מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מנהיגים צעירים!

שם הכתב: רינה נעים מנחת מועצת הנוער מרכזית

מועצת הנוער נתניה היה גוף המייצג את כל בני הנוער בעיר החל מבתי הספר ועד לתנועות וארגונים.

במהלך שנת העבודה של המועצה הנציגים מאתרים את צריכי הנוער, מעלים וחושפים את הנוער לנושאים חדשים שיעניינו אותם. המועצה מהוות צינור המקשר בין העירייה והנעשה בה לבין הנוער ולהיפך.

מבין הפרויקטים שנעשו בשנה האחרונה הוציאה מועצת הנוער העירונית פרויקט הנקרא "בחרתי בריא!". בפרויקט זה החלה רפורמת שינוי באוכל המוצע לתלמידים בקפיטריות ובקיוסקים בבתי הספר לאוכל בריא יותר. נערכו סקרים בנושא, לאחר מכן הסקת מסקנות ודרישת שינוי במקומות שנבדקו. פרויקט זה נעשה בשיתוף עם שירלי רחמיאל,  דיאטנית אחראית בקרה במשרד הבריאות.

לאור הצלחת הפרויקט ברמה העירונית הוחלט כי גם מועצת הנוער הארצית תוביל גם היא פרויקט זה. כך עלה נושא זה לשינוי ברמה הארצית.

עם השנים ניתן לראות כי בזכות מועצת הנוער העירונית הוקם מועדון הנוער באזור התעשייה החדש שבו מידי יום נעשיים בו פעילויות לנוער בנושאים שונים- מנהיגות,  יצירה, אומנות הבמה ועוד רבים.

לנוער כיום יש מקום וכוח לשנות במקומות מאוד גדולים ולא רק במעגל החברתי הפנימי שלהם. מועצת הנוער נותנת להם את הכלים והפלטפורמה לעשות זאת בצורה הטובה והפקטיבית ביותר. לכן, חשוב לנו מאוד שיהיה ייצוג מלא ושווה לכל בני הנוער בעיר שאכפת להם ושהם רוצים לשנות ולהוביל.

בשבוע שעבר התקיימו הבחירות לצוות המוביל של מועצת הנוער. הבחירות התקיימו בעיריית נתניה. אירוע זה היה  מאוד גדול ומשמעותי עבור המועצה משום שזה היה ערב של דמוקרטיה במיטבה! המתמודים לתפקידים השונים נאמו נאומים משכנעים, נשאלו שאלות מהותיות ע"י המועצה, ע"י המנחה וע"י האורחים שכיבדו אותנו בנוכחותם- מאריתו קבדה מנהלת אגף הנוער והצעירים,  ענת שירי מנהלת תחום מועצות תלמידים ונוער באגף נוער וצעירים, ד"ר אביטל לאופר סגנית ראש העיר המחזיקה בתחום החינוך, הרב משה לחובר חבר מועצה ומחזיק תיק הנוער, רפאל ימין מחזיק תיק הצעירים ומרכז העיר.

בסוף בחירות אלו נבחרה לכהן כי"ור המועצה רומי ארווץ- תלמידת כיתה יא' בבית הספר טשרניחובסקי.  זו היא שנתה הראשונה של רומי במועצה, אך כבר נכר בה הרצון לחולל שינוי והרעיונות המופלאים שהיא מביאה יחד איתה.

מועצת הנוער מונה היום כ-50 בני נוער. הנושאים השנתיים שבה המועצה תעסוק השנה בינם העצמה ואקטיביזם. המועצה תעבור הכשרה בנושאים אלו ותפתח מערכים שיעברו בבתי הספר וארגוני הנוער השונים בעיר.

עבודה רבה לפנינו והדרך עוד ארוכה, אבל גם המסע הגדול ביותר מתחיל מצעד אחד קטן!

 

ציטוט ענת: "אירוע הבחירות מהווה את רגע השיא בתהליך הדמוקטי אשר מועצת הנוער עברה מתחילת השנה. וכעת אני מאמינה שפניהם לעשייה משמעותית לטובת בני הנוער בעיר. עוד נשמע עליהם בהמשך!"

 

ציטוט רינה: "אין אדם שנולד מנהיג, אלא נהפך להיות כזה. זוהי קבוצת נוער אכותית שיהיו בעתיד מנהיגים דגולים. השמיים הם הגבול!"

 

זכויות התלמיד לשבוע זה

תלמיד המבקש לערער על ציון שניתן לו על משימת הערכה כלשהי רשאי לפנות למורה המקצוע בבקשה לבדיקה מחודשת.

במידת הצורך יהיה התלמיד  רשאי להמשיך ולערער בפני רכז המקצוע ומחנך הכיתה.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408