מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

צופים ונהנים

שם הכתב: ברק גולן

לרגל שנת המאה לפעילות תנועת הצופים בישראל בחרה התנועה להוקיר את עיריית נתניה. השבוע העניקו נציגי חניכי שבט בזק, שבט רמון ושבט סירונית שי מיוחד לסגן ראש העיר, באירוע חגיגי שהתקיים בעיריית נתניה

תנועת הצופים מציינת השנה 100 שנים לפעילותה בישראל, ועושה זאת בשלל אירועים ופעילויות מיוחדות – לחניכי התנועה וגם לציבור הרחב. התנועה, שהחלה את פעילותה בישראל בשנת 1919 ונחשבת לאחת מתנועות הצופים הוותיקות בעולם, היא כיום תנועת הנוער הגדולה בישראל: 90 אלף בני נוער משתתפים בפעילויות התנועה מידי שנה, ביותר מ-200 שבטים הפרוסים בכל רחבי הארץ. כחלק מאירועי שנת המאה ערכה השבוע התנועה את "יום הרשויות המקומיות", במסגרתו הוקירו מעל ל-200 שבטי התנועה את שיתוף הפעולה עם העיריות והמועצות בהן הם פועלים. כחלק מאירועי היום המיוחד נפגש סגן ראש עיריית נתניה, אלי דלל, עם חניכי שבטי הצופים בעיר – בזק, רמון וסירונית, שהעניקו לו ולעירייה שי מיוחד לציון שנים ארוכות של שיתוף פעולה פורה וערכי.

סגן ראש העיר, אלי דלל, מסר לעיתון השבוע בנתניה, כי "יש לנו הערכה רבה לחניכי התנועה בעיר. זכינו בנוער שפועל למופת, עם חשיבה, ראייה, תבונה ועזרה לזולת – נוער שצריך להתגאות בו, אני מוקיר את הפעילות של שבטי הצופים ואת פעילות הדרג המתנדב בתנועה. הפעילות המבורכת של תנועת הצופים צריכה להיות מוצגת בישיבת מועצת העיר נתניה לרגל חגיגות  ה-100 לתנועה".

ואילו קלי כהן, מזכ"ל תנועת הצופים, מסרה לעיתון השבוע בנתניה כי "מאה שנים של פעילות ערכית הם לא דבר של מה בכך. שנת המאה היא ההזדמנות שלנו גם להודות לכל השותפים לדרך הארוכה, שכמובן רחוקה מלהסתיים, ובראשם הרשויות המקומיות. אני מאחל לכולנו לפחות עוד 100 שנים נוספות של פעילות ערכית משותפת".

 

קרדיט צילום: תנועת הצופים

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *