מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שיעור ביזמות

שם הכותב: אפי ישראל שיעור ביזמות צילום דפנה גזית

 

שרת החינוך הדנית, מרייט ריסגט, הגיעה בשבוע האחרון לארץ במטרה להתרשם מיזמות ישראלית צעירה. מלווה בשגרירת דנמרק בישראל, שארלוט סלנטה ונציגים נוספים, נפגשה השרה עם ראשי עמותת יוניסטרים, מייסד העמותה רוני צארום ומנכ"לית העמותה בת שבע משה וכן עם מנכ"ל סיטיבנק ניל קורני. עוד פגשה השרה את חניכי שנה ד' ממרכז היזמות בנתניה הפועל בתמיכת פדרציית לוס אנג'לס ו-USAID, שנבחרו להציג בפניה את המיזם אשר פיתחו וכן את פעילותם בעמותה.

 

במהלך המפגש שנערך במשרדי סיטיבנק, שעובדיה משמשים מנטורים לחניכי העמותה, שוחחה השרה הדנית עם הצעירים, קבוצת בני נוער מנתניה שזכתה ביולי האחרון בתחרות "יזם השנה" של העמותה, ואמונה על פיתוח הסטארט אפ KeepUp – כיסוי להגה שמתחיל לצפצף כאשר חיישניו קולטים שהנהג עומד להירדם. הצעירים, אשר בפעילותם השקיעה העמותה כ-300,000 ₪, הציגו את הסטארט אפ באנגלית מרשימה וענו לשאלותיה הרבות של השרה, שהתרשמה מהפיתוח ומהעובדה שאותם בני נוער מוצאים זמן גם להיות תלמידים, גם לפתח חיי חברה וגם להיות יזמים לכל דבר. עוד שאלה השרה- כיצד התהליך שהם עוברים משפיע על החלטותיהם בעתיד וכמובן- במה ירצו לעסוק בעתיד? בני ה-17 מנתניה – מנכ"ל המיזם רם הירש, מנהלת השיווק אביטל זוסמנוביץ ומנהלת הכספים רינה גולד, העידו בפני השרה כי ירצו בעתיד לשמש מנכ"לים של חברה ולעסוק ביזמות.

 

מנכ"לית עמותת יוניסטרים, בת שבע משה: "בכל פעם אני נדהמת מחדש לראות את הרמה הגבוהה אליה מגיעים חניכי יוניסטרים – ברמת ההישגים העסקיים שלהם וברמת היכולת שלהם להציג ולספר בביטחון על הסטרטאפים שלהם מול האנשים הבכירים ביותר".

 

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים