מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מהיציע

שם הכותב: אפי ישראל אפי ישראל (1)

הליגה בפגרה אך בתום 10 מחזורים אין ספק שמכבי נתניה מפתיעה אפילו את עצמה * הטבלה מתחילה להסתדר ואנו ננתח את הצפוי עד סיום העונה *עלי מוחמד יצטרך להחליט לאן פניו מועדות * איטליה בהלם.

הטבלה מסתדרת

לאחר 10 מחזורים הראשונים ברור שבמועדון הנתנייתי יצטרכו לחשב מסלול מחדש, אם בתחילת העונה דיברו פה על מטרה מוצהרת להישאר בליגה, הרי שעתה אפשר לדבר גם על פליי אוף עליון. לדעתי, לא יותר מכך וזה הזמן להיכנס לפרופורציות. לאור המחזורים שחלפו ערכנו עבורכם תחזית באשר להמשך העונה. למעשה כבר עתה אנו מהמרים על מה שצפוי לנו עד חודש מאי.

אליפות – אחת מהשתיים

הפועל באר שבע או מכבי תל אביב יזכו בסוף העונה בצלחת האליפות, אמנם באר שבע נראית טוב יותר אך אין להקל ראש במכבי תל אביב, בשלב זה הסיכויים 50/50 ואינני רואה אופציה נוספת לתואר. בית"ר ירושלים תנשוף בעורפן של השתיים אך אינה בשלה לתואר. בקיצור, התואר סגור על באר שבע או תל אביב.

הפליי אוף העליון?

הפליי אוף העליון סגור ברובו, שם נראה קרוב לוודאי את הפועל באר שבע, מכבי תל אביב, בית"ר ירושלים ולדעתי גם מכבי חיפה שאמנם כרגע זה נראה כמו הימור פרוע, אך מבט חטוף בסגל השחקנים מוכיח שמכבי חיפה עוד תדבר העונה. על שני המקומות הנוספים יאבקו הפועל חיפה, מכבי נתניה, קרית שמונה, בני סכנין ובני יהודה. כך שבנתניה צריכים לכוון לכיוון הפליי אוף העליון לאור הפתיחה, המשימה אפשרית אך הדרך עוד ארוכה. ואם במועדון לא ירימו אף אז המשימה גם אפשרית.

בטן הטבלה?

הקבוצות שלא תשתלבנה בפליי אוף העליון אמנם רשמית יופיעו בפליי אוף התחתון, אך לדעתי גם שם יהיו שני חלקים. הקבוצות שיפתחו את עונת הרחצה כבר בחודש מרץ והקבוצות שתתמודדנה על חייהן בליגה. בטן הטבלה תורכב מ: בני יהודה, הפועל חיפה, מכבי נתניה, מכבי פתח תקווה, בני סכנין וקרית שמונה. מהן 2 קבוצות ישתלבו בפליי אוף העליון האחרות יהיו בבטן הטבלה והרחק מעניין כל שהוא בצמרת או בתחתית.

מאבקי השרדות?

אף קבוצה לא רוצה להיות שם, אוהדי מכבי נתניה אמרו לפני הליגה שחלומם הגדול הוא לא לעבור את סיוט קרבות ההישרדות אז מכבי נתניה אכן, לא תהיה שם. מי כן? מ.ס אשדוד, רעננה, עכו, אשקלון  2 מהן יעברו לשחק בימי שישי ושני שזה אומר ליגה לאומית. בשלב הזה מוקדם להמר מי תרד אך ברור ששתי היורדות נכללות בקטגוריה זו.

אז סגרנו לכם את הליגה, עכשיו ברור לכם מאיפה תבוא האלופה, מאיפה היורדות ומי יתחיל את עונת הרחצה בחודש מרץ.

בלעדי!

מכינים אלטרנטיבה לעלי מוחמד והכדורגלן יצטרך להחליט לאן פניו מועדות

מכבי נתניה הפכה ללהיט החם של הליגה, מה שהופך מספר מכדורגלניה למבוקשים בקבוצות הגדולות. הכדורגלן הלוהט ביותר, המועמד לעזוב את הקבוצה בפגרה בינואר הוא עלי מוחמד, אותו בחור בן 22 שהגיע לכאן על ידי דרפיץ וברדה מבית"ר תל אביב-רמלה, צד את עיניהם של לא מעט סקאוטרים והמרדף אחריו בעיצומו. לא מן הנמנע שבחודש ינואר עלי מוחמד יעברו למדיה הצהובים של מכבי תל אביב או האדומים של הפועל באר שבע. לשחקן יש חוזה עם סעיף יציאה על סך מיליון $, כאשר מכבי נתניה תהנה רק ממחצית הסכום כלומר 500,000 $ ומשאר הסכום ייהנו הכדורגלן עצמו וסוכניו המחזיקים בחצי מהכרטיס. במכבי נתניה ערים לתרומתו של הכדורגלן ונערכים לאפשרות שיעזוב. זו הסיבה שלאחר הפגרה יצטרך מוחמד לספק הסברים להנהלת מכבי נתניה באשר לעתידו לפחות עד סוף העונה, שכן אם ירצה לעזוב בינואר כבר עתה יחלו במועדון בחיפושים אחר שחקן שיתלבש על המשבצת של עלי מוחמד.

אייל סגל הבעלים ציין: "אנו לפני אמצע העונה אינני עסוק באפשרות שהוא יעזוב, כמובן שנעשה הכל שהשחקן יישאר, אך אין שחקן במכבי נתניה שהוא גדול מהקבוצה". סיים סיגל.

ההימור שלי בחודש ינואר עלי מוחמד ימצא אכסניה אחרת ובכלל עוד מספר שחקנים על הכוונת ובמועדון יודעים ומבינים היטב שההצלחה על הדשא תגרור אחריה ביקושים לשחקני הקבוצה ומי שיישארו יגרמו לאייל סגל הבעלים יגרמו לאייל סגל הבעלים להכניס את היד עמוק יותר לכיס, שכן מן הסתם ידרשו חוזים משופרים.

מונדיאל ללא איטליה הוא כמו מונדיאל עם ישראל

מאז 1958 השתתפה איטליה ברציפות במונדיאל, 4 פעמים חזרה עם הגביע המוזהב הביתה, ללא ספק מעצמת כדורגל. השבוע, חל הבלתי יאמר, איטליה בחוץ ואת המונדיאל ברוסיה יראו שחקניה מהבית. עולם הכדורגל האיטלקי המום ובוכה אך אני בטוח שכבר מחר יתחילו לעבוד ב"סקורדה אזורה" על שיקום כללי בכדי שכבר בקרוב איטליה תחזור לקדמת הבמה. אני בטוח שאיטליה תחסר במונדיאל. גם בישראל נמשיך ליהנות מכדורגל מהכורסא, לצערנו כבר התרגלנו לכך ולא אקח סיכון גדול אם אהמר שתהליך השיקום האיטלקי יהיה הרבה יותר קצר. או במילים אחרות איטליה תבטיח את מקומה ביורו ובמונדיאל הבאים ובכך תחזור לצמרת הכדורגל העולמי ולנו מובטח גם בעתיד מקום של כבוד על כורסא…

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים