מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בית מיכל

שם הכותב: עדי שבתאי בית מיכל1

"החצר הנשית" נחנכה מחדש ונקראת מהיום "בית מיכל" על שם מיכל אהרונוף בן רעי – מתנדבת ופעילה חברתית שנפטרה יומיים לאחר הלידה ממחלת הסרטן.
בית מיכל

טקס מרגש ומיוחד התקיים השבוע לקריאת "החצר הנשית" בנתניה "בית מיכל"  – מרכז חברתי-קהילתי לנערות ע"ש מיכל אהרונוף בן רעי, שנפטרה במפתיע יומיים לאחר הלידה ממחלת הסרטן. מיכל הייתה מתנדבת, פעילה חברתית ומקימת "מעגל נשים" (לזכרה של חברתה הטובה, הילה בכר, שנרצחה בידי בעלה), התנדבה ב"חצר נשית" וסייעה בפרויקטים רבים למען נשים. בשנת 2013 קיבלה את אות ראש העיר נתניה למתנדבים מצטיינים על פועלה.

הטקס התקיים ביום ראשון השבוע, ערב ט"ו באב, במעמד ראש העיר מרים פיירברג-איכר, בעלה של מיכל, יוני, ובני משפחתה, מנהלת שירות נוצ"ץ במשרד הרווחה ציפי נחשון, מנכ"לית עמותת "החצר הנשית" לירון אזולאי, חברות "מעגל נשים נתניה", חברות "החצר הנשית", יועצת ראש העיר טובה כץ, סמנכ"לית העירייה חיה שניידר ומנהלת אגף הרווחה רותי גור. כל אוהביה של מיכל התכנסו לזכרה ואמרו כי "במקום שיש אהבה יש חיים".

החצר הנשית  נולדה בנתניה לפני כחמש שנים מתוך רצון לתת בית לנערות ונשים, לטפח את עצמן, לזכות ליד מלטפת ואוזן קשבת. במקביל, פעלה ברחבי העיר קבוצת נשים במטרה לסייע לאלה הזקוקים לכך, קבוצה זו הוקמה ע"י מיכל ז"ל לזכר חברתה הטובה-הילה בכר ז"ל שנרצחה יחד עם ילדיה בידי בעלה. מיכל, אישיות כובשת ולבבית שכולה נתינה ואהבה, בחרה לתעל את כאב האובדן לעשייה משמעותית.

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, אמרה: "מיכל, אישה נדירה עם נתינה אינסופית, באישיותה הכובשת נגעה בכל כך הרבה אנשים, אני רואה זכות גדולה לקרוא ל"חצר הנשית" על שמה של מיכל. זה המקום הראוי לספר את סיפורה של מיכל – שאהבה ונתינה היו נר לרגליה. אני מאמינה שהיא מביטה עלינו מלמעלה ורואה את אהוביה, משפחתה, חברותיה ונשים שהיו חלק משמעותי בחייה והיא מאושרת לראות את כולם יחדיו בחנוכת החצר הנשית על שמה".

 

מנהלת שירות נוצ"ץ במשרד הרווחה ציפי נחשון: "מרגש לקיים את הטקס הזה דווקא בט"ו באב, חג האהבה, החצר הנשית היא סיפור אהבה שסופו כניסת מיכל וחברותיה במעגל נשים לסייע לנשים אחרות".

מנכ"לית עמותת "החצר הנשית", לירון אזולאי: "נמשיך בהנצחת מיכל ופועלה בחצר הנשית, תודה גדולה לראש העיר ולמשרד הרווחה על התמיכה לאורך כל הדרך".

יו"ר "מעגל נשים", מלי דביר: "מיכל אמרה שרק עשייה חיובית תנציח את חברתה הטובה, הילה בכר ז"ל, את זמנה ומרצה היא הקדישה לנתינה ועם אבקת הקסמים שלה סחפה את כולנו, מיכל היא הרוח החיה של המעגל בחייה ובמותה, נזכור אותך תמיד ונוודא שבבית הזה תהיה רק שמחה".

 

צילום: נמרוד גליקמן

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים