מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מהיציע

2016-05-04_085605

מכבי נתניה סופגת וזה כבר הפך להרגל 3:3 במשחק החוץ מול בית"ר תל אביב/רמלה ובשלושת המשחקים האחרונים נתניה ספגה 10 שערים, הרבה מידי לקבוצה המוליכה את הטבלה וטוענת לעליה *תיקו רביעי ברציפות והמוליכה מאבדת את כח ההרתעה *נתניה לא מנצחת אך שומרת על מיקומה הראשון *ברור שהקבוצה הזו אינה מספיק טובה לליגת העל וחייבת חיזוק בכל מערכיה *ביום שישי רמת השרון בנתניה *ירין חסן מככב בפתח – תקווה.

תיקו שגרתי

מכבי נתניה, שוב מסיימת משחק עם תיקו רב שערים הפעם 3:3 מול בית"ר תל אביב/רמלה שהיתה עדיפה על הנתנייתים ופספסה הזדמנות להנחיל למוליכה את הפסדה הראשון העונה. אין ספק, משהו חורק בשורות המוליכה, מדובר בתיקו רביעי, אך מה שצריך להדאיג את הצוות המקצועי הוא משחק ההגנה או יותר הנכון "המסננת" שכן, נתניה ספגה 10 שערים בשלושת המשחקים האחרונים וקבוצות הליגה גילו לפתע שגם כאשר מכבי נתניה מובילה היא שבירה וחדירה. כאשר קבוצה מוליכה את הטבלה היא מציגה הגנה יציבה והתקפה פוריה. העונה מכבי נתניה מציגה התקפה פוריה והגנה חדירה. 10 שערים בשלושה משחקים זה יותר מידי עבור טוענת העליה. כך או כך, ברור שהקבוצה הזו אינה מספיק טובה בכדי לשחק בליגת העל ויש לחזק את כל מערכיה. הליגה הלאומית כל כך חלשה שאינה מהווה הכנה לליגת העל, מכבי נתניה עם 4 משחקים ללא ניצחון אותם סיימה בתיקו ובכל זאת, עם צבירת נקודות של 4 מתוך 12 במשחקים האחרונים היא שומרת על מעמדה ועדיין היא בלתי מנוצחת והמאבק רק על הכרטיס השני לליגת העל.

מחפשים ניצחון

במחזור הקרוב תארח ביום שישי מכבי נתניה את רמת השרון וברור שסלובו דרפיץ והצוות המקצועי ינסו להרגיע את השחקנים ולהבהיר להם שלמרות אי ההצלחה במחזורים האחרונים, מכבי נתניה גדולה על הליגה ואין דרך טובה יותר לצאת מהמצב הזה מאשר ניצחון, מה גם שקיבלו יריבה בהזמנה שכבר בדרך לנתניה צריכה להיות בפיגור בן כמה שערים, במילים אחרות "לא כוחות". נתניה תנסה "להתפוצץ" על רמת השרון וכבר מדקות הפתיחה תחפש לגמור את המשחק. עליה לזכור, שבארבעת המחזורים האחרונים היא עשתה זאת אך לא ידעה לשמור על התוצאה וירדה מאוכזבת. הלחץ הנתנייתי לנצח עלול להיות השחקן המסוכן ביותר של רמת השרון. כל תוצאה למעט ניצחון תיחשב לעוד אכזבה למוליכה.

קו חסן

קפטן מכבי נתניה בעונה שעברה ירין חסן, עבר העונה לשורותיה של הפועל פתח תקווה, מאז הגיע חסן לקבוצה, היא החלה להתגבש וטיפסה עד המקום החמישי 6 נקודות מהמקום השני המקנה עליה לליגת העל. חסן, תורם את חלקו לייצוב הקו האחורי וכאשר מכבי נתניה מציגה הגנה מחוררת, נשאלת השאלה האם לא היה מקום ללחוץ עליו בכדי שיישאר בקבוצת נעוריו? בעונה שעברה, הציגה מכבי נתניה קבוצת הגנה ללא התקפה ואילו השנה מציגה מכבי נתניה קבוצת התקפה ללא הגנה. יש לי הרגשה שהוא יכול היה לתרום גם למכבי נתניה וחסרונו העונה מורגש.

הגזענים מסכנין

אני לא מבין מדוע על כל קריאה גזענית זו או אחרת מתנפלים על בית"ר ירושלים ולא נוהגים באותה מטבע מול בני סכנין, איננו בעד גזענות  ובטח ובטח לא במגרשי הספורט. אך לא ייתכן שההתנהגות האסורה לאוהדי בית"ר מותרת לאוהדי בני סכנין. לדעתי האישית, בני סכנין היא הקבוצה הכי גזענית בכדורגל הישראלי. גם כלפי שחקנים מהמגזר הערבי המככבים בקבוצות היהודיות הם קוראים בקריאות גנאי בשל העובדה שאותם שחקנים מהמגזר משחקים עבור קבוצות יהודיות. זו לא גזענות…? הנפת דגלי פלשתין וקריאות המזכירות את החמאס גם זו לא גזענות? אם כך גם השיר של אוהדי בית"ר ירושלים "שישרף לכם הכפר" או "הנה היא עולה הקבוצה הגזענית של המדינה" גם זו לא גזענות.

יחד עם זאת, לדעתי, בשני המקרים מדובר בגזענות והעונש צריך להיות זהה. לא ייתכן שבית"ר ירושלים תקבל יחס אחר. אך בכדורגל שלנו טומנים את הראש בחול ומצאו פיתרון מקורי כדי שאוהדי שתי הקבוצות לא יתפרעו, אוסרים על אוהדי שתי הקבוצות להגיע למשחקי החוץ של קבוצותיהם. אגב, אוהדי סכנין תפנימו דגל הכחול-לבן הוא היפה בעולם.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים