מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

שם הכתב: אפי ישראל

הישג ענק למכבי נתניה, שני מחזורים לפני קו הסיום של הליגה הסדירה ומכבי נתניה כבר הבטיחה את מקומה בבית העליון  גם במשחק בינוני ומטה ידעה מכבי בצ'יראי נתניה לחזור עם כל הקופה כשניצחה 2:1 את הפועל תל אביב וטיפסה למקום השני  במחזור הקרוב בית"ר ירושלים בנתניה  מכבי תל אביב ממשיכה לטייל, המאבק על אירופה פתוח, התחתית בוערת.  שופטים בצרות.

 

הישג מרשים

הכותרת הזו כולה למכבי נתניה. בתחילת העונה לא האמנתי כמו רבים אחרים, שמכבי נתניה תעשה זאת. שני מחזורים לפני סיום הליגה הסדירה ומכבי נתניה כבר הבטיחה את מקומה בפלייאוף העליון, שנה שנייה ברציפות והעונה ההישג הזה גדול לאין שיעור מבעונה הקודמת. נתניה עברה צונאמי בקיץ אך הוכיחה שהשלם גדול מסך חלקיו. גם אני חשבתי שמכבי נתניה עלולה למצוא את עצמה בפלייאוף התחתון, הרחק ממאבקי הירידה אך לא בבית העליון.
אני מודה טעיתי. מכבי נתניה הפתיעה גם אותי.. מכבי נתניה נבנתה תוך כדי תנועה ועם חומר בינוני הצליחו צמד המאמנים להביא את מכבי נתניה לשיא. לא משנה מה יהיה בפלייאוף העליון ולא משנה מה יקרה בגביע המדינה. מכבי נתניה רשמה עוד עונה מוצלחת וזוהי העונה השלישית ברציפות ועל כך שאפו והמועדון ראוי לכל המחמאות. במחזור האחרון ניצחה מכבי בציראי נתניה בחוץ 2:1 את הפועל תל אביב. שוב היה זה בציראי שסידר לנתניה ניצחון גם במשחק בינוני ומטה. בציראי עשה את ההבדל בין טוענת לניצחון, למנצחת. שכן הפועל ת״א ממש התנפלה על נתניה אך ללא הצלחה, בעוד בציראי במשחק פושר ביותר סגר עניין. וסידר למכבי נתניה לראשונה העונה מקום שני.

בית"ר בנתניה

במחזור הקרוב תתארח בנתניה בית"ר ירושלים. בעוד נתניה כבר סגרה עניין באשר לבית העליון, בית"ר ירושלים תגיע כדי לנסות ולתפוס את הכרטיס השישי בפלייאוף העליון. בית"ר תגיע כדי לנצח אך תוצאת המשחק תלוייה יותר במכבי נתניה. המשחק הקודם הסתיים בתיקו 1:1. למעשה, מכבי נתניה תכריע מי תצטרף אליה לבית העליון שכן במחזור הסיום נתניה תפגוש את הפועל חדרה. ניצחונות של נתניה על בית"ר ירושלים והפועל חדרה יסדרו להפועל חיפה את הכרטיס האחרון לבית העליון.

 

התחתית בוערת מאבק על אירופה

במחזור המשחקים האחרון בליגת העל, נקבעו מספר עובדות. מכבי נתניה ובאר שבע סגרו עניין והבטיחו את מקומן בפלייאוף העליון. באר שבע ניצחה את חדרה 2:1, במשחק בו חדרה היתה ראוייה לפחות לנקודה. בבאר שבע כבר מכוונים לכרטיס לאירופה. חדרה של התקופה האחרונה מקרטעת ומעמדה בפלייאוף העליון בסכנה. מכבי תל אביב ממשיכה לטייל לעבר הדאבל, האלופה שבדרך ניצחה 2:0 את מכבי פתח תקווה וסיבכה את הלוזונים בתחתית. בני סכנין ניצחה את בני יהודה 1:2 אשדוד סיימה בתיקו, כך שהתחתית בוערת. מאבק נוסף, הוא על הכרטיס השישי לפלייאוף העליון, חדרה, בית"ר ירושלים והפועל חיפה נאבקות על הכרטיס האחרון, משלוש תצא אחת. התיקו 0:0 בדרבי של חיפה הבטיח שהמאבק על הכרטיס השישי יהיה צמוד ומותח. כך או כך, הקבוצות שיהיו בבית העליון יאבקו על הכרטיסים לאירופה כך שיש גם יש עניין בהמשך הליגה למעט מכבי תל אביב שאינה שייכת לליגה שלנו העונה.

 

מה קורה לשופטים

שופט טוב הוא שופט שאינו מורגש במשחק שכן, הכדורגלנים הם השחקנים העיקרים. הכלל הזה מוכר וידוע לכל שופט כדורגל. במחזורים האחרונים בליגת העל, השופטים תופסים כותרות והם הכריעו מספר משחקים וממש היו לשחקנים הראשיים ולא לשם כך התכנסנו. מה קורה לשופטי הכדורגל שלנו? השאלה הזו חייבת לגרום להרבה לחץ באיגוד השופטים ושם צריכים לרענן את השורות ובמיוחד בשלב הפלייאוף. בעליון יש מאבק על כרטיסים לאירופה ובבית התחתון צפוי קרב על ההישרדות. אני מקווה שהשופטים לא יהיו אלה שיכריעו משחקים ולא יחרצו את גורל היורדות. כדי לעצור את הסחף והתקופה הקשה של השופטים יש לשקול אפשרות שאת המשחקים המכריעים ישפטו שופטים מחו"ל. עצם המחשבה אומרת הכל על מצב השיפוט בליגת העל.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *