מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שיא הפרוייקט עם סי היימן

שם הכותב: הילה מלקי מסלטי שיא הפרוייקט עם סי היימן שרים מורשת בביאליק עם סי היימן. צילום - רן אליהו

פרוייקט "שרים מורשת" שנערך בבית הספר ביאליק – הגיע ביום שישי האחרון לשיאו, כאשר הזמרת סי היימן הופיעה בבית הספר עם  שיריו של אביה, נחצ'ה היימן, מלחין ומוזיקיאי ישראלי, חתן פרס ישראל למוזיקה לשנת 2009, הנחשב לאחד מגדולי המלחינים בזמר העברי.

הזמרת סי היימן, בתו של המוזיקאי נחצ'ה היימן – הגיעה ביום שישי האחרון לבית הספר ביאליק לארוע שיא שנערך בבית הספר, לסיכום מיזם ייחודי שהובילו המנהלת עדי בירן וצוות המורים בקרב תלמידי בית הספר.

במסגרת הפרוייקט שזכה לשם: "שרים מורשת"  למדו ושרו התלמידים לאורך כל השנה את יצירותיו של המוזיקאי, לימים חתן פרס ישראל למוזיקה שאחראי על שירים אלמותיים כמו: "עוד חוזר הניגון", "כמו צמח בר", "את, אני והרוח", "ריח תפוז אודם שני", "אנשי הגשם", "כמו ציפור מטורפת", "שירים עד כאן", "חופים", "שיר אהבה ישן", "מרדף" ועוד ועוד.

עדי בירן- פגץ: " זו השנה השניה שאנו בוחרים בבית הספר אומן מהרפרטואר הישראלי ובמסגרת שיעורי שפה ומוסיקה מלמדים את התלמידים את המילים והלחנים לאורך שנת הלימודים, ובסוף תהליך הלמידה מקיימים אירוע שיא : בוקר קהילתי עם היוצר שיצירותיו נלמדו. בשנה שעברה הגיעה נורית הירש והשנה למדנו את יצירותיו של נחום היימן ולבוקר השיא הגיעה בתו סי היימן כחלק ממפעלה להנצחת אביה."

הפרוייקט נולד מתוך רצון לחבר את תלמידי בית הספר לארץ ולמורשת, תוך רצון לשפר את השפה העברית ולהטמיע את יצירותיו של המלחין ובתוך כך לחבר בין שפה, מוסיקה ומורשת.

"אנו מטפחים בביאליק חברת ילדים פעילה ומעורבת בבית הספר ובקהילה, תוך כדי פיתוח היכולות האישיות של התלמידים, הטמעת ערכים הומניסטיים, דמוקרטיים, אהבת האדם והארץ. כל זאת תוך טיפוח האקלים הבית ספרי והפיכת בית הספר למרחב הזדמנויות לצמיחה וללמידה" נמסר מבית הספר.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים