מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שמים את החינוך במרכז

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי

לראשונה בישראל, התקיים בכיכר האינטראקטיבית החדשה של נתניה, כנס חינוך ייחודי המשותף למינהל חינוך וחברה בעירייה, ארגון ערי חינוך ומשרד החינוך, אשר במסגרתו הוצגו מיזמים חדשניים על ידי יזמים חינוכיים ועסקיים. כך למשל,  אולפנית בר-אילן  הציגה את נבחרת המתמטיקה הגדולה שלה בארץ, אורט גוטמן – את היזמות הרב תחומית אותה מקדמים בבית הספר, בית הספר היסודי רזיאל הציג  מרחב מאפש"ר, במסגרתו ילדים מלמדים ילדים, בית הספר השש שנתי טשרניחובסקי הדגים אמנות וטכנולוגיה בשיתוף פעולה ועוד ועוד. 1DSC_0153

מדובר במגוון יוזמות מנתניה והסביבה שהוצגו לראשונה תחת מטריה אחת ולמעשה הדגימו את התהליכים החדשניים שמובילה מערכת החינוך בנתניה מזה מספר שנים.

במקביל – התקיימו במסגרת הכנס, מופעי רחוב, הפעלות והופעות של תלמידי בתי הספר בעיר, ניתנו הרצאות בבתי הקפה שבכיכר על מודלים חינוכיים חדשים ועל המסכים – ראיין יעקב הכט, מנכ"ל חברת ערי חינוך את פרופ' סוגטה מיטרה, ממובילי החדשנות החינוכית בעולם.

 

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר: "מערכת החינוך של נתניה מובילה מזה מספר שנים מהלכים חדשניים ומבטיחים, שחלקם הודגמו בכנס החינוך הייחודי. אני גאה בתלמידי העיר, בצוותים החינוכיים ובמובילי החינוך בנתניה."

 

ד"ר אביטל לאופר, הממונה על החינוך: "זו הייתה חגיגה של אנשי חינוך ויזמים פורצי דרך, שעסקה בחדשנות במסגרתה קראנו דרור ליצירה ולתעוזה ויצאנו אל מרחבים חדשים של חינוך. החלטנו להעניק אוטונומיה למנהלים ולצוותים חינוכיים ואנו נהנים לגלות מה קורה כשמחנכים ויזמים מקבלים אוטונומיה ואמון ויוצרים יצירה משותפת, לשמחתנו הם הופכים מפורצי דרך בודדים אל רשת של יוצרים."

חינוך

טובה דולב, ראש מינהל חינוך וחברה בעירייה: "הכנס גילם בתוכו את התפיסה החינוכית והפדגוגית של מינהל החינוך בנתניה- כולם לומדים ומלמדים! הכנס היווה הדגמה להצגת יחיד, יחד, יצירה- מסרי שיתוף, שותפות וייחודיות אותם אנו מטמיעים בשנים האחרונות. שיתפנו כ-50 יזמים חינוכיים מכל הארץ, כאשר כל היוזמות הציגו דרכי הוראה- למידה מגוונות וחדשניות. אנחנו גאים בתלמידים ובצוותים החינוכיים המעניקים לנו השראה ליצירת חדשנות והתאמת המערכת למאה העשרים ואחת. "

 

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *