מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מהיציע

שם הכתב: אפי ישראל

ניצחון ליגה שלישי רצוף לנתניה, 2:1 על חדרה ונתניה מוכנה לגמר, במחזור הקרוב מכבי תל אביב בניסוי כלים אחרון לפני בני יהודה, דמיון בין נתניה לבני יהודה. הסיכוי בגמר 50-50

ניצחון שלישי רצוף

כצפוי, מכבי נתניה ניצחה את הפועל חדרה ורשמה ניצחון שלישי ברציפות, שניים מהם על… הפועל חדרה. הפעם 2:1 משערים של אייקה ובצ'יראי. מכבי נתניה משתפרת ומאותת שהיא ערוכה ומוכנה לגמר מול בני יהודה. עד הגמר תפגוש נתניה את מכבי תל אביב במשחק הליגה הקרוב ונזכיר כי לאלופה שלושה ניצחונות על נתניה. זהו ניסוי כלים אחרון ומן הסתם הראש יהיה בסמי עופר.

קרב בין תאומות

מעל 15,000 נתניתיים ילוו את מכבי נתניה לאצטדיון "סמי עופר", גם לבני יהודה יהיו כ-12,000 אוהדים. צפוי קרב שקול על הדשא וגם ביציעים. מצאנו הרבה דמיון בין שתי הטוענות לגביע המדינה. שתיהן מציגות סגלים רעבים עם לא מעט שחקנים אלמוניים שקיבלו צ'אנס וטרפו אותו. שתיהן פועלות בתקציב שפוי מסביב ל-25 מליון שקלים, רק כ-12 מליון תקציב שחקנים ומכאן גודל ההישג של שתיהן, שמזה שנתיים מסיימות בפלי אוף העליון עם תקציב הפיצוחים של הגדולות… בשתי הקבוצות מאמנים שבכל קבוצה בארץ ישמחו להחתים יוסי אבוקסיס מכאן, דרפיץ וברדה מהעבר השני. בשתי הקבוצות בעלים דומיננטים שמנהלים נכון את הקבוצות ומאפשרים למאמנים לעבוד בראש שקט ולספק את הסחורה. לא מקרי שבשתיהן הניהול הנכון מצד הבעלים מניב תוצאות על הדשא. מכבי נתניה ובני יהודה כל כך דומות, אך רק אחת תנצח. על הדשא, צפוי קרב ענק. המאמנים בשתי הקבוצות יכינו את חניכיהם בצורה הטובה ביותר. נתניה תצטרך להישמר מהמתפרצות הקטלניות של הזהובים, בעוד בני יהודה תאפשר לנתניה להחזיק בכדור ואפילו בחצי המגרש שלה במטרה למשוך את נתניה למעלה לחטוף את הכדור ולשלוח את צ'יבוטה ואשכנזי כדי לתפוס את נתניה לא מוכנה. על כך מכבי נתניה תצטרך לתת את הדעת. השויון בין הקבוצות על הדשא ובין המאמנים על הקווים הופך את המשחק הזה ל-50-50. לדעתי, המשחק יוכרע הודות ליום טוב של שחקן זה או אחר באחת הקבוצות, או בשל טעות של שחקן זה או אחר. נקווה שלא טעות שיפוט תכריע את המשחק הכל כך חשוב לשתי הקבוצות. ברחבי נתניה כבר נערכים למסיבות הזכייה בגביע, אוהדי הקבוצה אינם מדברים על אפשרות למעט זכייה בגביע וצפוי שכבר משעות הצהריים תחל השיירה הצהובה להשתלט על הכרמל, גם ברחבי העיר יוצבו מסכים והמשחק יוקרן למי שלא השיגו כרטיס לגמר ויש לא מעט כאלה ובכלל, בימים האחרונים שאלת היום היא ״האם יש לך כרטיס לגמר?״. יש לי הרגשה שאם ניתן היה למכור גם 25,000 כרטיסים לאוהדי נתניה, לא היה נשאר אף כרטיס פנוי.
15 למאי, מכבי נתניה יוצאת לקרב כדי לחזור אחרי 41 שנה גביע המדינה. האמנם?

 

נערכים לעונה הבאה

רוב הסגל יעמוד לרשות המאמנים. לא יהיו שידרוגי שכר ללא הארכת חוזים.
בלי קשר לתוצאת הגמר ובלי קשר למיקום הסופי, במכבי נתניה כבר עובדים על העונה הבאה. באשר לסגל השחקנים, רוב שחקני הסגל יעמדו לרשות הצוות המקצועי למעט השוער דני עמוס המסיים חוזה אך לא מן הנמנע שישאר לעונה נוספת, שני הצדדים רוצים בכך. מי שעוד מסיים חוזה וישמח להישאר בקבוצה הוא הבלם טים הויבך. באשר למוטי ברשצקי, 600,000 ש"ח ישאירו אותו בנתניה על פי ההסכם עם הפועל תל אביב. כל שאר השחקנים תחת חוזה. מדיניות ההנהלה שהוכיחה עצמה היתה להחתים על חוזים ארוכים, כך שכל השחקנים אותם ירצו המאמנים יעמדו לרשותם. ברור שכרטיס למוקדמות הליגה האירופית ידרוש שידרוג הסגל וצירופם של זרים שיחזקו את הקבוצה. כך או כך, הסגל שיסיים את העונה יעמוד לרשות המאמנים אך לא מן הנמנע שיהיו שינויים או בעקבות הרצון לחזק את השורות או בשל הצעות שאי אפשר לסרב להן עבור עלי מוחמד ובצ'יראי. ל"השבוע בנתניה" נודע בלעדית כי לאור העונה המוצלחת, יתכן ומספר שחקנים ידרשו לפתוח חוזים כדי לשפר את שכרם. מאחר ולכל השחקנים חוזים גם לעונה הבאה, הרי שכתנאי לשידרוג שכר, יידרשו אותם שחקנים לחתום על חוזים ארוכים יותר מהחוזים הנוכחיים. החל מהשבוע במועדון מתרכזים אך ורק במשחק הגמר וההכנות לעונה הבאה יחכו ליום שאחרי הגמר. מה שברור הוא שלא צפוי שוב צונאמי בסגל השחקנים. מה גם שכל שחקני הקבוצה הביעו רצונם להמשיך במכבי נתניה. ובאשר למנויים, מאמן הקבוצה סלובודן דרפיץ כבר התייחס לכך כשאמר שמכירת המנויים לעונה הבאה חשובה מאוד ולכן הישגים העונה יהיו מקדם המכירות הטוב ביותר.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *