מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בוסט לאזורי התעסוקה

תכנית אזורי התעסוקה המטרופוליניים, הופקדה בוועדה המחוזית; גורמים בעיריית נתניה: מדובר בתכנית הכלכלית המשמעותית ביותר לעיר

מאת יאיר אברהם

תכנית אזורי התעסוקה המטרופוליניים, הופקדה בוועדה המחוזית. מדובר באחת התכניות המרכזיות שאמורה לשנות את מפת התעסוקה בעיר ולהביא להכפלת שטחי התעסוקה בנתניה

 ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, יוזמת התכנית, מסרה בתגובה כי "בכוחה של התכנית להביא לשינוי עתידה התכנוני של נתניה ולהביא להמשך פיתוח אזורי התעסוקה תוך מיצובה של העיר כמרכז תעסוקה מטרופוליני".

התכנית שכאמור הופקדה בוועדה המחוזית מתייחסת לכלל מתחמי התעסוקה בתכנית האתמ"מ: קריית אליעזר, קריית יהלום, "רצועת האמצע" (בין כביש החוף למסילת הרכבת), ברכת חנון, קריית ספיר ופארק המדע (מזרחית לקריית ספיר).

לדברי מהנדס העירייה, האדריכל ארז טל, התכנית תביא ליצירת עתודת קרקעות משמעותית לתעסוקה, תוך קביעת מתחמי פיתוח ועיצוב נפחי הבנייה והמרחב הציבורי, לצד שיפור ושדרוג הנגישות של אזורי התעסוקה וחיזוק הקשר בינם לבין חלקיה המזרחי והמערבי של העיר".

התכנית עצמה תואמת את תכנית המתאר הכוללנית של נתניה – נת/2035 – ויוצרת מערכת תחבורתית מפורטת של כבישים ומסילות- שבמרכזם "חוט השדרה" לאורך מסילת הרכבת.  כמו כן, התכנית מציעה זכויות בנייה גבוהות, כדי לאפשר יוזמה והשקעה בשנים הקרובות – תוך ניצול מרבי של עתודות הקרקע לצרכי תעסוקה – זאת על רקע ניסיון העבר בו באזור התעסוקה פולג, ששטחיו נוצלו כמעט עד תום, קיימת דרישה למשרדים ולחברות נוספות, אולם בשל הבנייה הנמוכה יחסית, התפוסה היא פחותה יחסית.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *