מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בחזרה לעתיד

שם הכתב: אפי ישראל

בצעד ראשוני – יקום בנתניה מרכז עתיר חוקרים, מישראל ומארה"ב, אשר יעסקו במחקר ובפיתוח רכבים אוטונומיים, רכבים שינועו בכבישים ללא נהג . ההחלטה על כך התקבלה בעקבות הסכם שנחתם בנושא בין שר התחבורה ישראל כץ לבין עמיתו האמריקאי, אנתוני פוקס. שאפו לשר כץ, שאפו לנתניה.

נתניה נבחרה להיות חלוצה בהקמת מרכז מיוחד שיעסוק במחקר ופיתוח של כלי רכב אוטונומיים (ללא נהג), פיתוח שנחשב למילה הבאה בתחום התחבורה, בארץ ובעולם.

ההחלטה על כך התקבלה במסגרת הסכם שנחתם בנושא בין שר התחבורה ישראל כץ  לבין עמיתו האמריקאי, אנתוני פוקס במסגרת הסכם לשיתוף פעולה בין שתי המדינות, שנועד לפתח את הצעד המהפכני הבא בכבישים.

על פי הסיכומים, ישקיעו שתי המדינות במשותף 20 מיליון דולר בהקמת המרכז , אשר יעסיק 80 ! חוקרים, 40 מכל מדינה ויעסוק גם בניסויים ברכב אוטונומי.

יש לציין כי נתניה נבחרה להיות העיר שבתחומה יקום המרכז, לאחר בדיקות  רבות שביצע משרד התחבורה בכמה מקומות בארץ, שכן מסתבר שהעיר משלבת בתוכה עומס תנועתי בינוני המאפשר נסיעה של כלי רכב אוטונומיים למטרופולין כולו.

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר: "נתניה ממשיכה להתחדש ולהוביל בכל התחומים. זוהי גאווה לנתניה להיות העיר הראשונה בישראל שתוביל את המהפיכה בתחום הניידות וההתייעלות התחבורתית. בהזדמנות זו, אני מבקשת להודות לשר התחבורה, ישראל כץ ולצוותו על המעורבות, האיכפתיות וכמובן על קידומן של תשתיות תחבורתיות בנתניה בפרט ובארץ בכלל."

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *