מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

שם הכתב: אפי ישראל אפי תמונת פרופיל

לאן נעלמה מכבי נתניה המפחידה? * בקושי תיקו ביתי 2:2 מול קבוצת התחתית מאשדוד * שריקות בוז נשמעו בסיום * יוצאים למשחק חוץ קשה מול פ"ת ולאחר מכן לאשדוד בגביע * הצמרת לוהטת בית"ר ירושלים והפועל חיפה חזק בתמונה * עד סוף השבוע יוחלט על חיזוק.

איפה נתניה?

מכבי נתניה נעצרה? או שהקבוצות למדו לשחק נגדה? כך או כך הקבוצה אינה מאיימת ומפחידה כבעבר ושוב סיימה בתיקו 2:2 ביתי הפעם מול מ.ס. אשדוד. נתניה, שעד לא מזמן היתה הלהיט החם של הליגה אינה מאיימת כבעבר וקבוצות למדו לצופף את מרכז השדה ולהפתיע את ההגנה החדירה. התיקו הביתי מול אשדוד הוריד את נתניה למקום השישי, שם עדיין מקבלים כרטיס לפליי אוף העליון ולכן מוקדם להיכנס ללחץ ולהכריז על משבר מקצועי. זו גם הסיבה שאינני מבין את אוהדי הקבוצה ששריקות הבוז שלהם בסיום המשחק צרמו מאוד, שכן מכבי נתניה היא עדיין הקבוצה המפתיעה ביותר עד עתה. האוהדים קיבלו בקלות רבה מידי את הישגיה של הקבוצה וכשקצת לא הולך שכחו שרק לפני שנתיים הקבוצה הזו הלכה לפירוק ומאז העניקה הרבה ימים שמחים לאוהדיה. יכול להיות, שאם מכבי נתניה היתה קבוצת מרכז טבלה או תחתית ולפתע היתה פותחת בסדרה מוצלחת האוהדים היו נושאים על כתפיהם את השחקנים. אך כאשר הקבוצה העניקה להם בקלות השתלבות בצמרת והם התרגלו לטוב, די בכמה תוצאות פחות טובות והופ… שריקות בוז שלא נשמעו פה מעל שנה וחצי וצרמו לחלוטין. 

יוצאים למושבה

במחזור הקרוב, תצא מכבי נתניה למשחק חוץ קשה מול מכבי פ"ת שאחריה בטבלה. הקבוצות בכיוון הפוך פ"ת במומנטום טוב, נתניה לא ופירושו של דבר שבמושבה צפוי קרב אמיתי, כשנתניה תרצה לחזור לחיים ופ"ת תשאף לנצח ולהתקרב עוד יותר לנתניה במאבק על הפליי אוף העליון. בקיצור, קרב אמיתי. 

ושוב אשדוד

ביום שלישי הבא, תצא מכבי נתניה למשחק חוץ מול מ.ס. אשדוד במסגרת גביע המדינה. ללא ספק, משחק חשוב ביותר בעיקר לנתנייתים, שההצלחה בגביע נראית כאפשרית בהחלט. שכן, ארבעה משחקים מוצלחים יפגישו את ערן לוי עם הנשיא ריבלין. מנגד, את אשדוד הגביע פחות מעניין מהליגה ולכן נתניה מועמדת לנצח.

 

בדרך אל התואר 

הרבה שנים לא ראה הכדורגל הישראלי מאבק איתנים שכזה בצמרת הטבלה בדרך אל התואר. לא פחות מארבע קבוצות נאבקות ונותנות פייט רציני האחת לשניה, המחזור האחרון הוכיח כי הפועל חיפה ובית"ר ירושלים בהחלט פוזלות לכיוון צלחת האליפות בעוד מכבי ת"א החלה את ההסתערות בדרך אל התואר. הפער בין הראשונה ב"ש לרביעית חיפה, עומד על שתי נקודות מה שמבטיח הרבה עניין בצמרת. בעוד הפועל ב"ש ומכבי ת"א נראות בשלות יותר, הרי שברור, כי בית"ר ירושלים והפועל חיפה יכולות לעשות את העבודה אף הן. אני בטוח, שכל 4 הקבוצות הללו יחזקו את שורותיהן וייתכן שזו שתתחזק בצורה הטובה ביותר היא גם זו שתזכה בתואר.

בלעדי ההנהלה והצוות המקצועי יחליטו עד סופ"ש באשר לחיזוק הקבוצה

היכולת במשחקים האחרונים והעובדה שהסגל נחלש בשל פציעות והרחקות, גרמו לצוות המקצועי ולהנהלה לזרז את ההחלטות בנושא חיזוק הקבוצה בחלון ההעברות שייסגר בסוף החודש. בסוף השבוע נקבעה פגישה עם מספר סוכנים. כבר עתה ברור שהחיזוק יהיה בחוליה האחורית ובמרכז השדה, כפי שפורסם בלעדית ב"שפיץ מהיציע" כ-200,000 דולר משוריינים לצורך החיזוק ולא מן הנמנע כי כבר בימים הקרובים תחוזק הקבוצה. הצוות המקצועי והבעלים מבינים כי יש לחזק את הקבוצה גם בכדי להבטיח את הכרטיס לפליי אוף העליון וגם כי לקבוצה יומרות בגביע המדינה.

דני נוימן: "למרות הירידה ביכולת, מכבי נתניה תשחק בפליי אוף העליון"

כוכב העבר ופרשן הכדורגל דני נוימן שולח מסר מעודד לאוהדיה של מכבי נתניה, תחילה שוחחנו עימו על המאבק בצמרת.

על רביעיית הצמרת ציין נוימן: "הפועל ב"ש אמנם אינה אותה קבוצה דורסת משנים עברו, יש שם בעיה עם חלק מהזרים וגם הפציעה של ויטור אינה תורמת לאלופה. הפועל ב"ש תרוץ ותיתן פייט, לא כל כך מהר היא תוותר על התואר והיא מועמדת רצינית ביותר לזכות באליפות ובתנאי שתתחזק בחלוץ נוסף לצידו של בן שהר, שאמנם מספק את הסחורה אך מתקשה לבדו". 

על מכבי ת"א אמר: "לפני כחודשיים אמרתי אצלך שמכבי ת"א בכושר בינוני ומטה, אך יש לקבוצה פוטנציאל אדיר. הרבה פרשנים שלא קרעו זוג נעלי כדורגל בחייהם כבר שלחו את ג'ורדי קרוייף הביתה לקטלוניה ואני טענתי שמדובר בבעל מקצוע רציני ביותר שלאט לאט יכנס לעניינים ויסתגל למעבר מתפקיד המנג'ר לתפקיד המאמן ואכן, ג'ורדי עשה את זה בגדול ופתאום אותם פרשנים אומרים "איזה יופי, איזה טופי". אני שמח שגם פה צדקתי, מכבי ת"א נמצאת בכושר הטוב ביותר בליגה."

נוימן סיפר על הפועל חיפה: "קבוצה מפתיעה ביותר רואים שזוהי קבוצה שנבנתה בצלמו של המאמן, ניר קלינגר, לקבוצה כושר גופני מצויין, השחקנים נלחמים והתלכיד טוב ומבטיח. נגד ב"ש הם נתנו משחק גדול אך לדעתי, אין מספיק עומק לקבוצה ויהיה קשה  להפועל חיפה לזכות בתואר".

על בית"ר ירושלים אמר: "כולם יכולים להגיד מה שהם רוצים, הקבוצה הזו יודעת להוציא את המקסימום ועם קהל האוהדים שלה יש סיכוי טוב לבית"ר ירושלים לזכות באליפות אם הקבוצה תתחזק בבלם ובעושה משחק. אני לא נכנס לנושא המאמן וכל סיפורי אלי טביב ובניון, כי על הדשא בית"ר מספקת את הסחורה ועם אלפי אוהדיה היא עוד תדבר העונה. דני נוימן רוצה להרגיע את אוהדי מכבי נתניה: "מכבי נתניה, עדיין נחשבת לקבוצה שעשתה קפיצה גדולה מאוד העונה, למרות שנחלשה מעט במשחקים האחרונים היא תדע לשמור על מקומה בפליי אוף העליון וזהו הישג גדול לקבוצה שרק עלתה מהליגה השניה. הם חייבים חיזוק וגם פציעתו של עלי מוחמד פגעה בקבוצה, עכשיו רואים כמה הוא חשוב במרכז השדה. מכבי נתניה תצטרך ללמוד איך לקחת נקודות מהקבוצות הפחות טובות ממנה, מה שהיא לא עשתה במשחקים האחרונים, בכל מקרה, לדעתי היא תסיים בפליי אוף העליון ולצוות המקצועי והבעלים מגיע שאפו גדול". 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408