מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

זוכרים ולא שוכחים

השנה, ביום הזיכרון לשואה ולגבורה לא ניפגש בטקסים, לא בקבוצות ולא במפגשים האישיים ולא נוכל להיות יחד אתכם ביום זה, אבל חשוב לנו שתדעו שאנו איתכם – אנו שולחים לכם את התמיכה והאהבה שלנו ולמרות שכל אחד מכם מתכנס בביתו ונמצא לבדו- אנחנו יחד איתכם בליבנו- חושבים עליכם, לא שוכחים,

זוכרים מקרוב ומחבקים אתכם מרחוק.

השנה, יום הזיכרון לשואה ולגבורה הוא יום לא פשוט לכולנו, עוד יותר מתמיד. יום בו עולים בעוצמה, לצד הזיכרונות הכואבים גם חוויית הלבד והבידוד בימים של מגיפת הקורונה. 

חווית הלבד היא חוויה המוכרת לכם ונכרכת פעמים רבות עם חווית הבדידות והאובדנים הרבים שליוו את חייכם מגיל צעיר. הבדידות מזכירה בעוצמה רבה את רגעי הפרידה מבני משפחה קרובים ומהווה את מרכז הזיכרונות הכואבים של מרבית הניצולים.  לצד זיכרונות אלה אנו שומעים  את חווית העמידות ויכולת ההתמודדות המפתיעה ואת השמירה על התקווה.  הבדידות מחברת אותנו באופן עמוק גם ליכולות ולכוחות של כל אדם ואדם. זוהי יכולת המעניקה חוסן משמעותי בהתמודדות עם לחצים ועם אובדנים.

ברזניץ, שהיה ילד ניצול שואה בעצמו כתב " בתוך ים הדאגות, של החרדות ושל המחשבות, מחפש אדם ולעיתים מוצא, איזה אי, שם שקט קצת יותר, והוא מנסה להגיע לאי הזה ולמצוא בו ביטחון – זהו האזור המוגן…"  האזור המוגן משמש כנציג הבלתי מנוצח של החיים כבעל ערך מרפא ומושיע, של יצירה ושל אמון בעולם טוב יותר – אמונה בכוחה של אהבה.

השנה, נושא יום הזיכרון הוא "ערבות הדדית בימים סוערים", כמשפט: "כל ישראל ערבים זה לזה".  ואכן, השנה כל אחד מתבודד בביתו, אך למרות המרחק הפיזי, כל אחת ואחד מכם יקר לנו ונמצא בליבנו קרוב קרוב.  כלל החברה הישראלית, אירגונים ועמותות שונות,  וגם אנחנו,  בית "עמך" מחכים לראותכם. בינתיים, נמשיך ללוות אותכם בימים אלה, ברגעים הקשים אך גם בתשוקת החיים והשמחה. 

מאחלת לכולנו יציאה מהירה מהבידוד, בריאות טובה, שנים טובות והמשך צעידה במסע הזה, המסע בשבילי החיים והזיכרון איתנו ועם המשפחות והיקרים לכם. 

חיבוק גדול מכל אחד מאיתנו.  מתגעגעים ואוהבים

ד"ר ענת טרנר, מנהלת סניף "עמך" נתניה והשרון

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *