מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

האקתון באלדד: להיות או לא להיות בחלל?

במסגרת אולימפיאדת חקר החלל על שם אילן רמון, ארגנה והובילה נבחרת תלמידי אלדד לחקר החלל האקתון רב משתתפים באשכול הפיס אלדד.

חברי הנבחרת בחרו נושא מרכזי להקאתון: לחקור כוכב לכת ננסי ceres דרך יצירת פורמט טלוויזיוני או אינטרנטי. תלמידי הצוות למדו וחקרו את הכוכב בסיוע צוות מורים לפיזיקה:  משה עמר, מרקוס הליסנרט, רכזת הפיזיקה סיגל לוי כחלון ורכזת עמותה מדעית טכנולוגית, אתי אהרוני.

בהקאתון השתתפו תלמידי חטיבת הביניים מהשכבות השונות: תלמידי כיתת מחוננים, תלמידי כיתת קולנוע, תלמידי העמותה המדעית טכנולוגית ותלמידים אוהבי חקר החלל מן הכיתות השונות.

חברי נבחרת אלדד ניהלו את ההקאתון בעצמם, יצרו 14 סביבות למידה במרחב האשכול פיס ואתגרו 220 תלמידים במשימה המרכזית, כאשר לאחר ההרצאה, השתתפו כלל התלמידים בחידון מתוקשב בסביבת  kahoot .

לדברי אודי פרידריך, מנכ"ל בית הספר "הצוותים עבדו בשיתוף פעולה פורה ויצרו בהנאה רבה פורמטים לתוכניות טלוויזיה חדשניות שהתמקדו בכוכב הלכת הננסי ceres בהסתמך על נתוני הכוכב. התלמידים הציגו את התוצרים באמצעות: דגמים, סרטונים ופלקטים מרהיבים".

בין הנושאים שעלו ותוכננו: חממה ניידת, נינג'ה בחלל – מסלול מאתגר עם מכשולים הלוקח בחשבון את שדה הכבידה בכוכב, מושבה עתידנית בחלל ועוד.  

בסיום ההקאתון ולפני ההכרזה על מקומות הראשונים,  זכו כל המשתתפים בהרצאתו של דר' מרקוס הילסנרט בנושא: להיות בחלל או לא להיות? זאת השאלה. את התוצרים שפטו צוות מורי בית הספר ממגמת קולנוע ונציגי תלמידי פיזיקה משכבת י"ב.

צילום עצמי

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *