מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ללא מוצא – הצגה מהחיים

שם הכתב: ברק גולן

השבוע עלתה הצגה במזרח נתניה, שמספרת את הסיפור האמיתי של בני הנוער בעדה האתיופית.

ההצגה "ללא מוצא" מבוססת על סיפור אמיתי ולקוחה מתוך עולמם של הנערים והנערות במתנ"ס חפציבה הפועל במרכז הקהילתי מזרח נתניה מבית החברה למתנ"סים.

ההצגה עוקבת אחר סיפורה של חבורת נוער אשר מתחילה להשתמש באלכוהול ומשם מדרדרת מטה. המצב מכניס את הנערים למצוקה רגשית רבה, שמובילה לתחושות ריקנות, בלבול ואובדנות. מנהיג הקבוצה מחליט להשתיק את המקרה, ואוסר על חבריו לדבר ולגלות מה קרה. חברי הקבוצה, מתוך תחושת פחד וחוסר אונים, מחליטים לקבל את החלטתו. לאט לאט הם מבינים את מורכבות הדרכים, ומשם מתחילה התדרדרות שאת סופה הם לא רואים, ובדרך מאבדים גם את עצמם.

 קרדיט אבי טללה (2)

כחלק מהתהליך החינוכי אותו עוברים הנערים במתנ"ס, ההצגה עוסקת בערכים של מוסר, המחויבות לעצמם, והלחצים החברתיים שבאים כחלק מהשייכות לקבוצה. לאורך התהליך עבדו הנערים עם השחקנים מסקי שברו אשר הנחתה אותם מבחינה מקצועית, וכן עם רכזות הנוער עמית מונצש ואסתר אסייהו שהיוו עבור הנערים אוזן קשבת.

אבי טללה, מנהל מתנ"ס חפציבה מציין: "הפרויקט המדהים הזה לא היה יוצא לדרך ללא האמונה והתמיכה של ד"ר וויבט מנגיסט, מפקחת ממשרד החינוך, ומר אביב שפיגלמן- מנהל תכנית היל"ה בחברה למתנ"סים. הבחירה שלהם להשקיע בתוכנית מראה על האמונה שלהם כי בשכונת חפציבה גדל נוער איכותי ומצוין, עם כשרון אדיר ומוטיבציה להצליח ולפרוץ מחסומים".

בערב ההצגה הגיעו משפחותיהם של הנערים, חבר המועצה אמייה טגה, ונציגים ממשרד החינוך, עיריית נתניה והחברה למתנ"סים. אסתר אסייהו, רכזת הנוער של המתנ"ס מציינת: "הנוכחים התרגשו ונפעמו מהכישרון של בני הנוער, שהצליחו לגעת בלבם ולרגש את כל הנוכחים בעולם. הם העבירו בצורה נפלאה ומדויקת את מושג האחריות האישית והחברתית, בסוגיות הקשורות לעולמם של בני הנוער במציאות המורכבת בה הם חיים. אין לי ספק שמי שיצפה בהצגה יבין לעומק את הקשיים איתם נאלצים להתמודד בני נוער בכלל, ובפרט את המציאות שבה חיים בני נוער ישראלים ממוצא אתיופי".

קרדיט: אבי טללה

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן