מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

אלרגיות ורגישות למזון

Untitled-2

התסמינים כוללים התנפחות של חלקים מסוימים בעור, פריחה חריפה מעוררת גירוי , הקאות שלשולים, בחילות קשות ואף קשיי נשימה. המזונות הנפוצים העלולים לגרום לאלרגיה הם מוצרי חלב , חיטה לסוגיה (בעיקר הגלוטן –חלבון החיטה ) , בוטנים ,ביצים ואף קטניות. קיים מרכיב תורשתי לאלרגיות, מאחר שהמחקרים מראים כי אותה האלרגיה מופיעה בדרך כלל אצל בני אותה משפחה. נמצא שבכל גיל, צריכה מוגזמת של מזון מסוג מסוים, עלולה לחשוף אותנו לאלרגיות מסוגים שונים. תסמיני האלרגיה בעיקר גורמים לתחושת אי נוחות . בין התסמינים : כאבי ראש, שינויים קיצוניים במצב הרוח, התנפחות איברי גוף שונים, כאבי מפרקים , נזלת ( בעיקר בצבע שקוף ) , שיעול יבש והרגשת חנק ("סטרידו") עייפות קיצונית ואף תשישות.

התסמינים עלולים להופיע עד שלושה ימים מרגע אכילת המזון המעורר את הרגישות.

בעיות במערכת העיכול ובניקוי רעלים וכן גורמים תורשתיים יגרמו בעיקר להופעת האלרגיות. רוב האנשים הסובלים מרגישות לסוגים רבים של מזונות סובלים במקביל או יסבלו מתסמונת ה"מעי הדולף". בתסמונת זו המזון אינו מתפרק בצורה יעילה  (בפרט המזונות החלבוניים) , מרכיבים מהמזון הזה נספג לדם (חלקיקים בגודל גדול יחסית ) ומפעילים את מערכת החיסון בצורה חזקה. ניתן לטעות ולחשוב שמדובר באלרגיות עונתיות או בסוג של מחלת שפעת בה מופיעים תסמינים דומים כמו הצטננות, מחלות עור, ואף בעיות של מערכת העצבים.

כדאי לציין כי אלרגיות או רגישויות למזון עלולות לגרום לשורה ארוכה של בעיות בריאותיות.

למשל יתר לחץ דם, דיכאון, דלקות של המעי הגס, מחלות בכיס המרה, עודף משקל, עצירות , כיבים בפה ועוד.

שיטות אבחון:

בדיקת שתן- לטובת חדירות המעי .

בדיקת צואה- לטובת תפקוד מערכת העיכול והימצאות חיידקים/ נגיפים/ טפילים.

בדיקת דם- לטובת איתור אלרגיות /רגישות למזון .

בדיקת רוק- לטובת פרופיל רמות של הפרשות יתר של  הורמונים בעיקר מסוג קורטיזול.

הטיפול:

דיאטת אלימינציה- בראש ובראשונה אני ממליץ על דיאטה הפוסלת מזונות שעלולים לגרום לכם לאלרגיות. את הרשימה מומלץ להכין בצורת יומן תזונה שבו תרשמו כל דבר שאתם מכניסים לפיכם במשך שבוע. נסו לזהות אתך המזונות ה"חשודים" ומהם תמנעו למשך שבועיים.  חשוב לציין שיש לבצע זאת גם במידה ועליכם לוותר על מאכלים מוכרים ואהובים. אם התסמינים שלכם חולפים לאחר שבועיים , אתם יודעים שאתם אלרגיים לפחות לאחד מהמזונות המופיעים ברשימה . כך בעצם נסו לזהות מזונות אלרגניים. על פי עוצמת התגובה של מערכת החיסון תוכלו להחליט אם להימנע לחלוטין מאכילת המזון האלרגני לחלוטין או לצרוך אותו בכמויות קטנות. כמו כן מומלץ לנקות את הגוף מרעלים  ע'יי צומות  מיצים ותפריט מתאים .

קומפלקס אנזימי עיכול ופרוביוטיקה  .

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408