מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

"זכיתי בחיים חדשים"

2017-11-15_074843

הסיפור הבא מגיע למערכת השבוע בנתניה ע"י איש נחמד ממוצא ארגנטינאי אשר עלה ארצה לקראת סוף שנות ה-90.

יצחק עולה לארץ ישראל מארגנטינה, מתחתן בארץ ואף מביא לעולם ילדה, על פניו נראה כי החיים בישראל מאירים לו פנים וכי עתה הדרך אל האושר קרובה מתמיד.

יצחק הוא מהנדס כימי במקצועו כך שלא אמורה להיות לו בעיה למצוא עבודה מכובדת בישראל.

לדאבונו של י' ובמרוצת השנים, החלו סדקים בתא המשפחתי ועתה עומד על הפרק הליך גירושין מתיש. אכן לימים יצחק מתגרש וכפי שכולנו לצערנו מכירים : "צרות באות בצרורות", אצל י' מתגלה מחלה קשה והכל כנגזרת ישירה לאופי עבודתו של י' כמהנדס כימי, חשיפתו לאי אלו חומרים הביאה את גופו לקריסה מערכתית ו-י' מקבל מחלה קשה.

לימים ולאחר טיפולים אין ספור, מקבל י' איסור רפואי גורף מהרופאים להמשיך ולעבוד במקצועו שכן חשיפתו לחומרים כימים עלולה להביא לפריצת המחלה בשנית, על כן י' נאלץ לעזוב את מקום עבודתו תוך שהוא מצוי בהליכי גירושין ועתה עליו לעבוד בעבודה אחרת ושלא במקצועו.

אט אט יצר י' בור כלכלי אליו נקלע בתום לב ושלא בשליטתו, ואם לא די בכך, מכתבים מרשות האכיפה והגבייה (הוצאה לפועל)  לא איחרו להגיע ולאחריהם החלו עיקולים קשים והגבלות אשר אינן מאפשרות ל-י' ניהול חיי יום יום תקינים, לא למותר לציין כי אינו יכול לבקר את משפחתו שבגולה שכן כנגדו רובץ צו עיכוב יציאה מהארץ .

י' ביקש במיוחד, להגיע למערכת תחת מילותיו: " אני חייב לעשות משהו כדי שאנשים בעיר ידעו מי הוא האדון "הקוסם", "המלאך" שפגשתי משמיים בתקופה הקשה בחיי, האדם שנתן לי אור בחיים והחזיר לפנים שלי את הצבע האדום לאחר כל פגישה שהגעתי אליו".

י' כאחד מהעוקבים של רשת מקומונים בשרון פגש לראשונה את עורך הדין אייל קורסיה (המוכר לכולכם כמי שמפרגן לכם בטיפים שבועיים בשבוע בנתניה/חדרה) דרך עיתון השבוע בנתניה שקיבל בתיבת הדואר, יצחק עוצר באחת הכתבות של עוה"ד קורסיה ומחליט ליזום פגישה, פגישה אשר לימים הביאה ו/או השיבה ליצחק את חייו במלואם.

מבלי להיכנס לעובי הקורה בכל הקשור למערכת יחסיו של יצחק עם משרדו של עורך דין קורסיה שכן לצרכי כך נדרשים עמודים שלמים, רק נאמר כי סופם של דברים ולאחר שיצחק מגיע לטיפול משפטי בחובותיו תחת טיפולו של עוה"ד קורסיה, מקבל יצחק מחיקת מלוא חובותיו והפטר חלוט לפי חוק השמיטה- הפטר לחייבים מוגבלים באמצעים, כבר בשלב ההוצאה לפועל וללא פנייה להליך של פשיטת רגל אשר עפ"י רוב הינו ארוך, יקר ומסורבל יותר.

שבוע שעבר וביום 6.11.2017 ולאחר דיון מרתק בעניינו של יצחק, מקבל יצחק הפטר חלוט לחובותיו, העיקולים כולם בוטלו ונמחקו כמו גם כלל ההגבלות, כל הכספים המוחזקים שוחררו ויתרה מכך:

כידוע וכפי שנהוג בבתי המשפט המחוזיים בהליך פשיטת רגל ואף בהליך הפטר לפי חוק השמיטה, אדם שלטובתו מצויים כספים בקופות גמל, קרנות השתלמות, נדרש בטרם קבלת הפטר לממש את כלל נכסי החייב לרבות על זכויותיו בכספים המצויים בקופות, קרי עת אדם עומד לפני קבלת הפטר, סביר להניח כי כלל נכסיו וכספיו(ככול וישנם) נכנסים להליך מימוש לשם חלוקתם לנושים.

במקרה של יצחק, אכן עמדו לטובתו כ-70 אלף ₪ בקופות השונות אלא שלאחר ויכוח עיקש וחירוף נפש של עורך דין קורסיה, כך מספר יצחק, הצליח עו"ד קורסיה להשאיר ליצחק את כלל הכספים לטובתו וללא כל מימוש, כך שכשיצחק יצא לפנסיה יעמדו לטובתו כספים רבים שנשמרו לו על אף היותו מקבל הפטר חלוט לחובותיו.

ליצחק כפי שהוא טוען, נמחקו חובות של כ-200 אלף ₪ וזאת תמורת תשלום זעום של 10 אש"ח בלבד.

אנו שמחים לראות כי אנו מביאים ליצירת קשרים בריאים בין התושבים לבין הגופים המטפלים ומעודדים אתכם שלא להזניח חובות!!!!!

דדדד

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408