מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ד"ר שריפי : "עסקים רבים נסגרים בשל עודף רגולציה" הביא כדוגמא בדיונים את איזור התעשייה בנתניה.

שם הכותב: אפי ישראל sharify

בהבעת עמדת לשכת עוה"ד אשר הופנתה לאשר גרנר, יו"ר הוועדה הבין משרדית לרישוי עסקים, ציין ד"ר שריפי, בין השאר כי:" מצב רישוי העסקים בישראל הינו עגום, ועסקים רבים נסגרים מדי שנה עקב אי-עמידה בתנאי הרגולציה, תוך שבעליהם משלמים קנסות כבדים לקופת הרשויות המקומיות הנוגעות בדבר.חלקם של בעלי עסק אלה יבכר בעתיד לפתוח עסק חדש בניכר, שם יזכה להקלות מפליגות במיסוי, בהסרת חסמים רגולטורים ואף במענקים והטבות שונות. את האמון במדינה ובמוסדותיה יקשה עד מאוד להשיב להם".

 

כמו כן, ד"ר שריפי ציין עוד כי : "ועדת רישוי עסקים תומכת בכך כי רישיון עסק לעסקים בעלי רמת סיכון נמוכה יינתן אף לצמיתות, כאשר יובהר לבעלי העסק כי באם יתגלה במהלך הביקורות השוטפות כי העסק מנוהל שלא על פי הנהלים הנדרשים, הוא מסתכן בביטול רשיונו".

בנוסף לכך, דורשת ועדת רישוי עסקים לפשט, את הדרישה לקיום דיני התיכנון והבנייה, דרישה הגורמת לדחייתן של כ-35% מהבקשות לרישיון עסק מדי שנה, כך שמבנה החורג מהיתר הבנייה, וכבר שנים ארוכות לא פעלו הרשויות כנגד בעליו בהליכים על פי דיני התיכנון והבנייה- לא יהווה עוד למכשול לקבלת רישיון עסק.

כמו כן, מבקשת ועדת רישוי עסקים : "ליתן עדיפות לקבלת רישיון עסק כלפי יזמים   הממציאים אישורים מבעלי מקצוע מוסמכים בתחומי הכבאות, ההנדסה, התברואה, איכות הסביבה וכיוצ"ב, לפי אופי העסק והדרישות הרגולטוריות לגביו, ויש לשקול המרת שיקול דעת הרשויות השונות בחוות דעת מקצועיות, לפי העניין, לצורך זירוז ההליך לקבלת רישיון עסק"

 

ד"ר שריפי מסר לנו, כי כדוגמא למצב אבסורדי הביא בישיבות מול השלטונות את איזור התעשייה הישן בנתניה בו לא ניתן למקם אולמות אירועים על פי תכניות בניין עיר, וכדברי ד"ר שריפי :

 

"התכניות בנתניה מפגרות אחר הקידמה, ובעלי עסקים רבים בעיר ניזוקים בשל בעיות תיכנוניות כגון שימוש חורג, חריגות בנייה ישנות וכיוצא באלה. למעשה, אין בכל נתניה איזור אחד שבו ניתן על פי התכניות הקיימות למקם אולם אירועים. גם מסעדה לא ניתן לפתוח באיזורי התעשייה, אלא אם כן נכנה מסעדה זאת, באופן מלאכותי-משהו, בשם מסעדת פועלים".

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים