מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

אף תלמיד לא נשאר לבד

שם הכתב: יאיר אברהם

הפנימיות הדתית והכללית מכפר מקוה ישראל ערכו בשבוע שעבר ביקורי בית לחניכים שלהן – בני נוער מצרפת הגרים בתניה, שלחלקם אין משפחה בישראל.

צעירים שעלו לארץ והשתקעו בנתניה ושלחלקם אין משפחה בישראל, זכו לביקור בית חם מהפנימיות הדתית והכללית של מקוה ישראל בו הם לומדים.

כפר מקווה ישראל שחוגג השנה 150 שנה להקמתו, עורך בימים אלו מסע "חוצה מקוה ישראל" בעזרת רכב ממותג ובמהלכו נציגי הפנימיות מבקרים את התלמידים והבוגרים שלו בערים שונות בישראל.

34a

הצעירים שהגיעו מצרפת וגרים בנתניה, לומדים במסלול הצרפתי במקוה ישראל המעניק להם  100 אחוזי זכאות לבגרות כאשר התעודה נשלחת גם לצרפת. לאחר לימודיהם הם מתגייסים לצה"ל במוטיבציה גבוה ורצון עז לשרת.

הביקור בנתניה חשוב מאוד עבור התלמידים עולים מצרפת ועבור הפנימיות  וזאת על מנת להנחיל להם את התחושה כי גם בחודשי הקיץ הם אינם לבד וכי יש מי שזמין עבורם בכל עת. מלבד הביקור המיוחד, זכו התלמידים גם לשי קטן מהפנימיות.

רונן צפריר, מנכ"ל בית הספר החקלאי מקוה ישראל, הוסיף לעיתון השבוע בנתניה כי "הרצון שלנו להיות בקשר עם התלמידים והבוגרים גם בחופש, הוא חלק תפיסתנו החינוכית במקוה ישראל ושל המנהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך. החשיבות של הנוכחות שלנו קרוב לתלמידים, היא משמעותית כיוון שהיא מחזקת אצל התלמידים את תחושת השייכות למקום. ביקורי הבית שאנו עורכים בימים אלו נותנים לתלמידים תחושה טובה שיש להם בית חינוכי חם ואוהב הפועל למענם כל יום, כל הזמן ולבוגרים כי יש מי שתומך ודואג להם  גם לאחר עזיבתם"

 

צילום יח"צ

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *