מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מ'וומבלי' עם אפי ישראל

אפי ישראל (1)

שפיץ מהיציע מצטרף השבוע ליציע אוהדי טוטנהאם וליווה אותם בהפסדם בדרבי הלונדוני מול צ'לסי.

דרבי של יהודים

יום שישי בערב, קבלת שבת בבית הכנסת של חב"ד במרכז לונדון ישבו לצידי שני מתפללים ושימו לב לדו שיח ביניהם: "מה יהי ביום ראשון. נקווה שוומבלי יאיר לנו פנים. אני מקווה שננצח בדרבי את צ'לסי".

לרגע שפשפתי את עייני, לא חשבתי שזו השיחה שאשמע בבית הכנסת, אבל כן, הכדורגל מגיע לכל פינה. ואז פנה אליי המתפלל שלצידי ושאל, "מאיפה אתה?" עניתי: "מישראל" ואז שאל , את מי אתה אוהד בארץ. כשהשבתי: למה. אמר: בישראל מכניסים הרבה פוליטיקה לכדורגל".

ואז הוסיף: "היהודים בלונדון אוהדים את טוטנהאם. זו הקבוצה שלנו כי הבעלים הוא דני לוי, ישראלי התורם המון למדינה".

מטעמי נימוס, רק חייכתי אך לא אמרתי שזה גם מריח פוליטיקה, רק לפני שתי דקות הוא ציין שבכדורגל הישראלי יש הרבה פוליטיקה . אז הנה מצאנו משהו משותף לכדורגל הישראלי והאנגלי  הפוליטיקה והכדור הולכים ביחד חבל שזה הדבר היחיד שמשותף לכדורגל שלנו עם זה האנגלי.

על פניו, זהו דרבי של יהודים . דני לוי הבעלים של טוטנהאם מכאן ומנגד, רומן אברמוביץ הבעלים של צ'לסי.

חגיגת כדורגל

אצטדיונה של טוטנהאם "וויט הארט יין" עובר מקצה שיפוצים במטרה להגדיל א היציעים וכבר אמרנו , הבעלים יהודי , הוא רוצה למכור יותר כרטיסים. "התרנגולים" ישחקו בוומבלי במהלך העונה הקרובה שיהפוך לאיצטדיונם הביתי. כבר כשלוש שעות לפני המשחק , החלה נהירה לבארים שמסביב לוומבלי. אוהדי טוטנהאם בשליטה מוחלטת גם בכמויות הבירה שלגמו. לא אקח סיכון גדול אם אומר שלרובם היה יותר בירה בגוף מאשר דם. אילו היו עושים בדיקת ינשוף, הינשוף היה מת…

 

אוהדי צ'לסי הגיעו אט אט אמנם המשחק בלונדון , אך עבורם זהו משחק חוץ ורב הכרטיסים נמכרו לאוהדי טוטנהאם. כ- 75 אלף אוהדי טוטנהאם צבעו א היציעים בכחול לבן . רק 15 אלף אוהדי צ'לסי היו שם. על כל מושב מונח דגל כחול לבן של התרנגולים . כשהקבוצה עלתה לכר הדשא , דומה שהסיסמוגרף גילה תזוזה בסולם ריכטר. 75 אלף אוהדים עם דגים בצבעים שאנחנו כל כ אוהבים – כחול לבן. ואז עלתה צ'לסי לכר הדשא. אוהדיה הריעו אך הם נבלעו בים אוהדי טוטנהאם ושריקות הבוז הגיעו עד ה"ביג בן". בקיצור, חגיגה נפלאה בשעות שלפני המשחק ועוד נגיע למה שקרה לאחריו.

טוטנהאם שלטה, צ'לסי ניצחה

על הדשא טוטנהאם נראה טוב יותר אך ללא יכולת הבקעה. מנגד, צ'לסי ידעה לעקו פעמיים מרגליו של המגן מרקו אלונסו שכבש בדקה ה 30 לאחר שטוטנהאם השוותה שער עצמי, כבש אלונסו בדקה ה 85 את שער הניצחון.

טוטנהאם נראתה טוב יותר על הדשא, אך ללא יכולת הבקעה ודומה כאילו המשחק נמשך עד עכשיו אם לא היה עוברת את קו שערו של קוראטוה. אגב השוער הבלגי הזה שללא ספק נחשב הטוב בעולם, הוא מסוג השוערים שדומה שהופכים את השער לקטן יותר.

כשטוטנהאם ספגה את השער השני, אוהדיה נראו כאילו שתשעה באב חל בלונדון. זה שישב לידי, צעק: "לוזר" ועזב את המקום. אך תרבות הכדורגל האנגלי היא מעל שער הפסד או כל משחק אחר. לאחר כשתי דקות חזר למקומו ועם שריקת הסיום כאשר שחקני צ'לסי שניצחו רצים לעבר אוהדיהם המריעים , נעמדו שחקני טוטנהאם במרכז המגרש וזכו לתשואות מאוהדיהם המאוכזבים . אך באנגליה כמו באנגליה, עם השריקה לסיום, הכל נגמר וממשיכים הלאה.

ברכבת עם האוהדים

כ 100 אלף אוהדים עזבו את וומבלי תוך דקות בודדות ושיירה ארוכה ומסודרת כשעשרות שוטרים על פרשים מכוונים את הקהל לכל היציאות. בדרך, בתור לרכבת אחד האוהדים השליך את דגל טוטנהאם וחטף נזיפה מאוהד מבוגר ששערו מרוח בשמן ויש לי הרגשה שהיה לו שמן על הדיער יותר מאשר במנוע באוטו…

"ריספקט" צרח המבוגר והתכופף כדי להרים את הדגל. נישק את הדגל והצמיד אותו לחזהו. קבלנו שיעור מהלב מה זה אוהד אמיתי.

היריבות שהייתה ביציעים בין אוהדי שתי הקבוצות כאילו נעלמה ברכבת. אלה עודדו את קבוצתם , האחרים פחות. 35 דקות משריקת הסיום ירדתי בתחנה בדרך לחדרי במלון. זוכרים שספרתי על הכדורגל שלנו מול זה האנגלי , אז חוץ מהכדור , החוקים והפוליטיקה שלו , שום דבר לא דומה. לא התרבות , לא הכניסות והיציאות מהאיצטדיונים , גם לא הדרך הביתה וכמובן שלא היכולת המקצועית. הכדורגל שלנו אמנם מתקדם, אך עדיין נראה כמשחק אחר, מול זה האנגלי. אי אפשר לסיים בלי לומר כמה מילות הערכה לשחקנים הישראלים ששיחקו באנגליה. כשרואים לאיזו במה הם הגיעו , צריך להסיר בפניהם את הכובע.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים