מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

פעם חמישית גלידה

פעם רביעית שתלמיד תיכון תמר אריאל קוטף את המקום הראשון בתחרות הארצית לפיזיקה המאורגנת על-ידי מכון לב בירושלים

מאת יאיר אברהם

מה הקשר בין תיכון תמר אריאל למכון היוקרתי – מכון לב בירושלים? ובכן מסתבר שהקשר רק הולך ומתהדק עם השנים לאחר שתלמידי התיכון זוכים פעם אחר פעם במקומות הראשונים בתחרויות הפיזיקה הנערכות במכון וכן בפרסים.

כך למשל, זכה לפני כשנתיים התלמיד איתן תירוש במקום הראשון, כאשר לפני שנה זכו שלושה מתלמידי בית הספר בשלושת המקומות הראשונים: במקום הראשון זכה ליאב חלקדרוב, במקום השני זכה דניאל מרקוביץ ובמקום השלישי מיכאל פייפר.

השנה זכו שניים מן התלמידים במקומות הראשון והשלישי: מקום ראשון לדניאל מרקוביץ ומקום שלישי לאופק נחום.

זאת ועוד. בשנתיים הקודמות זכה בית הספר רק באולימפיאדה לבנים במכון לב, כאשר השנה זכה בית הספר גם באולימפיאדה המקבילה במכון טל לבנות. הזוכה השנה היא מעיין שלום, שזכתה במקום השלישי.

חיה רובינשטיין, מנכ"לית בית הספר, הוסיפה לעיתון השבוע בנתניה כי "תחרות הפיזיקה השנתית של מכון לב מתקיימת זו השנה השביעית. לתחרות מגיעים תלמידי מגמת פיזיקה מכל הארץ, ליום עיון מלווה בסיור והרצאות. במהלך היום, נבחנים  התלמידים בבחינה בפיזיקה והזוכים הם השלושה שציוניהם הם הגבוהים ביותר. השתתפות בתחרות יוקרתית זו הינה חלק מהנחלת החתירה למצוינות ערכית ולימודית שבה דוגל בית הספר והיא מאפשרת להם לפגוש את המדע גם מחוץ לגבולות הכיתה.היא גם מאפשרת פלטפורמה נוספת לקידום הישגי התלמידים".

עד כמה השאיפה למצוינות היא חלק בלתי נפרד מהכלים המוענקים בבית הספר?

"חלק בלתי נפרד. אני גאה בתלמידינו ומאמינה שאנחנו מעניקים להם את האפשרות לרקום חלומות ולשאוף להגשמתם ולהבין שאם מכוונים גבוה- גם השמיים אינם הגבול. אני רוצה להודות כאן לאיציק גוילי, רכז הפיזיקה בבית הספר שמאמין בתלמידים, מציב עבורם רף גבוה מתוך אמון ביכולותיהם, ומביא אותם למחוזות חדשים".

צילום יח"צ

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *