מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

אפי תמונת פרופיל

2017 האירה פניה למכבי נתניה, שנה שהייתה עשתה טוב למכבי נתניה, תחת ניהולו של אייל סגל, האוהדים נהנו משנה של הצלחות.

זו היתה השנה שהיתה.

שנה של הצלחות

כבר בראשית 2017 אותתה מכבי נתניה שהיא מטיילת לעבר כרטיס העליה לליגת העל ואכן, בסופה של העונה מכבי נתניה סיימה במקום הראשון. ההכנות בקיץ והסיבוב הראשון בליגת העל המשיכו מבחינתה של מכבי נתניה את המומנטום והקבוצה מסיימת את 2017 כאחת המועמדות לפליי אוף העליון. ללא ספק, שנה מהטובות שידע המועדון הזה ב –  20 שנה האחרונות.

ניהול נכון

אייל סגל וניב גולדשטיין עשו זאת נכון. מכבי נתניה, מנוהלת בצורה טובה באופן יוצא מן הכלל. יש דרך, יש חזון ויש בעל הבית. ללא ספק, לניהול המצויין חלק גדול בהצלחה הגדולה של 2017 מכבי נתניה שהגיעה עד לפירוק עמדה מהר מאוד על הרגליים והרגליים הללו קרעו רשתות… לא אחת כתבתי במהלך השנה שהניהול הנוכחי טוב מזה שהיה פה בעשרים שנים האחרונות.

צוות מקצועי

כאשר פנה אייל סגל לסלובודן דרפיץ שייקח את מכבי נתניה המאמן לא היסס ואמר באופן מידי "כן, אני בא" רק אדם מסוגו של סלובו יכול היה להענות להצעה שכזו, מספר ימים לאחר שסיים עונה מוצלחת ביותר בבית"ר ירושלים קיבל הצעה ממכבי נתניה המרוסקת שהלכה לפירוק, לא מעט אנשי מקצוע הזהירו את דרפיץ מהמהלך הזה שנראה כמו רכבת הרים, אך דרפיץ אמר שמכבי נתניה עברו, אינה עוד קבוצה וכי יראה באימון הקבוצה אתגר מקצועי. דרפיץ וברדה נרתמו למשימה ועשו את מה שהם יודעים ומאז שהם במכבי נתניה מניות הקבוצה ומניותיהם של המאמנים בעליה. לא בכדי דרפיץ אף הוזכר כמועמד לאימון נבחרת ישראל והבונוס על עבודה מצויינת, על בחירת שחקנים ישראלים וזרים בתקציב שפוי הגיע מהבעלים אייל סגל שהחתים את הצוות המקצועי ל 3 שנים נוספות. מכבי נתניה היא ללא ספק קבוצה המאומנת עם שיטת משחק ברורה וכשמשווים בין התקציב להישגים הרי שגם הצוות המקצועי יכול לרשום את 2017 כשנה נפלאה.

השחקנים מספקים את הסחורה

מכבי נתניה, צירפה לשורותיה שחקנים שחלקם אלמוניים וחלקם לא חלמו בחלומם הורוד ביותר שיככבו בליגת העל. אך חלומות לחוד ומציאות לחוד וכבר לאחר סיבוב אחד, נחשבים לא מעט משחקני הקבוצה כמבוקשים בקבוצות הבכירות. לא ניתן ציונים אישיים אך נתייחס לקבוצה כיחידה אחת ונאמר שמכבי נתניה היא ללא ספק, אחת ההפתעות הגדולות של העונה. הנהלה קראה היטב את המפה והחליטה כבר בשלב הזה להאריך חוזים למספר שחקנים עליהם היא בונה את התשתית גם לעונה הבאה. כבר אמרתי שהנהלה פועלת במקצועיות רבה והוכיחה זאת גם במהלך של סגירת חוזים עם שחקנים צעירים. כך או כך מכבי נתניה מציגה סגל שחקנים שלא כל כך הצליחו עד שהגיעו למועדון והקריירה שלהם קיבלה תפנית ואת התוצאות רואים בטבלה. לזכותם יאמר שאף קבוצה בליגת העל אינה שמחה לפגוש את מכבי נתניה שהפכה למשחק קשה ביותר. ההצלחה הגדולה של 2017 אינה מבטיחה דבר ב 2018 ראו הוזהרתם!!!.

האוהדים חזרו ליציעים

לאחר עונת הכישלון שהובילה לפירוק היו לא מעטים מאוהדי מכבי נתניה שלא הגיעו למשחקי הבית למרות שרכשו מנוי, 2017 החזירה את האוהדים ליציעים ועל פי נתוני המנהלת אותם פרסמנו בלעדית ב "שפיץ מהיציע" בגיליון הקודם. ממוצע האוהדים למשחקים הביתיים הוא 7,500 למשחק והיד עוד נטויה. לזכותם יאמר כי הם מלווים את הקבוצה גם למשחקי חוץ ובכל מגרש מרגישים אותם והם תומכים בקבוצה. הניהול הנכון והצלחה על כר הדשא גרמו לכך שאוהדי מכבי נתניה הצביעו ברגליים והגיעו למשחקים. מכבי נתניה נחשבת לקבוצה ביתית מובהקת.

סיכום

2017 האירה פניה אמרנו? אז אכן כן, מכבי נתניה חזרה לקדמת הבמה של הכדורגל הישראלי אך בכדורגל כמו בכדורגל הכל נזיל ועם האוכל בא התאבון והיעד ל 2018 ברור, פלייאוף עליון!!! משימה בהחלט אפשרית. מה יהיה ב 2018? במועדון מקווים שההצלחה תמשך ומי שזוכר מתי רשמה מכבי נתניה שנתיים מוצלחות ברציפות שיקום… אף אחד לא קם.

בלעדי: לערן לוי אופציה לעונה נוספת ובמועדון יחליטו על עתידו

הרבה ריקושטים התעופפו בשבוע האחרון בקרב אוהדי מכבי נתניה בכל הקשור לקפטן ערן לוי. היו שטענו שערן יעזוב בקרוב להפועל חיפה, אחרים טענו שהקפטן ממורמר על אי הארכת חוזהו וציפורי השיר סיפרו על מתח מתחת לפני השטח, אז מה באמת קורה? לערן לוי חוזה עד סוף העונה עם אופציה לעונה הבאה, האופציה היא של מכבי נתניה. כך שאם במועדון יחליטו שרוצים את הכדורגלן גם לעונה הבאה הרי שערן לוי ישאר. ציפורי השיר מספרות על מתח שכן ערן לוי ביקש לקבל חוזה ארוך יותר ובמועדון לא ממהרים להחתים אותו על חוזה ארוך טווח שכן לוי בן 33 ואם תמומש האופציה הרי שלא ברור מה תהיה יכולתו בגיל 34. הצוות המקצועי טרם גיבש את החלטותיו בנושא הסגל לעונה הבאה בכל הקשור ללוי וברור שלא כך הדברים באשר למספר שחקנים צעירים שהתבקשו לחתום על חוזים ארוכי טווח. פירושו של דבר שעדיין לא החליטו במכבי נתניה אם לשים בידיו של הקפטן את מושכות הקבוצה לעונה הבאה וברור, שערן לוי הוא מסוג השחקנים שמובילים קבוצה והצוות המקצועי יצטרך להחליט אם לוי יהיה המוביל או כלל לא יישאר בקבוצה מאחר ושחקן בדמותו לא יכול להיות עוד שחקן סגל אלא מוביל, מה שמקשה את ההחלטה. זו הסיבה שטרם מומשה האופציה שכן במכבי נתניה יכולים להחליט בעוד מספר חודשים ואינם ממהרים לשום מקום. הדבר גורם למתח מתחת לפני השטח והמלצה שלנו לשחקן תמשיך להתנהג רגיל ובתקופה הזו תוכיח על הדשא ומחוצה לו שמכבי נתניה זקוקה לשירותיך.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408