מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

רואים סרטים

שם הכותב: הילה מלקי מסלטי רואים סרטים

האירוע הופק על ידי מגמת התקשורת הפועלת בבית הספר, בשיתוף עם תלמידי כיתת הוותיקים ובמסגרתו הוצגו סרטים המתעדים את קורות חייהם של הוותיקים. כיתה עם הרבה תקשורת.

רואים סרטים 1

מדובר בסרטים שצולמו על ידי תלמידי מגמת התקשורת ונערכו באמצעותם לאחר כתיבת תחקירים, ראיונות ושיחות עם תלמידי כיתת הוותיקים.

כיתת הוותיקים נפתחה כידוע בטשרניחובסקי בתחילת חודש נובמבר, במסגרתה מגיעים הוותיקים לבית הספר, פעמיים בשבוע, ולומדים מגוון מקצועות אשר נלמדים על ידי מורי בית הספר. במקביל תורמים התלמידים הוותיקים לתלמידים הצעירים מכישוריהם ומניסיון חייהם.

 

האירוע, שבו הוקרנו הסרטים, נפתח בשיר שהכינה הכיתה עם המורה למוזיקה, רננה גלעדי, "סימן שאתה צעיר". לאחר מכן בירך נציג כיתת הוותיקים, שמעון בישארי, את המשתתפים והודה בשם חבריו לכיתה על ההשקעה הרבה של צוות בית הספר ועל תרומתם של חבריו לכיתה, אשר מוכיחה שגם בגיל מבוגר ניתן להמשיך ולתרום לחברה מכישוריהם וניסיון חייהם.

בהמשך, הוקרנו בזה אחר זה תשעה סרטים באורך של כחמש דקות אשר כל אחד מהם התמקד בתלמיד מסויים מכיתת גיל הזהב, כאשר אחד הסרטים סיפר את סיפורה של כיתת הוותיקים ואילו סרט נוסף התמקד ברכזת הכיתה, אביבה לויטס, כאשר תשעת הסרטים יחדיו יצרו פסיפס מרתק ומרגש שהתחבר לסרט שלם המתאר את הדיאלוג הקולנועי שנוצר בין התלמידים הצעירים לוותיקים.

האירוע נערך בהשתתפות מנהלת פרוייקט "כיתות הותיקים" מהמשרד לשיוויון חברתי, חלי גולדנברג, רכז תכניות לימודים בעיריית נתניה, ברוך גרשטיין, מנהל בית הספר, חגי קרקו, רכז מגמת התקשורת, גלעד רייכנבאום, רכזת הפרוייקט בבית הספר, אביבה לויטס, תלמידי מגמת התקשורת, תלמידי כיתת הוותיקים ובני משפחותיהם.

 

חלי גולדנברג: "אני מברכת את עיריית נתניה על שאימצה את פרוייקט 'כיתת הוותיקים' בשתי ידיים ואת תיכון טשרניחובסקי שמחבק את הוותיקים ובעיקר מבין את המשמעות והחשיבות של הקשר הבין דורי ופועלים ליישמו בכל הכוח. פרוייקט סרטי הגמר הוא מקסים וייחודי בעיקר בשל היכולת שלו ללמד אותנו, שלכל אדם יש סיפור שאותו הוא כותב במשך חייו ומשאיר אחריו. המיוחד בעיניי הוא שלא מוקרנים כאן סרטי גבורה מרשימים, אלא כאלו העוסקים בחייהם של אנשים מן השורה, שדווקא מהם יכולים התלמידים הצעירים ללמוד הכי הרבה בעיניי".

 

תגובה אחת

  • מאת אביבה לויטס:

    ערב הקרנת הסרטים, שהיה שיתוף פעולה בין שכבת י"א מגמת תיקשורת וכיתת הותיקים בבית ספר טשרניחובסקי היה עוצמתי ומרגש ברמות, תודה לכל השותפים, המשתתפים והצופים :)

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים