מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

החברה שבונה מחדש את נתניה

שומרי בן דוד

לפני כחודשיים הוחלט על קידום של התוכנית להתחדשות עירונית. לפיה, 208 התושבים הגרים ברח' זלמן שניאור, קרן היסוד וש"י עגנון בקרית נורדאו, יפונו מבתיהם, ישוכנו בדירות שכורות, ובסיומה של הבנייה שתכלול הריסה של המתחם ובניית 850 דירות חדשות.
בדרך להכרזה על המתחם ככזה שהינו "מועדף לדיור", היו מספר חברות שהתחרו על הזכות לבצע את הפרויקט, אבל רק חברה אחת – מי שיזמה את הרעיון – היא שתוציא אותו לפועל עוד בשנת 2019, חברת בן דוד הרצל קבלן בניין (נתניה 2000) בע"מ.
הדיירים של המתחם התבשרו על קידום התוכנית בהליך מזורז, בכנס שערכה החברה ביום 11.03.18 במרכז התרבות על שם אריק איינשטיין בעיר ימים שבנתניה, ושאליו הגיעו מאות מתושבי המתחם.
אם שמה של החברה מוכר לכם, זה לא בטעות, מדובר על חברה שבעשור האחרון החליטה לשים דגש על נושא ההתחדשות העירונית בעיר נתניה במיוחד. זוהי חברה משפחתית, אשר נוסדה עוד בשנת 1970 על ידי אב משפחה, הרצל בן דוד וכיום מנוהלת על ידי האחים שומרי (קבלן בניין וחבר בהנהלת ארגון בוני נתניה) ומירב בן דוד (בעלת תואר בהנדסת בניין). במהלך עשרות שנות קיומה, ביצעה החברה פרויקטים נדלניים רבים ובשנים האחרונות הפכה לשם השגור בפיהם של בעלי נכסים רבים בנתניה (כגון בשלושת הבניינים ברח' ש"י עגנון ) וכן של בעלי עסקים (כגון ברח' לילנבלום 13, שם בנתה את פרויקט התמ"א המסחרי הראשון בישראל).
"חשוב לי לשתף.. אנחנו דיירים בבניין קטן עם שכנים מקסימים… חתמנו הסכם תמ"א 38 עם קבוצת בן דוד הרצל… אנחנו זוכים ליחס חם, מכיל, קשוב, זמין… אז תודה גדולה על מי שאתם ועל היחס ההגון והחברי (נציגות הדיירים ששמם שמור במערכת)"
"חלוצים ומתחילי דרך להתחדשות נתניה ומאלה שמוציאים לפועל בלי דיבורים, בניה ועזרה לזוגות צעירים… פוסט זה נועד רק לשם התודה על הרצינות ההשקעה העזרה והליווי של הצוות המשפחה המצומצם והמורחב… תודה מקרב לב.."
אלה רק חלק מהתגובות שמקבלת החברה – אשר ממשיכה להיות מדורגת כחברה מובילה בתחום ההתחדשות העירונית, באתר מדל"ן ועל ידי מדד גלובס להתחדשות עירונית – מרוכשים ובעלי דירות, אשר לא רק היו מרוצים מהשירות שניתן להם, אלא גם היו אסירי תודה על השינוי באורח וברמת החיים, שסיפקה להם החברה.
תחום התמ"אות הוא תחום אטרקטיבי במיוחד, אשר מושך אליו יזמים וקבלנים רבים, והם מצידם ממהרים להבטיח לדיירים הבטחות מרובות, שנראות נהדר על הנייר אבל לעיתים קרובות מדי לא מתורגמות לעבודות בשטח.
אם מסתכלים על המפה הנדל"נית בנתניה כיום, רואים שבעיר פועלות מספר חברות מוכרות. אלא שרק חברה אחת, הצליחה לקבל אישור להליך מזורז לצורך בניית 850 יחידות דיור, הישג בלתי מבוטל וראשון מסוגו בנתניה.
אין כל ספק כי ההישג המשמעותי הזה, מוכיח כי מדובר בחברה אמינה, מקצועית, אשר שמה בראש מעייניה את רווחתם של בעלי הנכסים בנתניה, הרוכשים הפוטנציאליים ואת חידוש פניה של העיר נתניה.
מאחר ולחברה יש מספר פרויקטים שעתידים להתחיל בביצוע בחודשים הקרובים, ברור כי היא עוד לא סיימה את העשייה בעיר נתניה, ונמשיך לשמוע אודותיה בשנים רבות ונוספות.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408