מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

"אני הכי אוהבת להצחיק ילדים"

נופר פורמן מנתניה, או בשם הבמה שלה 'נופיקי', הופכת בימים אלה לכוכבת ילדים אהובה, שמעבירה את המסרים החינוכיים לילדים בהופעותיה בצורה מיוחדת מאוד. היא אמנם כבר הגיעה לערוץ הכוכבים של יס עם המופע שלה, אך מקפידה גם להופיע בקניונים ובמתנ"סים באופן חינמי, כדי שגם משפחות מעוטות יכולת יוכלו לבוא ולהינות מהמופעים האיכותיים שלה. ב – 28.8 תוכלו להגיע ולצפות בה בחינם במרכז אלון בקרית השרון.

 

עוד כשהייתה ילדה חיפשה נופר פורמן את הבמה. במגוון הטקסים של בית הספר, במופעים בחוגים, ובכל הזדמנות שהייתה לה, היא אהבה להופיע בפני אנשים ולבדר אותם. בגיל מבוגר יותר, הדילמה שהרבה אנשים יצירתיים חווים, הטרידה גם אותה. האם לבחור במסלול השגרתי של לימודים אקדמאים ועבודה כשכירה, או לנסות לממש את היצירתיות והכישרון שבה ולנסות לפתח עסק משל עצמה בתחום הבידור. לאחר שניסתה קצת משניהם, לא היה לה ספק. כיום, היא לא רק מופיעה במסגרות שונות בפני ילדים עם מופעים שהיא כותבת בעצמה, אלא גם הצליחה להגיע למסכים, כשהמופע שלה משודר בערוץ הכוכבים של יס.

"תמיד אהבתי להצחיק אנשים" מספרת נופר, שאותה הילדים מכירים בשם הבמה שלה, נופיקי, "מגיל קטן מאוד ידעתי שזה מה שאעשה. תמיד הייתי הדמות הזאת. הופעתי בחוגי בלט ומשחק ובגיל עשרים התחלתי עסק קטן של עיצוב שוקולדים ומשם הכול התחיל. יש לי אחיינית שביקשה ממני לעשות לה יום הולדת בסגנון שוקולד, כך שאפעיל את הילדים ביום הולדת עם פעילויות שוקולדים. לא באמת ידעתי מה לעשות. הגעתי עם שמלה פשוטה, ללא מיקרופון, ופשוט התחלתי לעשות את זה ולהפעיל את הילדים. בסיום פנו אליי הורים וביקשו ממני כרטיס ביקור. היה לי כזה כיף שרציתי מאוד להמשיך עם זה ולעשות עוד".

אז איך המשכת לפתח את זה?

"עבדתי אז במשרה מלאה בתחום המכירות והייתי משקיעה בעסק בזמן הפנוי. התחלתי לעשות ימי הולדת בכל מיני סגנונות וזה הצליח. עם הזמן ביקשתי לרדת במשרה עוד ועוד עד שאמרו לי בעבודה שאני לא יכולה לקצץ יותר במשרה וצריכה להחליט מה לעשות. אז החלטתי שאני הולכת על זה והתחלתי להשקיע את הכול בעסק. לאחר מכן, שתי הסבתות שלי נפטרו בזו אחר זו בהפרש קטן וזו הייתה תקופה מאוד קשה בשבילי. רציתי להתרחק מכל הזיכרונות שהיו לי מהן, אז עזבתי את נתניה ועברתי לאריאל כדי להתחיל ללמוד. לא רציתי להמשיך עם העסק באותה תקופה והתחלתי ללמוד כלכלה ומנהל עסקים. חשבתי שאעשה תואר, אמצא עבודה כמו כולם ושלא צריך יותר מדי הרפתקאות".

איך בכל זאת חזרת לבמה?

"תוך כדי הלימודים כל הזמן חשבתי על זה. הייתי חושבת בשיעורים שאולי אני צריכה ללמוד משהו שקשור בילדים, אולי אני במקצוע הלא נכון, אולי אני צריכה להופיע. לא היה לי טוב בלימודים ובסופו של דבר הוריי אמרו לי שהם רואים שהלימודים לא עושים לי טוב ושזה לא העתיד בשבילי. הם אמרו לי לעשות את מה שאני הכי טובה בו ואת מה שאני הכי אוהבת. לרוב הורים לא תומכים בזה שהילדים שלהם יפסיקו ללמוד וזה לא משפט טריוויאלי מהורים, אך הם רצו שיהיה לי טוב. אז עזבתי את הלימודים וחזרתי לעסק בכל הכוח".

ההתחלה לא הייתה פשוטה. איך הצלחת בכל זאת?

"התחלתי לכתוב מופע והייתי מופיעה איתו במקומות שונים. בהתחלה באמת לא היו מגיעים הרבה ילדים. היו מגיעים עשרה ילדים וגם חלק היו הולכים באמצע. זה היה מאוד מתסכל. ואז באיזה שהוא שלב אמרתי שאני צריכה לקחת צעד אחורה ולהסתכל על זה מהצד. להבין מה לא עובד. אז התחילו לצוץ לי הרעיונות. הבנתי שכדי לעניין את הילדים, אני צריכה לבוא בגישה קצת אחרת. פיתחתי מופע שבו אני משתפת את הילדים ובצורה חינוכית. הרעיון הוא שהילדים הם אלה שאומרים לי מה לעשות במופע. אני גורמת להם להגיד לי. וזה עובד. כך גם הילדים משתתפים יותר במופע ומתעניינים יותר וכך המסרים החינוכיים שאני רוצה להעביר עוברים גם יותר טוב".

איך עובדת הגישה הזאת? יש איזו שהיא דוגמה לזה?

"הרעיון הוא שהם מלמדים אותי ולא אני אותם. אני לא מגיעה אליהם מהמקום של המחנך, כי את זה יש להם בבית ספר, בגן ובהמון מקומות. אני רוצה שהם ייהנו ומצד שני שייצאו מהמופע עם ערכים. יש למשל קטע במופע עם עץ הפתעות שאני משקה. תוך כדי המופע אני גורמת לילדים להבין שאני אמורה להשקות את העץ כדי שהוא יגדל והם אומרים לי לעשות את זה. כל הרעיון הוא, שהם יבינו גם עד כמה חשוב לשתות מים. הרבה הורים אומרים לי שאחרי המופע הילדים שלהם התחילו להקפיד יותר בזכותי על שתיית מים והבנתי עד כמה המסר עבר".

לא מזמן הצלחת גם להגיע לטלוויזיה. איך זה מרגיש?

"זאת תחושה נהדרת. כתבתי מופע וצילמתי אותו, ולאחר מכן שלחתי אותו להמון אנשים. קיוויתי שאולי איך שהוא זה יגיע לעיניים הנכונות. לא היו לי קשרים בתעשייה ולא ידעתי איך הדברים עובדים, אז פשוט ניסיתי. אחרי בערך חצי שנה, אמרו לי שהולכים לשדר את המופע בערוץ הכוכבים של יס. הכי שמחתי והייתי מאושרת. כיוונתי שזה יגיע לטלוויזיה, אך כשצילמתי את זה לא ידעתי אם זה באמת יצליח".

איזה תכניות יש לך לזמן הקרוב?

"עכשיו אני כותבת מופע חדש ואני מקווה שגם הוא יצליח ויגיע לטלוויזיה. עם המופע הקודם, אני עוד מופיעה בקניונים, במתנ"סים ובעוד מקומות. המופע הזה מושקע מאוד, ברמה של היכל תרבות, אך אני מקפידה להופיע איתו גם במקומות שפתוחים לקהל ובאופן חינמי כדי שגם משפחות שאין להן יוכלו להינות ממופעים. אני מופיעה איתו ב – 28.8 בשעה 17:30 במרכז אלון בקרית השרון. הכניסה חופשית. אני חולמת להגיע לכל במה אפשרית עם ההופעות ומקווה לגרום לכל הילדים להיקשר לדמות של נופיקי. יש לי המון רעיונות ואני מקווה שגם המופע הקרוב, שכולל רקדניות ועוד הפתעות, יהיה הצלחה".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *