מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

פרלמנט הילדים סוגר שנה מוצלחת

פרלמנט הילדים ליד הספסל שעיצבו. צילום - רן אליהו

פרלמנט הילדים שפעל השנה בשני תחומים עיקריים:  חינוך ואיכות סביבה – סגר את שנת הפעילות שלו באירוע שיא במהלכו השיק פסל סביבתי בגן הגיבורים, כמתנת יום הולדת לרגל שנות ה – 90 של העיר. נורית גבאי, מנהלת אגף היסודיים: "מדובר בקבוצת תלמידים שנבחרה באופן דמוקרטי ועברה תהליך משמעותי של העצמה וזיהוי חוזקות.

 

בהשתתפות ילדים, הורים וכן צוותי חינוך ובראשם טובה דולב, ראש מינהל החינוך ונורית גבאי, מנהלת אגף היסודיים בעירייה – הושק ביום רביעי האחרון בגן הגיבורים אלמנט פיסולי, שהיווה נקודת שיא בפעילות פרלמנט הילדים בנתניה.

פרלמנט הילדים הוא פרויקט משותף של אגף החינוך היסודי וחט"צ , תכנית קרב למעורבות בחינוך ומפקחות החינוך החברתי של משרד החינוך. מטרתו המרכזית של הפרלמנט הוא לקדם יוזמות עירוניות שמבוססות על צרכי הילדים בעיר וכן לייצג את ילדי העיר בנושאים עירוניים תוך כדי תהליך דמוקרטי ואזרחי.

הפרלמנט כולל נציגות מ-30 בתי הספר היסודיים בעיר ופעל השנה במתכונת של שתי ועדות: חינוך ואיכות הסביבה.

במהלך השנה העבירו ילדי הפרלמנט סקר ממוחשב בבתי הספר בעיר שכלל אלפי משתתפים שבו הציגו וקיבלו משוב על היוזמות שתכננו, כאשר היוזמה שנבחרה כאמור, הינה הקמת פסל סביבתי בגן הגיבורים.

יצויין כי לאחרונה הסתיימו בגן עבודות שדרוג נרחבות בהשקעה של למעלה מ – 3 מיליון שקל, אותן ביצע אגף גנים ונוף בעירייה. במסגרת זו נסללו שבילים, הותקנה תאורה, הוחלפו מתקני משחק ונוספו מתקני מדע, מתקני כושר, הצללות, בוצע גינון נרחב והוקם פארק כלבים.

נורית גבאי, מנהלת אגף היסודיים: "מדובר בקבוצת תלמידים שנבחרה באופן דמוקרטי ועברה תהליך משמעותי של העצמה וזיהוי חוזקות ואף זכתה לאורך השנה ליישם באופן מהותי את הנושא בקרב תלמידים עמיתים. במהלך השנה הם נחשפו למגוון של סדנאות ומפגשים עם אנשי השראה ובנקודת השיא הם אף העבירו סקר ווטסאפי שהשיבו עליו אלפי תלמידים מהעיר ולמעשה המנהיגים הצעירים הללו לקחו את היוזמה, קיימו מיפוי, בדקו את ההיתכנות, נפגשו עם דמויות מקצועיות עד שנולד הרעיון הישומי."

 

צילום – רן אליהו

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408