מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

המדריך המלא לבריאות מרבית

אסף שחר טור ספורט

אין ספק שבכל הנוגע למחלות וטיפול בהן , הרפואה המודרנית יודעת לא מעט. אך האם היא יודעת מספיק אודות בריאות ?.?

רופאים רבים נוטים להגדיר ולקטלג מטופל כבריא כאשר הם אינם באמת מצליחים לזהות מספיק תסמינים המזוהים עם מחלה מוכרת . למרות שהמטופל מדווח על מספר תסמינים המפריעים לו לתפקד בחיי היום יום. לא מעט מטופלים שעברו אצלי חזרו עם בדיקות הדם בידם שהם לכאורה בריאים מאוד , אך  עדיין יכולת התפקוד היומיומי שלהם הייתה רחוקה  מלהיות אופטימלית.

נמצאו 7 גורמים עיקריים לתפקוד בריאותי אופטימלי ואלו הם: שליטה ברמות סוכר בדם , תגובה דלקתית תקינה ,מערכת חיסונית איתנה ,איזון הורמונאלי, תפקוד תקין של מערכת העיכול ומערכת נטרול הרעלים ( בעיקר תפקוד כבד).

1.שליטה על רמות סוכר בדם : בדיקות רלוונטיות – גלוקוז בדם, המוגלובין מסוכרר ורגישות לאינסולין. בדיקות אלו יאתרו סוכרת ואף יזהו מצבים של קדם סוכרת על מנת לטפל בה מבעוד מועד.

2.תגובה דלקתית תקינה: בדיקות רלוונטיות – חלבון מגיב C )  CRP ), מצב הליקווציטים (כדוריות דם הלבנות בדם ) . בדיקה שתעיד על ערך גבוה מעידה על המצאות דלקות בגוף .המטרה לזהות את מקורן ולטפל.

3.המערכת החיסונית : בדיקות רלוונטיות – בדיקות אלרגיה. על מנת לברר האם גופכם מייצר נוגדנים שתוקפים את המזון שאתם מכניסים לגופכם ובכך תמנעו ממנו. וכן לברר תגובת יתר של המערכת החיסונית.

4.איזון הורמונאלי: בדיקות רלוונטיות- בדיקת הפרשת הורמונים כמו טסטוסטורון ,קורטיזול ,DHEA, פרוגסטרון. על מנת לבדוק את ההורמונים  מבחינת רמת הפרשתם ותדירותם וכן במידת הצורך להחזירם לטווח התקין .

5.תפקוד תקין של מערכת העיכול: בדיקות רלוונטיות- בדיקת חדירות מעיים. על מנת לגלות האם מערכת העיכול פועלת בצורה תקינה .

6.מערכת נטרול רעלים: בדיקות רלוונטיות- בדיקת תפקודי כבד (ראו טור נפרד בנושא). על מנת לזהות תקינות בנטרול רעלים .האיבר האחראי בעיקר על תהליכי הניקוי .במידת הצורך יינתן תפריט תזונה מתאים לניקוי רעלים.

7.תפקודי מוח תקינים- בדיקות רלווטיות – הומוציסטאין ( ראו טור נפרד בנושא ). סרוטונין בדם ,אדרנלין , דופמין ואצטילכולין על מנת לבדוק איזון ותפקוד של מערכת העצבים שלכם ושיפור המצב רוח שלכם .למשל נמצא שחומצות אמינו מסוג מסויים יכולות לשפר ולסייע בהפרשת הורמון זה .

דרכי המניעה והטיפול היעיל ביותר בפרק הבא .

שבת שלום וסופ"ש נעים.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408