מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

אליפות העולם בלקרוס מגיעה לנתניה

קרדיט Larry Palumbo

לקרוס (Lacrosse), הוא ספורט קבוצתי במסגרתו נדרשים השחקנים להשתמש במקל ייחודי שבקצהו רשת בכדי להתמסר בכדור גומי קשיח אותו יש לקלוע לשער היריב. הלקרוס הוא שילוב ספורטיבי של כדורגל, כדורסל והוקי והוא נחשב לספורט הקיץ הלאומי של קנדה ולענף הספורט הצומח ביותר בארה"ב.

רן אליהו

בחירתה של ישראל לארח את אליפות העולם בלקרוס, מגיעה על רקע ההצלחות האחרונות של ישראל בזירה הבינלאומית, במסגרתן זכתה נבחרת ישראל במקום השני באליפות אירופה לשנת 2016  ובמקום השביעי באליפות העולם האחרונה שנערכה בשנת 2014. כמוכן, הפכה ישראל בשנים האחרונות למדינה הצומחת ביותר בעולם בתחום, עם 8 מועדונים ומאות שחקנים פעילים. הישגים אלה, ממקמים את ישראל כאחת המועמדות המובילות לזכייה באליפות העולם בשנה הבאה.

 

נתניה נבחרה להוביל את האירוע על רקע הישגי העיר בתחום הספורט והאירוח המוצלח של מגוון תחרויות בינלאומיות בהן אליפות אירופה בשחייה, סבב אליפות העולם בגלישת גלים, טורנירי טניס בינלאומיים ואליפות אירופה עד גיל 21 בכדורגל.

 

מרים פיירברג- איכר, ראש העיר נתניה: "תודה שבחרתם נתניה, עיר מובילה בספורט המארחת תחרויות בינלאומיות מובילות, מצפים לכם בקיץ 2018"

 

דיוויד לסדיי, מנכ"ל איגוד הלקרוס הישראלי: "המטרה שלנו היא לא רק להביא את הלקרוס לכל בית בישראל, אלא גם להביא את ישראל למיליוני בתים בעולם"

 

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, סקוט נייס, יו"ר איגוד הלקרוס הישראלי ודיוויד לסדיי, מנכ"ל האיגוד הכריזו השבוע על בחירתה של העיר נתניה בישראל כמארחת הרשמית של אליפות העולם בלקרוס שתתקיים בקיץ 2018, באצטדיון העירוני שבעיר. בטקס ההכרזה נכחו גם סגן ומ"מ ראש העיר עו"ד שירי חגואל – סיידון, חבר המועצה מחזיק תיק הספורט והתיירות בוריס צירולניק, מנכ"ל העיריה אבי בן חמו ומנהל אגף הספורט מוטי שעיבי.

רן אליהו 2

מרים פיירברג- איכר, ראש העיר נתניה אמרה באירוע כי: "נתניה גאה לארח את אליפות העולם בלקרוס בקיץ 2018 לראשונה בישראל ולראשונה מחוץ למדינות "דוברות אנגלית" שהענף מזוהה עימן ובכך, נתניה זוכה בכבוד להיות הראשונה להנחיל מסורת חדשה בענף הלקרוס. אני שמחה על הצלחת הליגה הישראלית בזירה הבינלאומית ומודה לאיגוד הלקרוס על בחירתנו כעיר המארחת. בנתניה ענף הלקרוס צובר תאוצה ופועל בספורטק מזרח נתניה ובספורטק רמת פולג-עיר ימים זו השנה השלישית בהצלחה רבה, במהלך שנים אלה נבחרו שחקנים מנתניה לייצג אותנו באליפות העולם לשחקנים מתחת לגיל 19 ובטורנירים ברחבי אירופה. תחרות זו מצטרפת לתחרויות בינלאומיות נוספות שאירחנו, ביניהן, אליפות אירופה עד גיל 21 בכדורגל סבב אליפות העולם בגלישת גלים במשך מספר שנים, אליפויות אירופה בשחייה, (בשבוע הבא תיפתח אליפות אירופה לנוער בשחייה), טורנירים בינלאומיים בטניס, מירוצים ועוד. לא בכדי נתניה ביססה את מעמדה כעיר מובילה בתחומי הספורט. תודתי לאגף הספורט ולכל העוסקים במלאכה."

 

'איגוד הלקרוס הישראלי' הוא ארגון ללא כוונת רווח המשמש כגוף המנהל של ענף הלקרוס  בישראל. האיגוד, אשר מיצג את ישראל בפדרציות הבינלאומיות והאירופאיות של הענף, שם לעצמו למטרה לקדם את ענף הלקרוס בישראל

באמצעות הקצאת משאבים, קידום תכניות ותמיכה בספורטאים מקומיים מכל הארץ. חזונו של הארגון, מושתת על האמונה לפיה ללקרוס תפקיד חשוב ומשמעותי בחיזוק הקשר של יהדות התפוצות לישראל.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים