מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

יותר מאשר נס ציונה ניצחה את מכבי נתניה, מכבי נתניה ניצחה את עצמה  נתניה שוב הפסידה לנס ציונה, הפעם 0:1, במחזור הבא בני יהודה בנתניה

קבוצה בלי אוהדים ניצחה אוהדים בלי קבוצה

במכבי נתניה צריכים לעשות בדק בית מקצועי, הקבוצה הפסידה שוב לנס ציונה, למעשה מכבי נתניה ניצחה את עצמה ונס ציונה לקחה את כל הקופה עם 0:1, נתניה סיימה את המשחק עם תשעה שחקנים והיא מוליכת טבלת ההרחקות העונה, הישג מפוקפק שממחיש את סיפורה של מכבי נתניה העונה, כלום לא נדבק, כלום לא הולך וחוסר מזל וכבר נאמר שהמזל הולך עם הטובים ומכבי נתניה לא בצד של הטובים העונה. אוהדי הקבוצה מודאגים מהנעשה במועדון ועוד יותר מהעתיד. נס ציונה הקטנה, לקחה העונה 6 נקודות ממכבי נתניה ומן הסתם רוצים שם את נתניה בכל משחק. הכותרת שלנו אומרת הכל קבוצה בלי אוהדים ניצחה אוהדים בלי קבוצה… במחזור הקרוב, ביום שני תארח מכבי נתניה את בני יהודה, רק ניצחון ישאיר סיכוי להאבק על המקום השביעי, הראשון בבית התחתון, בו ממוקמת בני יהודה עם 38 נקודות, לנתניה 34 ניצחון והמאבק פתוח, הפסד ואפשר ללכת לים. האמנם?

המאמנים חייבים לשמש דוגמא

ימים לא קלים עוברים על ענפי הספורט ובכל העולם, במכבי נתניה בפרט. עוד לפני משבר. קורונה הודיע הבעלים אייל סגל שהוא מעביר את זכויות הניהול וכי התקציב לעונה הבאה יקוצץ באופן משמעותי. במועדון סגרו על מקצה קיצוצים עם השחקנים והקיצוץ לא פסח גם על הצוות המקצועי. לדעתי, בצוות המקצועי יודעים שעליהם ליישר קו עם הקיצוץ במשכורות ולשמש דוגמא, אם לא יקבלו את דרישת ההנהלה, יהיה להם קשה לקבל את הקרדיט מהשחקנים שלבטח ישאלו את עצמם למה אנחנו צריכים לקצץ בשכר אם המאמנים לא? המאמנים יצטרכו לשמש דוגמא וליישר קו עם דרישות ההנהלה אחרת, יאבדו את חדר ההלבשה.

האלופה הגנה על התואר

עם שוב ליגת העל מפגרת הקורונה, תוך שבוע סיפור האליפות הוכרע. האלופה מכבי תל אביב שמרה על התואר, אמנם עדיין לא רשמית, אך לא אקח סיכון גדול במיוחד אם אכתיר את האלופה כאלופה גם לעונה זו, מכבי תל אביב גדולה על הליגה, הקבוצה עדיין לא נוצחה העונה וגם ביכולת בינונית פלוס, היא דרגה אחת מעל הליגה. לאחר שלוש אליפויות בצהוב, התואר עבר לשלוש שנים לבאר שבע והנה כבר שנתיים שוב הצלחת של מכבי תל אביב. שתי הגדולות מתחלקות בינהן מזה 8 שנים בתואר. מי שחלמה על התואר היא מכבי חיפה שעדיין לא חזרה מפגרת הקורונה ותסיים כסגנית האלופה. בית"ר ירושלים ובאר שבע במרוץ לאירופה דרך המקום השלישי. מה שבולט הוא שאף קבוצה אינה במיטבה והשילוב של חזרה מפגרה ומשחקים ללא קהל לא עושה טוב לכדורגל שלנו.

סגל ימכור רק למי שיבטיח את עתידה של מכבי נתניה

אייל סגל הודיע כבר במהלך חודש פברואר שהוא מעוניין למכור את מכבי נתניה. מאז לא קרה דבר, הקבוצה על המדף ושם היא מעלה אבק… עד שיגיע מישהו שירכוש את הקבוצה, סגל הוא הבעלים ומי שאחראי לנעשה במועדון, גם אם יעביר את זכויות ניהול, הרי שהוא ערב לנעשה שם מבחינה כלכלית ומכאן מעורבותו בתקציב לעונה הבאה ובכל הנעשה במכבי נתניה. סגל עצמו מגיע למשחקי הקבוצה, מקורביו אמרו: "הוא רץ שנים אחרי הקבוצה לכל מקום בארץ, הוא אוהד שרוף וימשיך להיות כזה אז מה הפלא שהוא מגיע למשחקים וצריך לזכור שהוא עדיין בעל הקבוצה". באשר לדרישות מהרוכש אם וכאשר יגיע אמר אותו מקורב: "אייל לא יפקיר את מכבי נתניה, היא יקרה לליבו ולכן ידרוש מהרוכש, דמי רצינות להשקעה בקבוצה מה שיבטיח את עתיד הקבוצה. ככל שהרוכש יגיע עם כיסים עמוקים יותר בסופו של דבר זה יעלה לו פחות כי יבנה תקציב סביר וירוץ עם זה. אם האפשרויות יהיו מצומצמות הרי שזה יעלה לו יותר כי הוא ירוץ כל הזמן אחרי הזנב ואז יאלץ להשקיע יותר. אייל סגל לא ימסור את הקבוצה כדי לברוח הוא ימכור רק כשיהיה בטוח שמכבי נתניה בידיים טובות ועתידה מובטח". סיים אותו מקורב. בשלב זה עדיין אין מישהו שקופץ על המציאה, מה שהופך את העונה הבאה לעונה עם תקציב של כ-11 מליון ש"ח, תקציב המינימום של קבוצות בליגת העל, מה שגורם ללחץ רב ברחוב הספורטיבי בעיר ובקרב אוהדי הקבוצה.


תגובה אחת

  • מוטי ירד says:

    אין שום חידוש בכתבה. הכל ידוע. אני חושב שצוות המאמנים מיצה עצמו ונתניה חייבת לעבור טלטלה עזה. יום טוב

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *