניחה את העקרונות והמגמות לתהליכי התכנון של העיר בעשורים הבאים.  התוכנית כוללת כ -16 מסמכי מדיניות, אשר היוו את הבסיס להכנת תכנית המתאר, שהכנתה ארכה כ- 7 השנים, בשיתוף ובתיאום מלא עם משרדי הממשלה ומוסדות התכנון.

חזון התכנית הינו חיזוק מעמדה של נתניה כעיר נופש, המציעה איכות חיים לצד שמירה על איכות הסביבה, תוך הובלה בתחום החברתי, החינוכי, התרבותי והכלכלי.

במסגרת תכנית המתאר, תגדל אוכלוסיית העיר המונה כיום כ- 240 אלף תושבים לכ- 350 אלף תושבים, כאשר מספר יחידות הדיור, העומד כיום על כ- 70 אלף יח"ד יגדל על פי התכנית לכ – 110 אלף יח"ד. זאת עם הגדלה של כמעט פי שניים באחוזי הבנייה.

גם בתחום התעסוקה יירשם גידול משמעותי, עם הכפלת שטחי התעסוקה, המונים כיום כ- 3 מיליון מ"ר לפי תכניות מאושרות  לכ- 6 מיליון מ"ר תעסוקה לשנת 2045, ובשלב ביניים (2035) מעל ל-4 מיליון מ"ר.

בנוסף, מעניקה התכנית הנחיות ברורות בנושא עיצוב עירוני וכן מגדילה את השטחים המיועדים למוסדות ציבור לכ- 2,800 דונם. כמו כן מוגדר אופן פריסתם של 7,000 חדרי המלון תוך הרחבת החופים, יצירת אטרקציות לאורכם המתאימות לעיר נתניה, שהינה הריביירה הישראלית.

עוד מציעה התכנית, להגדיל את השטחים הפתוחים בעיר ביותר מ-500 דונם, לרווחת הציבור, זאת מעבר לשטחים הפתוחים בהם התברכה העיר, הכוללים גם 4 שמורות טבע.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים