מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

קובייה הונגרית

שם הכותב: עדי שבתאי תחרות הקוביה ההונגרית. צילום רן אליהו

 התחרות תימשך יומיים, בסיומה יחולקו הגביעים לשוברי השיאים בקטגוריות השונות. עד כה נשברו 4 שיאים ארציים. 

מאות תלמידים ומתמודדים בכל הגילאים ומכל רחבי הארץ  נרשמו באתר התחרות והגיעו לשבור שיאים של פתרונות. הם קיבלו לידיהם קוביות צבעוניות ובעזרת הידע שלהם בלוגריתמים, הם התקדמו צעד אחר צעד עד לפתרונה המלא. מסתבר שקובייה הונגרית, זה לא משחק…

התחרות מתקיימת אחת לשנה מזה שבע שנים ולראשונה כאמור בשרת נתניה, לאחר ש – 30 תלמידים מבית הספר שרת שהם "פריקים" של המשחק, פנו למורה למתמטיקה בבית הספר, פאולה לוי, אשר נרתמה לסייע להם לארגן את התחרות הקודמת ולראשונה גם את אליפות ישראל.

תלמידי שרת אף הוכשרו להיות שופטים לתחרות ומערבבים (מי שלוקח את הקובייה הפתורה מערבב אותה על פי סדר קבוע מראש על מנת שהמתמודד יפתור אותה) כאשר תלמידים נוספים מצווות ביטחון משמשים כסדרנים וכך יצא שמדובר בתחרות שהתלמידים יזמו והוציאו לפועל בעצמם.

בתחרות משתתפים אלופי הארץ, לרבות הנציג הישראלי של הארגון העולמי דרור פומברג, בעצמו אלוף הארץ לשעבר. כמו כן הגיעו לתחרות נציגים של האיחוד העולמי וכן אנשי תקשורת.

רוני גבאי, מנכ"ל בית הספר: "בית הספר "שרת" פועל לתת מענה למצוינות האישית של כל תלמידיו מתוך אמונה שלכל תלמיד יש תחום בו הוא מצוין ובדרך זו יוכל למצות את הפוטנציאל האישי הטמון בו "

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים