מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מהיציע

2016-05-04_085605

מכבי נתניה חזרה עם 4:4 מול מכבי הרצליה * בסיום שחקני שתי הקבוצות נראו מאוכזבים * מכבי נתניה לאחר שתי תוצאות תיקו אך גם כשהקבוצה לא מנצחת הפער גדל * טוברוק ומכבי נתניה ממשיכים בשיתוף פעולה * תקציב הקבוצה לעונה הבאה מעל 20 מיליון ₪

תיקו מאכזב

מכבי נתניה, חזרה מהרצליה עם 4:4 במשחק הפכפך והמעניין הוא שבסיום המשחק שתי הקבוצות גם יחד ירדו מאוכזבות מהתוצאה. לנתניה זהו תיקו שני ברציפות אך, גם כאשר הקבוצה אינה מנצחת יריבותיה לצמרת מאבדות נקודות והפער גדל בנקודה נוספת. ביום שישי הקרוב תארח מכבי נתניה את אחי נצרת ויש לי הרגשה שנתניה תתפוצץ על יריבתה במשחק הזה, כי סלובו דרפיץ לא יקבל משחק נוסף ללא ניצחון. כך או כך, מכבי נתניה משייטת לעבר ליגת העל לא נראה שישנה סיבה שתמנע ממכבי נתניה את כרטיס העלייה ומהמקום הראשון, דומה שהמאבק הוא רק על הכרטיס השני.

בטוברוק ובמכבי נתניה מציינים: "אינטרסנטים שופכים נפט כדי לחבל בשיתוף הפעולה"

מתחילת העונה שוררים יחסים ההולכים ומשתפרים בין טוברוק למכבי נתניה ובמקביל גם היחסים בין בעלי שני המועדונים אריק איזיקוביץ ואייל סגל. לאחרונה, צצו שמועות על מתיחות ולאור עובדה זו הלכנו אצל בעלי שני המועדונים ואלה ביקשו להדגיש מה שהיה הוא שיהיה וכי מערכת היחסים תקינה לחלוטין. אייל סגל ציין: "מערכת היחסים בין שני המועדונים טובה לחלוטין, שחקנים שלנו עוברים לטוברוק ולהפך. אני לא רואה שינוי במגמה וכמו שנראה לי מערכת היחסים הזו תמשיך ותשמר גם בעתיד. אני לא אחראי לשמועות ורכילויות של אנשים אלה ואחרים. אין לנו סיבה לפגוע ביחסים ההפך הוא הנכון."

ומין העבר השני אריק איזיקוביץ: "הרבה אנשים דאגו בעבר למתיחות בין שני המועדונים, זה לא מה שקורה בפועל העונה. אני לא מתייחס לכל מיני שמועות ורכילויות אני מתייחס רק להתנהלות מול אייל סגל והיא תקינה לחלוטין. כנראה שזה מפריע לאנשים מסוימים. צריך לזכור, שטוברוק סיפקה למכבי נתניה את השחקן הדומיננטי ביותר העונה את דיא סבע ואם הקבוצה תעלה יש גם לטוברוק זכויות רבות לכך."

ובאשר לדיא סבע, הבורר שנקבע הינו איציק קורנפיין, הוא יפסוק את הסכום אותו תעביר מכבי לטוברוק. אמנם ישנה השקפה שונה בנושא בין מה שחושב איזיקוביץ לבין מה שחושב סגל באשר לסכום, אך נזכיר כי בקיץ החליטו בעלי שני המועדונים שדיא יועבר למכבי ובמידה ותהיה מחלוקת על שווי של השחקן הרי שבורר מוסכם יקבע אותה ושני הצדדים יראו בכך החלטה הוגנת ואכן, קורנפיין יהיה זה שיקבע את הסכום וברור שכל סכום שיקבע ישולם וברוח טובה ולא יחבל ביחסי המועדונים.

תקציב העונה הבאה מעל 20 מיליון ₪

במכבי נתניה, כבר מריחים את העלייה לליגת העל ובונים תקציב שיאפשר לקבוצה התנהלות מכובדת. אייל סגל, מכוון לתקציב של מעל 20 מיליון ₪ וברור שסגל הקבוצה יקבל מתיחה ויצורפו שחקנים לכל מערכי הקבוצה. אין זה סוד שהסגל הנוכחי לא יספיק לליגת העל. יצוין, כי בחלון ההעברות בינואר לא צורפו שחקנים למרות שהבעלים איפשר תקציבית למאמן דרפיץ לצרף שחקנים, דרפיץ טען שאם לא ימצא שחקנים שיהיו חיזוק אמיתי לא יצרף וכך עשה. במילים אחרות סגל סומך על דרפיץ שיצרף שחקנים אך ורק במידת הצורך. יצוין, כי מתקציב 20 המיליון ₪ למועדון, יופנו לכיוון הקבוצה והשחקנים מעל 10 מיליון ₪. בשנים עברו, בליגת העל הציגה מכבי נתניה תקציב גדול יותר אך תקציב השחקנים היה קטן בהרבה. במילים אחרות: הרבה כסף שהופיע בתקציב לא נראה על הדשא… וכסף רב "נשפך" על משרות מיותרות, על מקורבים ושאר בזבוזים. סוף סוף מכבי נתניה מנוהלת ע"י אדם פרטי שהכריז אין "ארוחות חינם" ואין מקורבים ובכלל נראה שהרבה לקקנים עשו את דרכם אל מחוץ למועדון. באשר למשקיע מדרום אפריקה המו"מ נמשך במידה והוא יצטרף הוא יירכש רק 25% ממניות הקבוצה איתו או בלעדיו תקציב לעונה הבא מגובש כך שהצטרפותו או אי הצטרפותו לא תשפיע על התוכניות לעונה הבאה. באשר לספונסרים ישנם גישושים עם מספר גורמים לגבי העונה הבאה וגם בנושא זה ברור שאייל סגל לא יתפשר כפי שלא יתפשר העונה ומוליכת הטבלה הלאומית שללא ספק הינה קבוצה אטרקטיבית בליגה מופיעה ללא ספונסר ראשי על חזית החולצות, בקיצור, אייל סגל בא לעשות סדר ולאחר שנים מכבי נתניה אינה תופסת מקום של כבוד בטורי הרכילויות והביזיונות של הכדורגל הישראלי.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים