מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

פסיפס באורט אלטרמן

שם הכותב: עדי שבתאי פסיפס 2 . דני גולן

האמנית שרה קונפורטי, אמנית בינלאומית אשר הציגה עשרות תערוכות בגלריות ומוזיאונים ברחבי הארץ ובעולם הוזמנה על ידי מנהל בית הספר אורט ע"ש נתן אלתרמן בנתניה,  ישראל לישנסקי לתכנן ולעצב עבודת פסיפס ייחודית על גבי קיר חיצוני של בית הספר המשתרע על פני 40 מטר שטח על 8 מטר גובה. לישנסקי, שם לו למטרה לעודד ולהעמיק את המודעות והזיקה של התלמידים לתרבות ולאמנות על ידי שיתופם בעבודה זו. עבודת הפסיפס ייחודית בשל צירוף החומרים, הטכניקה והגודל: קלקר, פסיפס, קרמיקה וזכוכית.

פסיפס. 1 קרדיט דני גולן

ביצוע עבודת הפסיפס נעשה בשיתוף כל תלמידי בית הספר, המורים וההורים. התלמידים עזרו בהדבקת הפסיפס על משטח. צוות מיומן של כמה אנשים עסק בהרכבת הקיר בעזרת  במה מתרוממת לגובה של 18 מטר שהשימוש בה מותר לאנשים עם רישיון לעבוד בגובה.
בבית הספר  כיתות בין תחומיות אומנותיות המשלבות פעילויות שמעמיקות את החינוך החברתי והערכי בדגש על קידום התרבות והאומנות בראי הפלורליזם.

קונפורטי מספרת בהתלהבות כי היה זה פרויקט מרגש, מאתגר  ובהחלט אחד מהפרויקטים החשובים שיצרה. היא מקווה כי בעקבות התוצאה המוצלחת והמדהימה יאמצו עשייה זו גם בתי ספר נוספים בארץ שבהחלט מהווה כרטיס ביקור לבית הספר.

 

 

(קרדיט תמונה: צילום: דני גולו)

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים