מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מהיציע

אפי ישראל תמונה

חוזרים לליגה, מכבי נתניה תצא למשחק חוץ קשה בראשל"צ * מכבי נתניה נערכת לעונה הבאה * כצפוי הנבחרת הפסידה בספרד * החגיגות יציע הכבוד, לא יחזרו גם בעונה הבאה.

חוזרים לליגה

לאחר פגרת הנבחרות, חוזרים לליגה ומכבי נתניה תצא למשחק חוץ בראשל"צ. למי ששכח, ראשל"צ העיפה את מכבי נתניה בשלב המוקדם בגביע המדינה ולנתנייתים זוהי הזדמנות לסגור את החשבון. "על הנייר" מכבי נתניה צריכה לדלג מעל המשחק הזה בקלילות ועם שלוש נקודות, על הדשא צפוי משחק קשה מול קבוצה ביתית שלבטח תעלה במוטיבציה מוגברת למשחקה מול נתניה.

במחזור שלפני הפגרה חזרה מכבי נתניה למסלול הניצחונות, כשגברה בבית 1:4 על הפועל ירושלים, סלובו דרפיץ וחניכיו ינסו לצרף ניצחון שני ברציפות מה שלא קרה מי זה 9 מחזורים. מכבי נתניה השניה בטבלה נראית כמי שכמעט בטוח תזכה בכרטיס העלייה לליגת העל ובמועדון כבר נערכים לעונה הבאה. במשחק מול ראשל"צ של הברקוביצ'ים ישנן שתי אפשריות או שנתניה תנצח או שראשל"צ תפסיד…

נערכים לעונה הבאה

אין זה סוד שבמכבי נתניה, מריחים את ליגת העל ואכן, המועדון הזה אינו שייך לליגה הלאומית. במסדרונות הקבוצה נערכים לעונה הבאה וברור לכולם שסגל השחקנים הנוכחי צריך לעבור חריש עמוק בכדי להתמודד כראוי ובכבוד בליגת העל. במילים אחרות, עם השחקנים האלה אין מה לחפש בעונה הבאה פירושו של דבר… הרבה שחקנים יפגשו את הדלת המסתובבת ויש לצרף שחקנים ברמה גבוהה יותר ובעיקר בחוליה האחורית. הבעלים אייל סגל ואנשי הצוות המקצועי יודעים היטב שיש לעשות מתיחת פנים לקבוצה וללא ספק, הסקאוטינג החל. אמנם, רשמית יספרו במועדון שרק כאשר מכבי נתניה תבטיח את עלייתה יכלו ההכנות לעונה הבאה אך, ציפורי השיר סיפרו לנו שהכנות בעיצומן.

לא כוחות

נבחרת ישראל, חזרה עם הפסד 1:4 בחיחון, בעולם הספורט האירופאי לא גילנו כאלה שנפלו מהכיסא. הניצחון הספרדי היה צפוי ונבחרת ישראל שימשה כתפאורה במשחק. למען האמת, אין מקום לעריפת ראשים או לחיסול חשבונות ספורטיבי גם לא נגד השוער מרציאנו שאשם ברוב השערים. הספרדים גדולים עלינו בעשרות מונים יש לי הרגשה שאם הם היו משחקים עם 8 שחקנים גם היו מנצחים אותנו. בשכונה קראנו לזה "לא כוחות". מה שהפריע לי בא דווקא מכיוון חדרי ההלבשה טוב עשה המאמן אלישע לוי שהשעה את ה"ברברנים" אריאל הרוש ותומר חמד שהתבכיינו על אי שיתופם. שחקן מקצוען צריך לקבל את החלטות המאמן ואם הוא לא מסכים איתן שיוכיח על הדשא ולא בברברת מיותרת. אלישע לוי השעה את השניים ובצדק. אפשר לחשוב שאיתם היינו מנצחים את ספרד.

יציע הכבוד אינו למקורבים, אלא לרוכשי כרטיסים

בשנים עברו, הורגלנו לטיילת של עסקנים, מקורבים וכל מיני לקקנים שהסתובבו בחדרי ההלבשה וביציע הכבוד במשחקיה של מכבי נתניה. הטיילת הזו הסתיימה העונה עם רכישת הקבוצה ע"י אייל סגל, הוא דאג להבהיר לכולם, כי הכניסה ליציע הכבוד כרוכה בתשלום וכי בשביל כבוד צריך לסייע למכבי נתניה.

העונה ובאופן הראוי למחמאות אין טיילת במסדרונות ובחדרי ההלבשה לפני המשחקים. המאמן והצוות המקצועי נהנים מסטריליות והרבה "יועצים" התנדפו. גם ביציע הכבוד כבר לא רואים את אותם האנשים שתמיד סיפרו כמה מכבי נתניה קרובה לליבם אך רחוקה מכיסם… החדשות הפחות נעימות עבור אותה חברת "כלום ושום דבר" (והמבין יבין במי מדובר…) שהמדיניות הזו תימשך גם בעונה הבאה שכן, אייל סגל כבר הבהיר שליציע הכבוד אפשר להיכנס רק ע"י רכישת כרטיס והוא עצמו רכש עבורו ועבור משפחתו כרטיסים למשחקיה הביתיים של מכבי נתניה. בעבר, ציינתי לא אחת שרק כך צריך לנהל מועדון כדורגל ובמיוחד מועדון שהחל את העונה לאחר פירוק בשל משבר מהגדולים שידעה בתולדותיו.

 

 

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים