מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מהיציע

שם הכתב: אפי ישראל

עונת המלפפונים בעיצומה, בעוד כשבועיים מכבי נתניה תחל באימוניה, חלק מהקבוצות כבר החלו בהכנותיהן לעונה הבאה, מי ומה במכבי נתניה? בית"ר ירושלים מתחמשת שקט מדי במכבי תל אביב ובבאר שבע הגרלה נוחה למכבי נתניה במחזורי הפתיחה נתניה משחקת מול יריבותיה מחזור אחרי מכבי תל אביב.

עונת המלפפונים מי ומהֿ

עונת המלפפונים בעיצומה, מה מבשל שוק ההעברות? אמנם בית"ר ירושלים ומכבי חיפה פעילות ומאותתות על כוונותיהן לעונה הבאה, מנגד, מכבי תל אביב והפועל באר שבע עדיין יושבות על הגדר. הכסף הגדול כבר החל לצלצל. בקיץ שעבר, באר שבע ומכבי תל אביב פירקו את הפועל חיפה ובית"ר ירושלים כשהציעו סכומים דמיוניים על כוכבי הקבוצות. הקיץ, לפחות עד עתה, שתי הגדולות רגועות, מי שכאמור עושות קולות של חיזוק הן בית"ר ירושלים שכבר חטפה את עלי מוחמד ומכבי חיפה, המחפשות את הדרך לתואר. בית"ר מתחמשת לקראת העונה הבאה, הקהל ב'מזרחי' לא יקבל עוד עונה בינונית. בטדי רוצים עונה גדולה, ישנן ציפיות גבוהות וברור שחובת ההוכחה על אוחנה, בניון ולוי. אם בעונה שעברה הקהל סבל ובכל זאת הגיע בהמוניו ועודד, הרי שבעונה הקרובה לא יסתפקו ב'מזרחי' רק בניצחונות כי רוצים שם גם כדורגל מהנה. להזכירכם, היו עונות שבית"ר ניצחה ורצה בצמרת עם כדורגל אפור והמאמנים פוטרו. בקיצור, סיר לחץ ושמו 'טדי'. בשבועיים הקרובים רוב קבוצות ליגת העל יחלו בהכנותיהן לעונה הבאה. רוב הקבוצות יציגו תקציב שפוי, כך שלא אקח סיכון גדול אם אהמר ששוב האלופה תבוא מ-4 הגדולות, קרי מכבי ת"א, באר שבע, מכבי חיפה ובית"ר ירושלים שישאירו לכל השאר את המאבק על תואר הפתעת העונה… אני לא רואה איך קבוצות עם פחות מ-60 מיליון יאיימו על התואר. כבכל עונת מלפפונים יהיו הפתעות כמו שיהיו אכזבות, מה לעשות? חלק מהמלפפונים יוצאים חמוצים…

מתחילים להתאמן בסוף יוני

לאחר עונה מתוקה עם סיום חמוץ, נערכים במכבי נתניה לעונה הבאה. הקבוצה תחל באימוניה ב-30 ליוני. כמה ימים לפני כן ב-24 עד 26 בחודש, יבחנו כ-30 שחקנים ומי מהם שירשים יוזמן לאימוני הקבוצה. סגל הקבוצה נבנה, צפוי שבנוסף לעלי מוחמד יפרדו עוד שחקנים מהסגל ובמקביל יצורפו אחרים. לאחר הצונאמי בקיץ שעבר, עם עזיבתם של סבע, לוי גלזר ואחרים, מכבי נתניה הוכיחה שסיכומים עושים בסוף העונה. כך או כך, הגרלת המשחקים סידרה למכבי נתניה פתיחה נוחה יחסית של העונה, כאשר במחזור 2 תארח את העולה החדשה מנס ציונה ובמחזור 4 את העולה השנייה הפועל כפר סבא. נתניה תפתח את העונה ב-24 לאוגוסט מול הפועל תל אביב. במחזור השלישי נתניה בחוץ מול ה'נאחסית' הגדולה של העונה שחלפה, בני יהודה. לדעתי, כבר עכשיו אפשר לרשום 6 נקודות בשני משחקי הבית ועם הצלחה במשחקי החוץ תחשבו אתם את הפתיחה הצפוייה ב-4 מחזורים הראשונים…  העונה תיפתח כבר ב-27 ליולי במסגרת גביע הטוטו כשנתניה תארח את הפועל חיפה. ברחוב הספורטיבי בנתניה ישנם המודאגים באשר לעונה הבאה, בשל עזיבתם של עלי מוחמד, ורגוץ וכנראה גם אולסק. במקביל יצורפו שחקנים ומכבי נתניה כבר הוכיחה בעונה שעברה שלא חשוב מי משחקים, חשוב איך משחקים. האם הפטנט הזה יעבוד שוב? האם גם בעונה הבאה נגלה שבמכבי נתניה השלם גדול מסך חלקיו? ימים יגידו.

לוח משחקי מכבי נתניה לעונת 2019/20
24/8    מחזור 1    הפועל ת"א – מכבי נתניה
31/8    מחזור 2    מכבי נתניה – נס ציונה
14/9    מחזור 3    בני יהודה – מכבי נתניה
21/9    מחזור 4     מכבי נתניה – הפועל כפר סבא
28/9    מחזור 5    מכבי חיפה – מכבי נתניה
5/10    מחזור 6    מכבי נתניה – בית"ר ירושלים
19/10    מחזור 7    הפועל חדרה -מכבי נתניה
26/10    מחזור 8    מכבי נתניה – מ.ס. אשדוד
2/11    מחזור 9    הפועל באר שבע – מכבי נתניה
9/11    מחזור 10    מכבי נתניה – הפועל רעננה
30/11    מחזור 11    הפועל חיפה -מכבי נתניה
3/12    מחזור 12    מכבי נתניה – קרית שמונה
7/12    מחזור 13    מכבי ת"א – מכבי נתניה.
מכבי נתניה תרוץ העונה אחרי מכבי תל אביב, כלומר, קבוצות יגיעו לשחק עם נתניה אחרי שבמחזור הקודם שיחקו וכנראה הפסידו למכבי תל אביב… אחרי מכבי נתניה תרוץ העולה החדשה סקצית כדורגל נס ציונה, שתפגוש את יריבותיה אחרי נתניה. כבר לאחר ארבעה שבועות של אימונים, תחל מכבי נתניה את העונה ב-27 ליולי כשתשחק מול הפועל חיפה בגביע הטוטו, במסגרת בית א' שיכלול גם את: הפועל חדרה, קרית שמונה וכפר סבא.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *