מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הנוער דיבר דמוקרטיה

כתבה מרכזית 1

ברב השיח, שהתקיים במהלך שבוע שעבר במתחם היכל התרבות נתניה, בהובלת חבר המועצה, הרב משה לחובר המשמש כממונה על תיק הנוער במועצת העיר נתניה , טובה דולב ראש מינהל חינוך וחברה וצוות המחלקה לחברה ונוער בעמותה לחינוך בלתי פורמלי ובהשתתפותם של חניכי וחניכות ארגוני ותנועות נוער מנתניה, דנו מאות בני נוער, חניכי תנועות. הצופים, אחריי, תן יד, הנוער העובד והלומד, בני עקיבא ותנועת תרבות, מועצת הנוער העירונית, מדצים וחניכי מועדוני הנוער בעיר, על מהות הדמוקרטיה והזכות להבעת דעה אחרת. האירועים, במסגרת 20 שנה לרצח ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין, נמשכו לאורך כל השבוע – זאת במסגרת 'אוהל זכור' ,וכן סדנאות בהן נטלו חלק מאות תלמידים מבתי הספר מכל רחבי העיר וערב שהוקדש לשירה עברית וישראלית שהתקיים במבנה "הגג" – בשילוב קטעי קריאה ושיח על מהות ההסתה וחשיבות שמירת הגבולות בשיח הדמוקרטי.

את הטקס, כאמור, פתח הרב לחובר. בדבריו לעיתון הסביר הרב לחובר על חשיבות המפגש: "מטרת ההתכנסות הייתה לימוד, הפקת לקחים והשתתפות בתהליך של לקיחת אחריות ליצירת חברה ישראלית טובה יותר. חשוב היה לקיים שיח ודיונים מעמיקים משותפים סביב שולחנות עגולים, המפגשים עסקו בערכי הדמוקרטיה ובחשיבות השמירה עליהם, הזכות להביע דעה שונה והיכולת להכילה גם אם מדובר בדעה המנוגדת לחלוטין לתפיסת העולם הפרטית של כל אחד ואחת".

בהמשך קראו בני הנוער קטעים שנכתבו על ידם ושיתפו את המשתתפים בתחושותיהם. בסיום השיח התקיים בבית יוחנן טקס מרכזי בהובלה של חניכי תנועות הנוער. בטקס הוענק "מגן הדמוקרטיה" לקבוצת נוער מנאות שקד על מאבקם למען יחס שווה והוגן מול גורמי האכיפה.

הפעילות, כך נמסר, נמשכה גם במהלך יום רביעי – במסגרתה, כאמור, הוקם אוהל "זכור " בו ניתן היה ללמוד על חייו ופועלו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין. ואכן, החל מהשעה 16:00 הגיעו מאות מתושבי העיר לאוהל היזכור.

״בימים טרופים אלו כשמרגיש שהביטחון מתערער, שכבר אין מקום בטוח לשיחה, דווקא עכשיו אנו רוצים ליצור מפגש בין אנשים שונים בעיר ולהזכיר את האנושיות שבנו, יום הזיכרון הוא הזדמנות לציין את השבר שהיה בדמוקרטיה הישראלית לפני 20 שנה ולחדש את המהות של היום״, אמרה דור אלי מתנועת הנוער העובד והלומד – התנועה אשר הפיקה את כלל האירועים בשיתוף מלא עם המחלקת לחברה ונוער ומחלקת הצעירים בעמותה לחינוך בלתי פורמלי ובעיריית נתניה.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408