מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

גביע הטוטו מתרחק

מכבי נתניה ניצחה בגביע הטוטו, את הפועל כפר סבא 0:1 והמתינה להפועל חדרה, במסגרת המחזור הרביעי בגביע הטוטו. על הנייר, נתניה היתה צריכה לנצח אך על הדשא זה נראה אחרת. בסיום 1:1 כשהפועל חדרה כובשת את שני השערים. שער השיוויון נכבש בדקה 79 ושוב שחקני מכבי נתניה ירדו עם ידיים על הראש. התיקו הזה הרחיק אותם מאוד מעלייה לחצי גמר גביע הטוטו. אמנם אנו בשלבים ראשונים של העונה החדשה, אך בכל 4 משחקי גביע הטוטו ניתן היה לראות כי הקבוצה עדיין אינה מחוברת. לנתניה שני נצחונות, הפסד ותיקו שפירושם 7 נקודות והתיקו מול חדרה חיסל כמעט סופית את החלום לזכות בגביע הטוטו.

בחלק הקדמי, מכבי נתניה זקוקה מאוד לבצ'יראי בכושר טוב. עד עתה, בצ'יראי אינו מגלה את יכולת ההבקעה מהעונה שעברה. בנתניה מקווים שרועי קהת ישתפר וימצא את הדרך לרשת. בינתיים הקבוצה מתקשה בחלק ההתקפי. בגביע הטוטו כבשה 5 שערים אך בשלושת המשחקים האחרונים כבשה רק שניים. 

אנו בשלב התחלתי של העונה. אין להסיק מסקנות אך האכזבה ניכרה היטב על פניהם של השחקנים והצוות המקצועי לאחר התיקו המאכזב מול הפועל חדרה.

מה ששיפר את מצב הרוח במועדון, בא מכיוונו של יונס מלדה המחלים מפציעה וצפוי לחזור בקרוב לאימוני הקבוצה.

בית א' רותח. לא פחות משלוש קבוצות נאבקות על הכרטיס לחצי גמר גביע הטוטו, מכבי נתניה עם סיכוי תיאורטי, הפועל קרית שמונה והפועל חיפה. העולה תצטרף ל-3 קבוצות שכבר העפילו לחצי, מכבי תל אביב, הפועל באר שבע ובית"ר ירושלים שעלתה מראשות בית ב'. גביע הטוטו הוא גביע הכסף, האחרונה בדירוג תקבל 110,000 ש"ח. הזוכה תהנה מ-900,000 שקלים. המענק עבור ניצחון 50,000 שקלים, תיקו 40,000 שקלים והפסד, כן בגביע הטוטו יש גם מענק על הפסד… בסך 30,000 שקלים. המפסידה בגמר תהנה מ-650,000 שקלים. בקיצור, גביע הכסף ובלי קשר לכך, מדובר בתואר לכל דבר. זהו התואר השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי.

מאמנים בכירים יושבים על הגדר ומחכים

רשימת המאמנים הבכירים שישבו ביציעים ולא יהיו על הקווים בפתיחת העונה כוללת את אלישע לוי, ניר קלינגר, קובי רפואה, יובל נעים, שרון מימר ועוד. פירושו של דבר שעוד לפני שהחלה הליגה, כבר ישנם כמה מאמנים מסומנים כמתנדנדים ולא אקח סיכון גדול אם אהמר שעד המחזור השישי שביעי, הדלת המסתובבת תתחיל להסתובב ורשימת המאמנים המפוטרים/מתפטרים תחל בספירה… מי יהיו הראשונים? מי יחליפו אותם? ימים יגידו. לדעתי כל חמשת המאמנים שציינתי ומחכים על הגדר, יאמנו ובקרוב.

בלעדי

רוב כספי מכירת דיא סבע נשחקו בשל ירידה בהכנסות בעונה שעברה

כאשר דיא סבע נמכר להפועל באר שבע בכ-2 מליון יורו, סכום שיא בכדורגל הישראלי, לא ציפו במכבי נתניה שרוב הסכום ישחק מהר כל כך ולפי הפירוט הבא: 1.4 מליון ש"ח הועברו לטוברוק ולנלוים על פי פסק הבוררות. 2.5 מליון ש"ח ירידה בהכנסות ממכירת מנויים וכרטיסים, העובדה שהקהל הנתניתי נשאר בבית וגם קהלי החוץ לא הגיעו בהמוניהם כי מכבי תל אביב הרגה את הליגה, הורגשו היטב בקופות ובחשבון הבנק. בסעיף הספונסרים נוצר חור של כמליון ש"ח, גויסו ספונסרים בכ-2 מליון שקלים בלבד, העונה לצורך ההשוואה גויסו ספונסרים בכ-3 מליון שקלים. יתרת הכסף הוזרמה לרכישת שחקנים במקום סבע, כך שאם מישהו תכנן על מכירת דיא סבע כמנוף כלכלי, אז תוכניות לחוד ומציאות לחוד. בסופו של דבר מכבי נתניה סיימה את העונה בגרעון של כ-4 מליון ש"ח וזאת למרות הסיכום עם עיריית נתניה ולפיו, במשך 5 שנים העריה מתקצבת את הקבוצה בכל שנה בכ-3 מליון שקלים ואייל סגל מחוייב ל-2 מליון נוספים. בפועל, לפי מאזני הקבוצה כפי שנמסרו בבקרה התקציבית, סגל הזרים בשלוש שנים כ-13 מליון שקלים.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *