מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בניינים בשיפוצים – השיא נשבר!

שם הכתב: ברק גולן

עיריית נתניה באמצעות ח.ל.ת, חצתה את רף 240 הבניינים המשותפים ששופצו במסגרת המחלקה לשיפוץ חזיתות; היקף הפעילות כ – 150 מיליון שקלים.

עיריית נתניה, באמצעות ח.ל.ת – החברה לפיתוח נתניה –  רושמת גידול חד במספר המשתתפים בפרויקט שיפוץ חזיתות, כאשר נכון לעכשיו חצתה המחלקה לשיפוץ חזיתות בח.ל.ת, את רף 240 הבניינים. על-פי נתוני ח.ל.ת, כ- 450 ועדים פתחו תיק שיפוץ ורכשו כתב כמויות (אומדן לשיפוץ) וכ- 3500 פניות של תושבים נעשו לח.ל.ת., מתחילת הפרויקט. מדובר בבניינים רבי קומות, כך שהפרויקט כולל נכון להיום כ- 4500 יחידות דיור, בהיקף כספי של כ- 150 מיליון שקלים!

לדברי תומר קרני, מנהל המחלקה לשיפוץ חזיתות ב-ח.ל.ת, מדובר בהישג חסר תקדים גם ברמה הארצית.

מיזם השיפוץ נערך במשותף על ידי עיריית נתניה ו-ח.ל.ת, החברה לפיתוח נתניה, כאשר עיריית נתניה מאשרת מדי שנה תקציב למימון ניהול פרויקט שיפוץ חזיתות הבניינים ברחבי העיר. מטרת המיזם היא להביא לשיפור חזות פני העיר ואיכות חיי התושבים כהליך משלים לתהליכי ההתחדשות העירונית במרכז העיר הוותיק ובמקביל – לפיתוח מתחמי מגורים חדשים. במסגרת זו מעניקה העירייה באמצעות ח.ל.ת, "מטריה ניהולית" וסל הטבות (הלוואות ללא ריבית) ותמריצים לעידוד שיפוץ הבית המשותף. השירות ניתן לכלל תושבי נתניה.

 

ראשלצ לפני

רחוב ראשל"צ (לפני)

ראשלצ אחרי

רחוב ראשל"צ (אחרי)

שי עגנון לפני

רחוב שי עגנון (לפני)

שי עגנון אחרי

רחוב שי עגנון (אחרי)

הפרויקט מלווה ומנוהל על ידי ח.ל.ת. בתחומים הבאים: ארגון ועדי הבתים, סיוע בהלוואות, מתן הטבות ותמריצים לוועד הבית במימון עירוני, פתיחת חשבון בנק להפקדת כספי הפרויקט, שימוש במאגר קבלנים עבור ביצוע הפרויקט באמצעות מכרז כדין, תשלום חשבונות לקבלן על פי אישור המפקח וקצב התקדמות הפרוייקט, עד לסיומו, לרבות שנת בדק..

 

לצורך ביצוע השיפוץ נדרשת הסכמה של כ-70% מדיירי הבניין, הסכמה אותה מסייעת ח.ל.ת, להשיג.

 

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, בירכה על ההיענות הנרחבת של תושבי העיר לפרויקט  וציינה את המאמץ העירוני שנעשה לטובת פיתוח מתחמי מגורים חדשים, תוך שיקום המרכזים הוותיקים של העיר ובהם רחוב הרצל על שלוחותיו והכיכר האינטראקטיבית של נתניה שהפכה למוקד משיכה והחזירה לעיר את ליבה הפועם.

16

בתמונה: ראש העיר מרים פיירברג – איכר צילום: יח"צ

ואילו יו"ר דירקטוריון ח.ל.ת.  אבי סלמה הוסיף, כי  "פרויקט שיפוץ חזיתות הוא פרויקט דגל של החברה מזה שנים רבות ומהווה דוגמא ליוזמה "עם הפנים לתושב" עם היקף פעילות של כ- 150 מיליון ₪.  נכון להיום, ביצענו מעל 140 שיפוצים ואלפי יח"ד נכנסו לפרויקט החשוב, הנהנה  מערכי מוסף חברתיים ועירוניים, אשר מעצימים את  יופייה של העיר ותורמים  משמעותית לאיכות חיי התושב. אני מזמין את כל בעלי הדירות בבניינים ישנים, יותר או פחות, לפנות אלינו על מנת שנלווה אותם בהליך המשמעותי".

אבי סלמה

בתמונה: אבי סלמה יו"ר דריקטוריון ח.ל.ת וחבר מועצת העיר צילום: יח"צ

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *